• Informacje na temat:

  giełdy na

Artykuły na temat: giełdy na
 • Dziennikarz zajmował się dotąd sportem, prowadził także programy rozrywkowe. Czas na nowe wyzwanie! Komentowanie wydarzeń sportowych na pewno nie jest łatwe, ale chyba nieco trudniej w przystępny sposób opowiadać o tajnikach funkcjonowania Giełdy Papierów Wartościowych. Jednak Maciej Kurzajewski podjął się tego zadania. W cyklu „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć...

 • Prasa: Giełda w Zagrzebiu kupiła giełdę w Ljublanie

  Giełda w Zagrzebiu kupiła giełdę w Ljublanie, stolicy Słowenii, którą interesowała się warszawska GPW - podała w internecie gazeta "Većernij List".

 • Osoby zainteresowane kredytem hipotecznym lub gotówkowym mogą skorzystać z internetowej giełdy kredytowej. Działa ona w ten sposób, że to nie klient zabiega o kredyt, ale... odwrotnie – to banki rywalizują o klienta.

 • Forex jest zupełnie innym rynkiem niż Giełda Papierów Wartościowych. Inni mogą być także inwestorzy. Tutaj handel odbywa się przez całą dobę, a żeby inwestować, wcale nie trzeba mieć zasobnego portfela, tylko umiejętnie korzystać z dostępnych narzędzi inwestycyjnych.

 • Giełdy patrzą na rynek pracy

  Sytuacja na amerykańskim rynku pracy ulega poprawie. Można się jednak obawiać, że jej potencjał wyczerpuje się, przynajmniej chwilowo. Byłaby to zła wróżba dla rynku akcji, zwiastująca głębszą korektę.

 • Prezes giełdy: Warto promować długoterminowe oszczędzanie

  Należy zacząć tworzyć bezpieczne i atrakcyjne dla społeczeństwa mechanizmy promujące długoterminowe oszczędzanie, na przykład, poprzez system zachęt i ulg podatkowych - ocenia Małgorzata Zaleska, prezes Giełdy Papierów Wartościowych.

 • Mazowieckie: Ruszyła Wakacyjna Giełda Pracy dla osób do 25. roku życia

  We wtorek ruszyła 12. edycja Wakacyjnej Giełdy Pracy, współorganizowana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Na młodzież w wieku 16-25 lat czeka około tysiąca ofert zatrudnienia. Proponowane przez pracodawców wynagrodzenie to 1,5-2,2 tys. zł brutto.

 • Giełda edukuje

  Musimy patrzeć na giełdę w kontekście budowania długoterminowych oszczędności i kapitału w Polsce. To są podstawy naszej misji - mówi prof. Małgorzata Zaleska, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Giełda ma służyć rozwojowi gospodarki, to należy szukać równowagi pomiędzy dbaniem o zysk i wypłatą dywidendy a działalnością misyjną.

 • Czy dzięki Maciejowi Kurzajewskiemu widzowie zrozumieją zawiłe mechanizmy giełdy? Zadanie wydaje się dosyć trudne.

 • Światowe giełdy znajdują się na deskach i trwa właśnie nerwowe odliczanie w oczekiwaniu na jakąkolwiek próbę wzrostów. Wczorajsza fatalna dla byków sesja w USA odbiła się echem również w Chinach. Nastroje nie zostały poprawione również podczas sesji europejskiej, gdzie mocno tracą wszystkie najważniejsze indeksy. Wyjątkowo dobrze w tych okolicznościach radzi sobie polska giełda, jednak kolejny