• Informacje na temat:

  giełda rosyjska indeks rts

Artykuły na temat: giełda rosyjska indeks rts
 • Poniedziałek był kolejnym dniem, kiedy to wydarzenia w Rosji ponownie były w centrum uwagi. W Moskwie rozegrała się prawdziwa tragedia. Złe nastroje panowały również w Europie.

 • Rynki nie przejęły się wczorajszą decyzją Banku Rosji w sprawie podwyżki stóp procentowych o 6,5 p.p. Rubel zalicza kolejne spadki. Dolar już kosztuje 66 rubli. Euro to blisko 83 ruble. Giełda dołuje, a największe spółki surowcowe tracą po kilka procent.

 • Gigantyczne umorzenia w funduszach akcji rosyjskich

  Pieniądze szerokim strumieniem wypływają z funduszy akcji rosyjskich zarządzanych przez polskie TFI. Nic dziwnego, skoro wyniki mają gorsze od indeksów MICEX czy RTS.

 • Rosja: Panika na giełdzie po nowych sankcjach USA

  Sankcje nałożone przez USA na Rosję spowodowały w poniedziałek panikę na giełdzie. Najważniejszy indeks RTS stracił 11,44 proc., a rubel odnotował największy spadek od ponad trzech lat. Nowe sankcje mogą zagrozić kruchemu ożywieniu gospodarki - pisze Reuters.

 • Nowy tydzień rozpoczynamy spokojnie - jeśli chodzi o rynki walutowe. Spokoju jednak nie było ani na rynku ropy ani w Moskwie, gdzie indeks RTS przebił kolejną barierę. Spadki również na giełdach w USA.

 • Dziś na giełdach jest dość spokojnie, co rodzi pytanie czy nie jest to aby spokój przed burzą jaką mogą na koniec tygodnia wywołać jutrzejsze payrollsy - o tym jednak za chwilę. Dziś przede wszystkim uwagę należy zwrócić na powrót zainteresowania spółkami technologicznymi, co wspierało dziś europejskie giełdy na otwarciu. Dalej w mieszane nastroje panują na rynkach wschodzących, natomiast na

 • Jakie zmiany przyniesie rok 2015 na rynkach finansowych?

  można było stracić ponad 40 proc., rubel, który osłabił się względem dolara o ponad 70 proc. czy rosyjski indeks RTS, który został przeceniony o 43 proc. Jeśli chodzi o Polskę, możemy mówić(...)2014 rok należał do dolara i spółek notowanych na Wall Street. Indeks dolara zyskał w poprzednim roku niemal 13 proc., a indeks S&P500 dał zarobić ponad 12 proc. Jeszcze większe stopy zwrotu