• Informacje na temat:

  giełda towarowa

Artykuły na temat: giełda towarowa
 • Kolejne zawody do uwolnienia

  Sztandarowy projekt Ministerstwa Sprawiedliwości na ostatniej prostej. Rząd przyjął trzecią i przynajmniej na razie ostatnią transzę deregulacji. Obejmuje ona 101 zawodów. Najwięcej, bo około 80 do których dostęp ma być ułatwiony, to profesje z branży wydobywczej i geologicznej. Ale na liście nie brakuje też zawodu strażaka, tłumacza przysięgłego czy maklera giełd towarowych.

 • Sojusz TGE z Japońską Giełdą Energii Elektrycznej

  TGE (Towarowa Giełda Energii) oraz JEPX (Japońska Giełda Energii Elektrycznej) podpisały list intencyjny dotyczący wymiany doświadczeń i współpracy w zakresie systemów informatycznych i transakcyjnych.

 • Kolejne sto zawodów do uwolnienia

  ​- Dotąd deregulacja w trzech transzach objęła 247 zawodów, 70 z nich przestało być regulowanych, zaś do pozostałych ułatwiono dostęp - poinformował we wtorek resort sprawiedliwości. Sejm w tym tygodniu finalizuje prace nad najobszerniejszą trzecią transzą.

 • Lipiec był rekordowym miesiącem pod względem obrotów na rynku gazu ziemnego w br. - poinformowała w komunikacie Towarowa Giełda Energii. Wolumen lipcowych transakcji wyniósł blisko 16 mln MWh i był 3-krotnie wyższy niż rok temu.

 • Deregulacja: Kolejne zawody uwolnione

  Obejmująca sto zawodów trzecia transza deregulacji została przyjęta w zeszłym tygodniu przez Sejm. Wśród zawodów objętych trzecią transzą są profesje pożarnicze, geologiczne i górnicze a także doradca inwestycyjny, tłumacz przysięgły czy makler papierów wartościowych.

 • Towarowa Giełda Energii S.A. (TGE) oraz Rumuńska Giełda Energii (OPCOM) zostały nowymi partnerami projektu Price Coupling of Regions (PCR), ugruntowując pozycję PCR jako fundamentu jednolitego europejskiego rynku dnia następnego dla energii elektrycznej.

 • Od felczera do maklera

  Kolejnych 80 zawodów chce otworzyć Jarosław Gowin. Reforma deregulacyjna nabiera tempa - ujawnia "Rzeczpospolita".

 • Towarowa Giełda Energii S.A. 1 października br. wprowadza zmiany w harmonogramie notowań na parkiecie energii elektrycznej. Zmiany pojawią się w harmonogramie notowań na Rynku Dnia Następnego oraz na Rynku Dnia Bieżącego.

 • Najbardziej stresujące zawody świata

  Każdy zawód jest w jakimś stopniu stresujący. Osoby pracujące w określonych sytuacjach związanych z wykonywanym przez nich zawodem odczuwają szkodliwy dla organizmu, czasem mocno wyniszczający stres. Oto zestawienie najbardziej stresujących zawodów wykonywanych współcześnie, w których stres bywa długotrwały i wyjątkowo intensywny.

 • Nasza giełda jeszcze nigdy nie była tak mocna

  Grupa GPW osiągnęła w pierwszym kwartale tego roku najwyższe w historii przychody; wyniosły one 88,2 mln zł - poinformowała w czwartek spółka. Na przełomie września i października planowane jest uruchomienie rynku instrumentów pochodnych opartych na cenie energii elektrycznej.