• Informacje na temat:

  giełda złoto wykres

Artykuły na temat: giełda złoto wykres
 • Czwartek na rynkach finansowych był wyjątkowo ciekawym dniem. Praktycznie każdy segment rynku zaoferował swym inwestorom wiele wrażeń. Traciły giełdy oraz dolar amerykański. Nerwowo było na wykresach ropy.

 • Platyna i pallad najdroższe od kilkunastu miesięcy

  Osłabienie amerykańskiego dolara na początku bieżącej sesji sprzyja wzrostom cen metali szlachetnych. Zyskują na tym złoto oraz srebro, jednak jeszcze ciekawiej sytuacja wygląda na wykresach platynowców.

 • Około 17 dolarów na uncji zyskali w minionym tygodniu posiadacze złota. Wykres zakończył piątkową sesję na pułapie 1240 dolarów, wykreślając równocześnie kwietniowe maksimum. Do najwyższych poziomów z tego roku jeszcze trochę brakuje, ale na horyzoncie pojawiła się spora szansa na dalsze wzrosty: Wall Street lada moment wejdzie w szczyt sezonu publikacji wyników finansowych. Oczekiwania

 • Zwycięstwo Trumpa silnie wpłynęło na globalne rynki towarowe

  Rynki towarowe stawiały na wygraną Clinton, co oznaczałoby status quo przez kolejne cztery lata. Prognozowano - teraz widać, że błędnie - iż zwycięstwo Trumpa spowoduje wzrost cen złota oraz uderzy w notowania surowców silnie zależnych od wzrostu gospodarczego, takich jak metale przemysłowe. Założenia te okazały się błędne - wychodzi na to, że przed wyborami rynek zbyt silnie skupił się na kontrowersyjnej osobowości Trumpa, a mniejszą uwagę poświęcił konsekwencjom jego propozycji gospodarczych.

 • Złoty i GPW pokazały siłę

  Dzisiejszy dzień jest wyjątkowo optymistyczny dla Polski, biorąc pod uwagę środowisko ciągłej politycznej niepewności, w której ostatnimi czasy odnajdować się muszą przedsiębiorcy oraz gracze rynkowi.

 • Złoto postrzegane jest często jako aktywo na niepewne czasy, mające zapewniać zyski w czasach dekoniunktury. Złoto zyskiwało w ostatnim kwartale minionego roku, kiedy na giełdach mieliśmy dekoniunkturę, ale co ciekawe teraz, gdy nastroje uległy radykalnej poprawie, cena kruszcu rośnie jeszcze szybciej.

 • W reakcji na piątkowe zamachy terrorystyczne w Paryżu europejskie giełdy spadają. Lekko na wartości traci też wspólna waluta. Jednocześnie umacnia się dolar, szwajcarski frank i złoto.

 • Fortress Energy razem z metalami odnotowuje stratę

  Przez trzeci tydzień z rzędu surowce odnotowywały gorsze wyniki. Największy spadek w wyniku wyprzedaży wśród inwestorów wykazały metale (zarówno przemysłowe, jak i szlachetne) oraz surowce miękkie. Oznaki osłabienia można było również dostrzec w przypadku Fortress Energy ze względu na fakt, że ropa naftowa padła ofiarą przeceny techniczne ropa naftowa padła ofiarą przeceny j, mimo iż napływające informacje były zasadniczo korzystne dla cen.

 • OFE na ustach wszystkich

  Spokojny poniedziałek obserwujemy na rynkach finansowych. Giełdy w Stanach Zjednoczonych nie działają ze względu Święto Niepodległości, a pozostałe cechuje niewielka zmienność, nie licząc warszawskiego parkietu, którego główny indeks spadał w pewnym momencie prawie 3%. Wszystko za sprawą nowych pomysłów dotyczących OFE. Niestety wszelkie zawirowania wokół systemu emerytalnego szkodzą rodzimej walucie, bez względu na to, czy w dłuższym terminie spowodują lepsze warunki finansowe przyszłym...

 • Strach przed Brexitem osłabia złotego

  Strach przed Brexitem i obawy o Chiny psują w poniedziałek nastroje na rynkach globalnych. Na wartości traci też złoty i warszawska giełda.