• Informacje na temat:

  gospodarka białorusi

Artykuły na temat: gospodarka białorusi
 • ​Rynek pracy przed krachem

  ...przedsiębiorców? Tak, bo jeśli znaczący odsetek firm napotyka na taką barierę, to wkrótce może to odczuć cała gospodarka. - Sytuacja, w której brakuje rąk do pracy, może się stać hamulcem wzrostu(...) pracowników. Gospodarka się rozpędza (miejmy nadzieję), a ponadto w najbliższych miesiącach szeroką falą ruszą wreszcie fundusze unijne i rozpocznie się kolejny boom w inwestycjach infrastrukturalnych...

 • Sytuacja ekonomiczna na Białorusi

  Najnowszy okres w historii Białorusi zaczął się w 1991 roku, kiedy 25 sierpnia Rada Najwyższa BSRR ogłosiła niepodległość republiki. W czasach Związku Radzieckiego Białoruś była jedną z najlepiej rozwiniętych i zamożnych republik radzieckich.

 • Obywatele Ukrainy szturmują nasz rynek

  Dynamicznie rozwijająca się polska gospodarka i powstające nowe miejsca pracy sprawiają, że Polska jest atrakcyjnym rynkiem pracy dla cudzoziemców, przede wszystkim ze Wschodu. W ubiegłym roku w Powiatowych Urzędach Pracy zarejestrowano ponad 782 tys. wniosków o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom.

 • Kto się boi taniej energii z elektrowni jądrowej na Białorusi?

  Zapowiedzi Litwy, że zablokuje eksport do UE energii z powstającej na Białorusi elektrowni jądrowej w Ostrowcu, wywołują "co najmniej uśmiech", gdyż siłownia ma zaspokoić potrzeby samej Białorusi - zapowiedział PAP wicepremier Białorusi Uładzimir Siemaszka.

 • Koniec taniej siły roboczej? Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia uderzy w przedsiębiorców

  Od stycznia 2017 r. pracodawcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w zatrudnianiu pracowników z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Armenii, Gruzji i Mołdawii. Zmiany wymuszone przez unijną dyrektywę mają chronić przed wyzyskiem i nadużyciami.

 • Rekonstrukcja rządu Białorusi, którą 18 sierpnia zarządził prezydent Alaksandr Łukaszenka, ma wzmacniać wizerunek szefa państwa jako "dobrego cara", który wymienia "złych bojarów" - komentuje Wojciech Konończuk z Ośrodka Studiów Wschodnich.

 • Nie tylko migranci ze Wschodu pozwolą rozwijać przedsiębiorczość

  Niedobór pracowników może zahamować polską przedsiębiorczość. Rząd zamierza szerszej sięgnąć po młodych pracowników oraz wykorzystać potencjał osób po pięćdziesiątce, ale przy tym silnie wspomagać się imigrantami ze Wschodu – zapowiada Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. Już teraz 40 proc. firm zatrudnia pracowników z Ukrainy, a co dziesiąta – z Białorusi. Niezbędne jest jednak...

 • Trudna sytuacja gospodarki Białorusi

  Produkcja przemysłowa Białorusi spadła w ubiegłym roku o 6,6 proc., zaś produkcja rolna o 2,8 proc. - poinformował w sobotę białoruski urząd statystyczny Biełstat. Białoruś liczy na rozpoczęcie nowego programu współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym. W lipcu ma nastąpić wymiana pieniędzy.

 • Zatrudnianie obywateli krajów spoza Unii Europejskiej przestanie się opłacać?

  ...obywateli sześciu państw: Ukrainy, Rosji, Białorusi, Armenii, Gruzji oraz Mołdawii.

 • Na Białorusi drożeje alkohol

  Na Białorusi od jutra drożeje wysokoprocentowy alkohol.