• Informacje na temat:

  giełda turecka komentarze

Artykuły na temat: giełda turecka komentarze
 • Ocieplenie nastrojów wokół bardziej ryzykownych aktywów widoczne po publikacji gorszych danych z amerykańskiego rynku pracy wyraźnie wsparło w ostatnich dniach notowania tureckiej liry. Widać to dość dobrze dzisiaj. Co ciekawe w kwestii makro dla Turcji nie zmieniło się wiele.

 • Po wyraźnie zaskakującym weekendzie rynki przywitały nas wzrostami na rynkach giełdowych oraz osłabieniem dolara. Na wartości traciła też ropa, choć nie aż tak widocznie jak turecka giełda.

 • Putin liczy na sojusz z Turcją

  W obliczu okołobrexitowego niepokoju zdecydowanie najsilniejszy okazał się ostatnio indeks tureckiej giełdy. Nie wzruszył go również zamach w Stambule, za to porozumienie na linii Turcja-Rosja umocniło stabilizację.

 • Globalne rynki akcji gospodarek rozwiniętych kompletnie zignorowały podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych oraz lepsze perspektywy, co do dalszej ścieżki podwyżek. Nieco gorzej ma się sytuacja w przypadku rynków rozwijających się, choć na świcie widoczne są wyjątki. Niestety takim nie jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

 • Wzrost napięcia geopolitycznego w rejonie Bliskiego Wschodu po nocnych atakach rakietowych przeprowadzonych przez Stany Zjednoczone na cele w Syrii zdominował rynki. Jest to kolejna cegiełka mogąca przeważyć szalę na stronę głębszego cofnięcia na globalnych giełdach. Motywem przewodnim notowań jest wzmożona awersja do ryzyka, którą najlepiej obrazuje silna wyżka cen złota.

 • Nastroje na rynkach finansowych z każdym dniem stają się gorsze. Wszystko przez obawy o kondycję chińskiej gospodarki. Piątek przynosi kolejną odsłonę tych obaw. Konsekwencją są silne spadki na giełdach i najwyższy od dwóch miesięcy kurs EUR/USD.

 • Złoty w poniedziałek zignorował ryzyka, jak niepokojące informacje płynące z Hongkongu, złe zachowanie rynków w Turcji, Rosji i Brazylii, czy spadki na giełdach i od początku do końca dnia podążał w ślad za eurodolarem.

 • Nieoczekiwany atak popytu do jakiego doszło we wtorek mógł zaskoczyć inwestorów w Warszawie, którzy po ostatnich wydarzeniach nie mieli prawa być większymi optymistami. Poprawa nastrojów na rynkach wschodzących jaką przyniosło osłabienie dolara wygenerowała odbicie do którego podłączył się warszawski parkiet.

 • Choć na rynku surowców energetycznych najsilniejszy ruch w stronę północy odnotowały grudniowe kontrakty na gaz ziemny (4,5 proc.), to miano absolutnej gwiazdy poniedziałkowej sesji zyskuje ropa. Obecnie West Texas Intermediate przebija się przez nienotowany od lipca 2015 roku poziom 57,00 USD, co częściowo napędzają najnowsze doniesienia z państw OPEC.

 • Zawirowania na globalnych rynkach nie oszczędzają złotego i wczoraj EUR/PLN przełamał 4,41 i znalazł się najwyżej od początku 2017 r. Choć na pierwszy rzut oka słabość złotego i innych walut regionu wygląda na skoordynowaną ucieczkę inwestorów z rynków wschodzących, są pewne różnice między Polską a resztą, które pozwalają zakładać, że czynniki zewnętrzne wygasną złoty z łatwością zacznie dorabiać straty.