• Informacje na temat:

  gospodarka nieruchomościami

Artykuły na temat: gospodarka nieruchomościami
 • Gospodarka rozwija się szybciej, gdy dostęp do zawodu jest łatwiejszy

  ...innymi następujące zawody: adwokata, radcy prawnego, notariusza, komornika, syndyka, detektywa, pracownika ochrony, pośrednika w obrocie nieruchomościami, przewodnika turystycznego, bibliotekarza...

 • Wielkie zmiany na rynku ubezpieczeń od 2018 r.

  Sejm pracuje nad nową ustawą o dystrybucji ubezpieczeń, która od 2018 roku dostosuje krajowe przepisy do unijnej dyrektywy IDD. Tymczasem od początku września br. obowiązują nowe przepisy w zakresie gospodarki nieruchomościami. Do każdej umowy pośrednictwa w obrocie nieruchomościami pośrednik musi dołączyć kopię ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

 • Wynagrodzenia w nieruchomościach w USA w 2007 roku

  ...zróżnicowana. Najważniejsze zawody w tej branży to: agent sprzedaży nieruchomości, pośrednik w obrocie nieruchomościami, zarządca nieruchomości oraz rzeczoznawca majątkowy i taksator. Na różnych stanowiskach poziom płac wygląda inaczej. Na przykład wynagrodzenia agentów sprzedaży nieruchomości są znacznie niższe od wynagrodzeń pośredników w obrocie nieruchomościami. Najważniejsze bodźce zachęcające do...

 • Organizacje właścicieli mieszkań postulują nowelizację prawa spółdzielczego

  Organizacje skupiające właścicieli i lokatorów mieszkań w zasobach spółdzielni mieszkaniowych postulują nowelizację prawa spółdzielczego w kierunku ułatwiającym tworzenie wspólnot mieszkaniowych. Ich zdaniem jest to najbardziej efektywna forma zarządzania nieruchomościami.

 • Pośrednik wyłącznie z licencją?

  W siedzibie Konfederacji Pracodawców Polskich odbyła się debata "Konsekwencje zmian w ustawie o gospodarce nieruchomościami proponowanych w projekcie ustawy dereglamentacyjnej". Spotkanie otworzył Prezydent KPP, Andrzej Malinowski.

 • Polskie firmy mogą zyskać na prosperity w Rumunii

  Rumunia, po 10 latach od wejścia do Unii Europejskiej, stała się czarnym koniem wśród gospodarek unijnych. Według danych Eurostatu za III kw. 2016 r. jest liderem wśród państw członkowskich pod względem wzrostu PKB (+4,6 proc. r/r) i wynagrodzeń (+14,7 proc. r/r). Eksperci wskazują, że wzrost napędzany jest głównie wewnętrzną konsumpcją, co rodzi ogromne możliwości dla polskich dostawców towarów i usług.

 • Zarobki w sektorze obsługi rynku nieruchomości

  Z deregulacją zawodów pośrednika i zarządcy otworzą się nowe możliwości dla osób chcących pracować w tych zawodach. Czy gra jest "warta świeczki"? Z okazji dzisiejszego Dnia Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami, prezentujemy zarobki w branży.

 • Eksperci: Wprowadzenie REIT-ów warunkiem powodzenia programu Mieszkanie plus

  Podmioty typu REIT, które mają ruszyć w przyszłym roku, pobudzą program Mieszkanie plus, a także cały rynek budowlany - twierdzą eksperci. Celem REIT-ów będzie kupno, sprzedaż i zarządzanie nieruchomościami na wynajem. Jednocześnie REIT-y mają być instrumentem inwestycyjnym, który zapewni godziwe zyski inwestorom indywidualnym i będzie konkurencją dla lokat bankowych.

 • Proszę udać się do gminy, do wydziału gospodarki nieruchomościami i złożyć wniosek. Trzeba udowodnić, że prowadziła Pani wspólne gospodarstwo z partnerem i stale z nim mieszkała do chwili, gdy zmarł. Gmina to sprawdzi. Pracownik urzędu może wypytywać o Panią sąsiadów. Gdyby gmina odmówiła Pani przyznania mieszkania, trzeba złożyć pozew do sądu o ustalenie prawa do najmu po zmarłym.

 • Sejmowa komisja przyjęła projekt ustawy ws. budowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin

  Sejmowa komisja gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej przyjęła w środę projekt ustawy ws. budowy lub przebudowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m.