• Informacje na temat:

  giełda turecka komentarze

Artykuły na temat: giełda turecka komentarze
 • Ocieplenie nastrojów wokół bardziej ryzykownych aktywów widoczne po publikacji gorszych danych z amerykańskiego rynku pracy wyraźnie wsparło w ostatnich dniach notowania tureckiej liry. Widać to dość dobrze dzisiaj. Co ciekawe w kwestii makro dla Turcji nie zmieniło się wiele.

 • Po wyraźnie zaskakującym weekendzie rynki przywitały nas wzrostami na rynkach giełdowych oraz osłabieniem dolara. Na wartości traciła też ropa, choć nie aż tak widocznie jak turecka giełda.

 • Putin liczy na sojusz z Turcją

  W obliczu okołobrexitowego niepokoju zdecydowanie najsilniejszy okazał się ostatnio indeks tureckiej giełdy. Nie wzruszył go również zamach w Stambule, za to porozumienie na linii Turcja-Rosja umocniło stabilizację.

 • Globalne rynki akcji gospodarek rozwiniętych kompletnie zignorowały podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych oraz lepsze perspektywy, co do dalszej ścieżki podwyżek. Nieco gorzej ma się sytuacja w przypadku rynków rozwijających się, choć na świcie widoczne są wyjątki. Niestety takim nie jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

 • Wzrost napięcia geopolitycznego w rejonie Bliskiego Wschodu po nocnych atakach rakietowych przeprowadzonych przez Stany Zjednoczone na cele w Syrii zdominował rynki. Jest to kolejna cegiełka mogąca przeważyć szalę na stronę głębszego cofnięcia na globalnych giełdach. Motywem przewodnim notowań jest wzmożona awersja do ryzyka, którą najlepiej obrazuje silna wyżka cen złota.

 • Nastroje na rynkach finansowych z każdym dniem stają się gorsze. Wszystko przez obawy o kondycję chińskiej gospodarki. Piątek przynosi kolejną odsłonę tych obaw. Konsekwencją są silne spadki na giełdach i najwyższy od dwóch miesięcy kurs EUR/USD.

 • Złoty w poniedziałek zignorował ryzyka, jak niepokojące informacje płynące z Hongkongu, złe zachowanie rynków w Turcji, Rosji i Brazylii, czy spadki na giełdach i od początku do końca dnia podążał w ślad za eurodolarem.

 • Choć na rynku surowców energetycznych najsilniejszy ruch w stronę północy odnotowały grudniowe kontrakty na gaz ziemny (4,5 proc.), to miano absolutnej gwiazdy poniedziałkowej sesji zyskuje ropa. Obecnie West Texas Intermediate przebija się przez nienotowany od lipca 2015 roku poziom 57,00 USD, co częściowo napędzają najnowsze doniesienia z państw OPEC.

 • Mimo dobrego otwarcia tygodnia i wzrostowej poniedziałkowej sesji kończący się powoli tydzień nie był najlepszy dla Wall Street. Głównym indeksom nie pomogły ani w większości lepsze od oczekiwań wyniki amerykańskich spółek za III kw., ani dość dobre dane z amerykańskiej gospodarki. Od czasu mocnego rozczarowania wynikami Alcoi na rozpoczęciu sezonu wyników, kontakt terminowy na S&P500 porusza się w trendzie bocznym, a notowania o poranku znajdują się poniżej poziomu 2120 pkt.

 • Wczoraj za jedno euro płaciło się w pewnym momencie ponad 4,33 złotego, tak dużo wspólna waluta nie kosztowała od pierwszych dni marca. Choć nie mamy do czynienia z gwałtowną wyprzedażą polskiej waluty, ruch może budzić zdziwienie wobec tak dobrych danych z polskiej gospodarki. Skąd taka zmiana i co czeka nas dalej?