• Informacje na temat:

  gospodarka ukrainy 2013

Artykuły na temat: gospodarka ukrainy 2013
 • Bolączka Węgier - podobna jak w Niemczech i Polsce

  Na Węgrzech płace rosną, gospodarka ma się doskonale, ale dręczy ją brak fachowców. Budapeszt nie ma żadnego planu "B".

 • S&P: Polska gospodarka się przegrzewa

  Tempo wzrostu polskiego PKB w 2018 r. "z łatwością" przekroczy 4 proc., a polska gospodarka się przegrzewa przy braku istotnych nierównowag zewnętrznych - oceniła w raporcie z 10 stycznia agencja S&P Global Ratings. Pogorszenie się otoczenia instytucjonalnego w Polsce częściowo odpowiada za niski poziom inwestycji prywatnych w 2017 r. - uważa agencja.

 • Specjalista ze Wschodu na wagę złota

  .... Specjalistów IT ze Ukrainy może być w tym roku nawet kilka razy więcej.

 • Zaskakująca decyzja MFW wobec Ukrainy

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) wbrew oczekiwaniom Kremla będzie kontynuować finansowanie Ukrainy nawet w wypadku, jeśli odmówi ona spłacania swojego zadłużenia zagranicznego - pisze "Niezawisimaja Gazieta". Rosjanie są w szoku.

 • Ukrainiec pracujący na czarno - fakt czy stereotyp?

  Wakacje to okres prac sezonowych. Często wykonują je cudzoziemcy, zwłaszcza z Ukrainy. Wielu z nich pracuje w Polsce na czarno. Czy zatrudnianie cudzoziemców w szarej strefie odbywa się w Polsce na szeroką skalę?

 • Rosyjski model gospodarki rozpadł się jak domek kart

  Spadek cen ropy naftowej, zachodnie sankcje, załamanie inwestycji i dewaluacja rubla oznaczają, że załamanie rosyjskiego modelu gospodarczego wygląda na nieuchronne - ocenia ekspertka londyńskiego City University.

 • Czas odczarować imigrację zarobkową w Polsce

  ...jednego z 6 państw z poza Unii Europejskiej: Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji i Ukrainy. Procedura umożliwia zatrudnienie osób na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy w ciągu roku następującego po(...) zezwolenia na pracę.   - W konsekwencji tych zmian między rokiem 2008, a 2013 liczba zezwoleń na pracę wzrosła z około 18 do ponad 39 tysięcy, a liczba rejestrowanych oświadczeń z 156  do około...

 • EBOiR: Gospodarka Rosji straci w 2015 roku 4,8 proc. PKB

  Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) prognozuje, że produkt krajowy brutto (PKB) Federacji Rosyjskiej w 2015 roku zmniejszy się o 4,8 proc. Z kolei Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) przewiduje, że PKB Rosji w tym roku zmaleje o 3 procent.

 • Niebezpieczne skutki zatrudniania cudzoziemców

  ...2013 roku. Również gospodarstwa domowe bardzo rzadko decydują się na zatrudnianie obywateli innych państw. Na 12 783 wniosków złożonych w 2014 roku obywatele Ukrainy byli rejestrowani aż 12 525(...) w ramach procedury tej polscy pracodawcy mogą zatrudniać bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę obywateli 6 państw, dominującą narodowością są obywatele Ukrainy.  Na wszystkie wydane w ubiegłym...

 • Ukraina na skraju zapaści

  Gospodarka ukraińska znalazła się na skraju zapaści, choć na razie podtrzymują ją programy ratunkowe Międzynarodowego Funduszu Walutowego. PKB Ukrainy już spadło o 5,6 proc. Trudną sytuację dodatkowo pogłębia konflikt z separatystami w Donbasie.