• Informacje na temat:

  gospodarka leśna

Artykuły na temat: gospodarka leśna
 • Zarobisz i nawet nie zapłacisz podatku

  ...terenem wyznaczonym przez gminę na handel, trzeba będzie rozliczyć podatek dochodowy. Sprzedaż płodów runa leśnego z własnego lasu to tzw. gospodarka leśna. Tego rodzaju działalność jest...

 • Gospodarka leśna poza rezerwatami

  - W znakomitej większości Puszcza Karpacka jest normalnym lasem użytkowym - mówił w tym tygodniu minister środowiska Henryk Kowalczyk. Dodał, że poza rezerwatami i obszarami Natura 2000 odbywa się tam normalna gospodarka leśna.

 • Wybierasz się tam do pracy? Uważaj - wzrosło bezrobocie!

  ...zwolniło 8000 ludzi, szkolnictwo 18 500 osób. Krzysztof Mrówka Dyskutuj na FORUM INTERIA.PL o emigracji do Kanady Gospodarka Kanady Kanada jako jedno z najbogatszych państw świata, dzięki(...) zachodnioeuropejskie. W ostatniej dekadzie kanadyjską gospodarkę cechował szybki wzrost, niskie bezrobocie i wysokie nadwyżki budżetowe na szczeblu federalnym. Dzisiejsza gospodarka Kanady bardzo przypomina...

 • "Puls Biznesu": Branża drzewna ma przerąbane

  Leśna dyplomacja zawiodła - Unia przyjęła niekorzystne dla Polski zasady gospodarki leśnej. Za cztery lata naszym meblarzom, papiernikom, producentom płyt, palet i celulozy zabraknie surowca. Za granicą będzie go pod dostatkiem - pisze piątkowy "Puls Biznesu".

 • Raport OECD: Musimy odejść od węgla

  - Stan środowiska w Polsce jest coraz lepszy, ale wyzwaniem dla kraju pozostaje gospodarka uzależniona od węgla i innych surowców - wskazuje w ogłoszonym w czwartek raporcie Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Nawołuje więc m.in. do inwestycji w zielone technologie.

 • Lasy Państwowe kontra fiskus. Skarbówka szuka zaległych podatków... w nadleśnictwach

  Państwowe Gospodarstwo Leśne "Lasy Państwowe" to największa w całej Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa. Gospodaruje na niemal jednej trzeciej powierzchni Polski. Jej przychody też są spore. W 2015 r. wyniosły ok. 8,2 mld zł. Można więc sądzić, że fiskus cieszy się z takiego podatnika, bo wpływy z podatków też powinny być spore.

 • Minister środowiska Henryk Kowalczyk odwołał w czwartek Konrada Tomaszewskiego z funkcji dyrektora generalnego Lasów Państwowych - poinformował rzecznik resortu środowiska Aleksander Brzózka. Zastąpić go ma dotychczasowy wiceminister Andrzej Konieczny.

 • Mieszkanie plus pozwoli nam dogonić Unię Europejską

  Prezydent podpisał ustawę o Krajowym Zasobie Nieruchomości, ustawa o KZN umożliwi wykorzystanie pod budownictwo mieszkaniowe gruntów należących do Skarbu Państwa. Działalność KZN będzie stanowiła fundament realizacji Narodowego Programu Mieszkaniowego. Spowoduje, że w perspektywie 10 lat liczba mieszkań na 1 tys. mieszkańców osiągnie w Polsce średnią unijną. (435 mieszkań na 1000 osób).

 • Kowalczyk: Wprowadzimy opłaty za odpady niesegregowane i opakowania

  Chcemy wprowadzić odpowiedzialność finansową dla producentów opakowań. Zwiększyć recykling mają także opłaty za niesegregowane odpady i nowa, bardziej przyjazna środowisku polityka produkcji opakowań - mówi Henryk Kowalczyk w rozmowie z Magdaleną Cedro.

 • Trzeba lepiej chronić Puszczę, gradacja kornika zaczyna wygasać - naukowcy

  Puszcza Białowieska wymaga lepszej ochrony - podkreślali naukowcy w czwartek w Warszawie na spotkaniu z dziennikarzami. Poinformowali również, że w tamtejszym parku narodowym i w rezerwatach przyrody zaczęła już wygasać obserwowana ostatnio gradacja kornika.