• Informacje na temat:

  gospodarka nieruchomościami

Artykuły na temat: gospodarka nieruchomościami
 • Gospodarka rozwija się szybciej, gdy dostęp do zawodu jest łatwiejszy

  ...innymi następujące zawody: adwokata, radcy prawnego, notariusza, komornika, syndyka, detektywa, pracownika ochrony, pośrednika w obrocie nieruchomościami, przewodnika turystycznego, bibliotekarza...

 • Organizacje właścicieli mieszkań postulują nowelizację prawa spółdzielczego

  Organizacje skupiające właścicieli i lokatorów mieszkań w zasobach spółdzielni mieszkaniowych postulują nowelizację prawa spółdzielczego w kierunku ułatwiającym tworzenie wspólnot mieszkaniowych. Ich zdaniem jest to najbardziej efektywna forma zarządzania nieruchomościami.

 • Wynagrodzenia w nieruchomościach w USA w 2007 roku

  ...zróżnicowana. Najważniejsze zawody w tej branży to: agent sprzedaży nieruchomości, pośrednik w obrocie nieruchomościami, zarządca nieruchomości oraz rzeczoznawca majątkowy i taksator. Na różnych stanowiskach poziom płac wygląda inaczej. Na przykład wynagrodzenia agentów sprzedaży nieruchomości są znacznie niższe od wynagrodzeń pośredników w obrocie nieruchomościami. Najważniejsze bodźce zachęcające do...

 • Polskie firmy mogą zyskać na prosperity w Rumunii

  Rumunia, po 10 latach od wejścia do Unii Europejskiej, stała się czarnym koniem wśród gospodarek unijnych. Według danych Eurostatu za III kw. 2016 r. jest liderem wśród państw członkowskich pod względem wzrostu PKB (+4,6 proc. r/r) i wynagrodzeń (+14,7 proc. r/r). Eksperci wskazują, że wzrost napędzany jest głównie wewnętrzną konsumpcją, co rodzi ogromne możliwości dla polskich dostawców towarów i usług.

 • Pośrednik wyłącznie z licencją?

  W siedzibie Konfederacji Pracodawców Polskich odbyła się debata "Konsekwencje zmian w ustawie o gospodarce nieruchomościami proponowanych w projekcie ustawy dereglamentacyjnej". Spotkanie otworzył Prezydent KPP, Andrzej Malinowski.

 • Eksperci: Wprowadzenie REIT-ów warunkiem powodzenia programu Mieszkanie plus

  Podmioty typu REIT, które mają ruszyć w przyszłym roku, pobudzą program Mieszkanie plus, a także cały rynek budowlany - twierdzą eksperci. Celem REIT-ów będzie kupno, sprzedaż i zarządzanie nieruchomościami na wynajem. Jednocześnie REIT-y mają być instrumentem inwestycyjnym, który zapewni godziwe zyski inwestorom indywidualnym i będzie konkurencją dla lokat bankowych.

 • Zarobki w sektorze obsługi rynku nieruchomości

  Z deregulacją zawodów pośrednika i zarządcy otworzą się nowe możliwości dla osób chcących pracować w tych zawodach. Czy gra jest "warta świeczki"? Z okazji dzisiejszego Dnia Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami, prezentujemy zarobki w branży.

 • Sejmowa komisja przyjęła projekt ustawy ws. budowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin

  Sejmowa komisja gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej przyjęła w środę projekt ustawy ws. budowy lub przebudowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m.

 • Proszę udać się do gminy, do wydziału gospodarki nieruchomościami i złożyć wniosek. Trzeba udowodnić, że prowadziła Pani wspólne gospodarstwo z partnerem i stale z nim mieszkała do chwili, gdy zmarł. Gmina to sprawdzi. Pracownik urzędu może wypytywać o Panią sąsiadów. Gdyby gmina odmówiła Pani przyznania mieszkania, trzeba złożyć pozew do sądu o ustalenie prawa do najmu po zmarłym.

 • Francja - rynki boja się prezydenta Marine Le Pen

  Francuskie kręgi finansowe obawiają się dojścia do władzy kandydatki Frontu Narodowego na prezydenta Marine Le Pen i obiecywanego przez nią wyprowadzenia Francji ze strefy euro. Według nich, byłoby to katastrofą dla gospodarki.