• Informacje na temat:

  gospodarka białorusi

Artykuły na temat: gospodarka białorusi
 • ​Rynek pracy przed krachem

  ...przedsiębiorców? Tak, bo jeśli znaczący odsetek firm napotyka na taką barierę, to wkrótce może to odczuć cała gospodarka. - Sytuacja, w której brakuje rąk do pracy, może się stać hamulcem wzrostu(...) pracowników. Gospodarka się rozpędza (miejmy nadzieję), a ponadto w najbliższych miesiącach szeroką falą ruszą wreszcie fundusze unijne i rozpocznie się kolejny boom w inwestycjach infrastrukturalnych...

 • Sytuacja ekonomiczna na Białorusi

  Najnowszy okres w historii Białorusi zaczął się w 1991 roku, kiedy 25 sierpnia Rada Najwyższa BSRR ogłosiła niepodległość republiki. W czasach Związku Radzieckiego Białoruś była jedną z najlepiej rozwiniętych i zamożnych republik radzieckich.

 • Obywatele Ukrainy szturmują nasz rynek

  Dynamicznie rozwijająca się polska gospodarka i powstające nowe miejsca pracy sprawiają, że Polska jest atrakcyjnym rynkiem pracy dla cudzoziemców, przede wszystkim ze Wschodu. W ubiegłym roku w Powiatowych Urzędach Pracy zarejestrowano ponad 782 tys. wniosków o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom.

 • Kto się boi taniej energii z elektrowni jądrowej na Białorusi?

  Zapowiedzi Litwy, że zablokuje eksport do UE energii z powstającej na Białorusi elektrowni jądrowej w Ostrowcu, wywołują "co najmniej uśmiech", gdyż siłownia ma zaspokoić potrzeby samej Białorusi - zapowiedział PAP wicepremier Białorusi Uładzimir Siemaszka.

 • Koniec taniej siły roboczej? Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia uderzy w przedsiębiorców

  Od stycznia 2017 r. pracodawcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w zatrudnianiu pracowników z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Armenii, Gruzji i Mołdawii. Zmiany wymuszone przez unijną dyrektywę mają chronić przed wyzyskiem i nadużyciami.

 • Trudna sytuacja gospodarki Białorusi

  Produkcja przemysłowa Białorusi spadła w ubiegłym roku o 6,6 proc., zaś produkcja rolna o 2,8 proc. - poinformował w sobotę białoruski urząd statystyczny Biełstat. Białoruś liczy na rozpoczęcie nowego programu współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym. W lipcu ma nastąpić wymiana pieniędzy.

 • Zatrudnianie obywateli krajów spoza Unii Europejskiej przestanie się opłacać?

  ...obywateli sześciu państw: Ukrainy, Rosji, Białorusi, Armenii, Gruzji oraz Mołdawii.

 • Na Białorusi drożeje alkohol

  Na Białorusi od jutra drożeje wysokoprocentowy alkohol.

 • Wzrost płacy minimalnej w 2015 r. w Unii Europejskiej i na świecie

  ...wzrost w tym kraju przekroczył 26 proc. i stawka minimalnego wynagrodzenia obecnie wynosi 2 100 000 BYR, co w przeliczeniu równe jest 155 euro. Realnie wzrost ten jest o wiele niższy. Na Białorusi...

 • PKB na Białorusi ostro spada

  Produkt Krajowy Brutto Białorusi w pierwszym półroczu zmniejszył się na Białorusi o 3,3 procent. Dane te potwierdzają pogłębianie się negatywnych tendencji w białoruskiej gospodarce. Zdaniem analityków , to wynik kryzysu gospodarki rosyjskiej.