• Informacje na temat:

  gospodarka regionalna

Artykuły na temat: gospodarka regionalna
 • Branża eventowa ważna dla polskiej gospodarki

  ...znaczenie dla branży hotelarskiej, a częściowo także dla gastronomicznej. Gospodarka zyskuje na wpływach ze sprzedaży usług noclegowych, cateringowych, konferencji, wystaw czy targów. Największą...

 • Dobre perspektywy dla polskiej gospodarki. Mogłoby jej zaszkodzić tylko załamanie w Chinach

  Polska gospodarka ma się dobrze, a wraz z nią powinien zyskiwać także rynek finansowy - uważają eksperci Templeton Asset Management Poland TFI SA. Zaznaczają jednak, że przy inwestowaniu w akcje potrzebna jest cierpliwość, długoterminowy horyzont oraz staranna selekcja spółek. Jeśli nie nastąpi gwałtowne tąpnięcie w Chinach, to perspektywy dla polskiej gospodarki i sektora usług finansowych będą

 • Rząd przyjął program wsparcia inwestycji ważnych dla gospodarki

  Rząd przyjął we wtorek "Program wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020" - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Program ma kosztować 727 mln zł, rząd liczy na stworzenie dzięki niemu 32 tys. miejsc pracy.

 • Gospodarka w równowadze, rozczarowują jednak inwestycje - Wyżnikiewicz

  - Dane o wzroście PKB w zeszłym roku świadczą o tym, że gospodarka jest w makroekonomicznej równowadze, z zastrzeżeniem rozczarowująco niskiego poziomu inwestycji - ocenia prezes Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych dr Bohdan Wyżnikiewicz, komentując wstępne dane GUS o wzroście PKB w 2017 r.

 • ​37 mln euro z UE na dwa projekty dot. innowacji w produkcji szkła i opon

  KE zdecydowała o przyznaniu Polsce 37 mln euro na dwa projekty dot. wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań w produkcji szkła laminowanego i opon. KE podkreśla, że projekty te wzmacniają innowacyjność polskiej gospodarki i mają pozytywny wpływ na środowisko. Przyznane środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 • Prezydent zawetował ustawę o regionalnych izbach obrachunkowych

  Prezydent Andrzej Duda zawetował w środę nowelizację ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych - poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Według niego prezydent wsłuchał się w głosy samorządowców wskazujących na możliwość zbytniej ingerencji władzy centralnej w działania samorządów.

 • Aż 150 studentów i absolwentów znajdzie pracę w Deloitte

  Firma doradcza Deloitte rozpoczyna tegoroczną rekrutację. Do 7 kwietnia b.r. czeka na zgłoszenia kandydatów: studentów (co najmniej trzeciego roku studiów) i absolwentów szkół wyższych. W tym roku Deloitte planuje zatrudnić około 150 osób. Zainteresowani mają szansę na pracę nie tylko w warszawskim oddziale Deloitte, ale również w ośmiu regionalnych biurach firmy.

 • Blisko 2,9 mld euro otrzyma Małopolska z funduszy unijnych w ramach regionalnego programu operacyjnego na lata 2014-2020. Jest to drugi pod względem wielkości RPO . Większe środki otrzyma tylko woj. śląskie.

 • Na północy wyższych pensji nie będzie

  Firmy nie myślą o podwyżkach płac w przyszłym roku. To efekt spowalniającej gospodarki

 • Polska firma regionalnym liderem e-fashion

  Zdobycie pozycji regionalnego lidera e-fashion przez spółkę Answear.com to jeden z bardziej spektakularnych sukcesów polskiego biznesu w ostatnich latach. Wnioski z historii Answear.com to drogowskaz dla firm pragnących odnieść międzynarodowy sukces.