• Informacje na temat:

  giełda w co inwestować

Artykuły na temat: giełda w co inwestować
 • Dzięki Maciejowi Kurzajewskiemu mechanizmy giełdowe mogą okazać się całkiem proste!

 • Giełda uczy, jak inwestować

  Na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych trwa dobra koniunktura, a już w zeszłym roku udział indywidualnych inwestorów w obrotach giełdy znacząco wzrósł. Jeśli tak dalej pójdzie, inwestorów będzie wciąż przybywać. Dlatego warto najpierw zainwestować w wiedzę o rynku kapitałowym, a tę najlepiej zdobyć w Szkole Giełdowej.

 • Giełdy patrzą na rynek pracy

  Sytuacja na amerykańskim rynku pracy ulega poprawie. Można się jednak obawiać, że jej potencjał wyczerpuje się, przynajmniej chwilowo. Byłaby to zła wróżba dla rynku akcji, zwiastująca głębszą korektę.

 • Forex jest zupełnie innym rynkiem niż Giełda Papierów Wartościowych. Inni mogą być także inwestorzy. Tutaj handel odbywa się przez całą dobę, a żeby inwestować, wcale nie trzeba mieć zasobnego portfela, tylko umiejętnie korzystać z dostępnych narzędzi inwestycyjnych.

 • Mechanizmy rządzące rynkami finansowymi są mocno skomplikowane i raczej nie do końca zrozumiałe dla zwykłego zjadacza chleba. Jednak dziennikarz postanowił udowodnić, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. W swoim programie będzie wyjaśniał krok po kroku, na jakich zasadach działa Giełda Papierów Wartościowych i jak można na niej w miarę bezpiecznie inwestować. Przybliży...

 • Janecki: propozycja w sprawie OFE to za mało by zachęcić inwestorów do powrotu na GPW

  Zaproponowane przez wicepremiera Morawieckiego rozwiązanie problemu emerytalnego przez większość ekonomistów przyjmowane jest pozytywnie i z nadzieją na impuls dla polskiej giełdy. Byłoby bowiem zachętą do gromadzenia i inwestowania oszczędności. Jak jednak podkreśla Jarosław Janecki, główny ekonomista Société Générale, na optymizm jest jeszcze za wcześnie, bo nie wiadomo czy, kiedy i w jakiej ostatecznej postaci pomysł ministra rozwoju miałby wejść w życie.

 • Biedni pracujący. Harują, lecz nie stać ich na jedzenie i leki

  ...sytuację zmieniły dopiero zawirowania związane z  utratą zatrudnienia, chorobą lub kłopotami rodzinnymi. - To  był czas rozbudzonych apetytów na wysokie i szybkie zarobki.  Giełda w latach 90(...) placach budowy i na  parkingach, a ich stan bezpieczeństwa pozostawia wiele do  życzenia. Widziałam raz na budowie budkę ochroniarską z  dziurawymi oknami wielkości pięści, firma nie chciała  inwestować...

 • Pięć przykazań początkującego inwestora

  W pewnym momencie życia przychodzi czas, w którym zaczynamy myśleć o tym, by finansowo zabezpieczyć się na przyszłość. Inwestowanie może być jednym z lepszym sposobów na osiągniecie tego celu. Jak podejść do tematu? Wyjaśnia Bartosz Grejner, analityk Cinkciarz.pl.

 • W PKN Orlen zarząd i związki uzgodniły wzrost wynagrodzeń na 2019 r.

  ...giełdach towarowych i finansowych. - Uzgodnione ze związkami zawodowymi zmiany, traktuję jako inwestycję, która już w ujęciu krótkoterminowym powinna przynieść pozytywne efekty dla Spółki. Biorąc...

 • Saxo Bank: Na giełdach rozpoczyna się ostatni akt

  Ubiegły rok był spektakularny - rozpoczął się euforią, a zakończył grudniowym dramatem, jakiego nie widziano na rynkach od 1931 roku. Za sytuację tę odpowiadało kilka czynników, jednak najważniejszymi z nich były prawdopodobnie impas na linii Stany Zjednoczone - Chiny, a także stosunkowo agresywna grudniowa decyzja Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, przez wielu uczestników rynku postrzegana jako polityczny błąd - przekonują analitycy Saxo Banku.