• Informacje na temat:

  glod na swiecie

Artykuły na temat: glod na swiecie
 • Miliony dzieci muszą pracować

  UNICEF i inne organizacje zajmujące się ochroną praw dziecka są zaniepokojone wysoką liczbą dzieci zmuszonych do pracy. Dotyczy to w tej chwili prawie 10 procent wszystkich dzieci na świecie.

 • Globalny raport głodu 2014: Dwa miliardy ludzi na świecie jest niedożywionych

  Za dużo by umrzeć, za mało by żyć - nowy Indeks Głodu na Świecie uświadamia wymiar ukrytego głodu. Ponad dwa miliardy ludzi na świecie jest niedożywionych, 800 milionów głoduje.

 • Sprinterzy w maratonie

  Byli konsultanci. Możliwość pracy z najlepszymi menedżerami na świecie, wyzwania intelektualne, wielkie pieniądze i dalekie podróże. Dlaczego konsultanci porzucają to dla zwyczajnej, na ogół gorzej płatnej posady w realnym biznesie?

 • Można wyeliminować problem głodu na świecie. Wystarczy 267 mld dolarów... Rocznie

  Inwestycji w wysokości 267 miliardów dolarów rocznie pozwolą do 2030 roku wyeliminować głód na świecie - podano w ogłoszonym w piątek wspólnym raporcie FAO, Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa i Światowego Programu Żywnościowego.

 • Centra usług wspólnych atrakcyjniejszym miejscem pracy niż banki

  81 proc. pracowników centrów usług wspólnych wiąże swoją dalszą karierę zawodową z tą branżą. 78 proc. jest zadowolonych i poleciłoby innym osobom pracę w sektorze SSC - wynika z najnowszych danych stowarzyszenia ABSL. Pracownicy centrów usług wspólnych mogą liczyć na wiele benefitów i szybką ścieżkę rozwoju kariery. Wymagane są jednak kompetencje miękkie, znajomość języków obcych i otwartość na wiedzę.

 • Bezrobocie na świecie wśród osób młodych i dojrzałych osiągnęło dramatyczne rozmiary i wymaga poczucia sprawiedliwości, a także odpowiedzialności - powiedział papież Franciszek podczas spotkania w sobotę z watykańską fundacją Centesimus Annus - Pro Pontefice.

 • Niemiec pracuje o 5 lat dłużej niż Polak, ale wyrabia o 9 tys. godzin mniej

  Po przegłosowaniu przez Sejm przywrócenia starego wieku emerytalnego przez media po raz kolejny przetoczyła się dyskusja o tym, że Polacy muszą więcej pracować. Ale czy faktycznie musimy? A jeśli tak, to o ile?

 • Wyrzuceni poza system emerytalny. Artyści na starość będą przymierać głodem

  Wyrzuciliśmy twórców poza system emerytalny, ale oni sobie na tym marginesie poradzą. Kłopoty zaczną się, kiedy się zestarzeją i zniedołężnieją.

 • Pieniądze są narzędziem, którym można budować i niszczyć. Trzeba umieć się nimi posługiwać, tak samo jak młotkiem albo wiertarką.

 • Temat marnowania żywności 
powraca

  Problematyka marnowania żywności stała się ważna i pilna? Czyżby ruszyły nas wyrzuty sumienia , że wciąż problem głodu na Ziemi nie został rozwiązany? Czy może zdaliśmy sobie sprawę, że jako społeczeństwo nie stać nas na wyrzucanie takich ilości jedzenia?