• Informacje na temat:

  giełdy na świecie

Artykuły na temat: giełdy na świecie
 • 26 marca poznamy Listę Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2015

  Zgodnie z tradycją polskiego Instytutu Great Place to Work®, ogłoszenie listy laureatów nastąpi w czwartek w czasie uroczystej gali w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

 • - Na zachodnich giełdach nieład i szok, ale tak jest w środę na całym świecie. Donald Trump został prezydentem USA, a na to rynki nie były przygotowane. To najmocniejsze zaskoczenie polityczne w nowożytnej historii - wskazują maklerzy.

 • Czeka nas globalny wzrost płac w 2016! Czekamy na największe podwyżki od trzech lat

  ...​Pracownicy na całym świecie mogą oczekiwać wzrostu realnych wynagrodzeń o 2,5 proc. - najwięcej w ciągu ostatnich trzech lat - ponieważ podwyżki płac zbiegną się z historycznie niską stopą inflacji.

 • To czarny poniedziałek - traciły giełdy na całym świecie

  Mamy ciąg dalszy spadków na światowych parkietach. Giełdy za oceanem dołowały na otwarciu. U nas stracił złoty i akcje spółek na warszawskiej giełdzie. WIG 20 na zamknięciu wyniósł 2056,38 pkt (-5,66 proc.).

 • 17 tysięcy ludzi na bruk. Co czwarty traci pracę

  Drugi w świecie producent sprzętu telekomunikacyjnego - Nokia Siemens Networks - zwolni 17 000 osób, 23 procent zatrudnionych. Teraz pracuje tam 74 tys. ludzi (w Finlandii 7 tys.).

 • Wall Street: Tąpniecie w obawie przed spowolnieniem na świecie

  Główne indeksy na Wall Street spadły w czwartek o ponad 2 procent. Powodem jest wzrost obaw o kondycję światowej gospodarki w związku z publikacją "minutes" z lipcowego posiedzenia Fed oraz powrót silnych spadków na chińskie giełdy.

 • Planując karierę w polskim świecie finansowym, każdy na pewno zwrócił uwagę na sztandarowe licencje naszego rynku kapitałowego. Tytuły maklera papierów wartościowych i doradcy inwestycyjnego otwierają przed ich posiadaczem niektóre z dotychczas niedostępnych drzwi. Niestety nie ma nic za darmo, każda z tych licencji wymaga poświęcenia sporej ilości wolnego czasu, a także pewnej gotówki.

 • Fala wyprzedaży akcji przetacza się w środę przez światowe giełdy. Główne europejskie parkiety tracą po ponad 2 proc., giełda w Atenach spadała już 10 proc., a indeksy w USA spadały już grubo ponad 1 proc., testując kilkumiesięczne minima.

 • "Wprost": Setka najbogatszych Polaków ma 142 mld zł

  ...polskiej giełdy, obecnie inwestor m.in. w sektorze biotechnologii) dysponuje majątkiem ocenianym na 10,8 mld zł, drugi na liście Zygmunt Solorz ma 9,1 mld zł majątku, a trzeci - Sebastian Kulczyk (7,1(...). "To wciąż zaledwie jedna trzecia tego, co ma Jeff Bezos, najbogatszy człowiek na świecie" - wskazano.

 • EBC na świecie, u nas polityka

  Tak źle na warszawskim parkiecie dawno nie było. Miniony tydzień zakończył się silnym spadkiem indeksów, a najmocniej ucierpiały akcje spółek o największej kapitalizacji. Podatki od instytucji finansowych i zamieszanie wokół TK zrobiły swoje.