• Informacje na temat:

  gospodarka wiadomości

Artykuły na temat: gospodarka wiadomości
 • Branża eventowa ważna dla polskiej gospodarki

  Zdaniem ekspertów branża eventowa przede wszystkim powinna działać razem. Dopóki nie będziemy promowali i przekazywali wspólnej wiadomości, dopóty klienci zagraniczni będą wybierali inne(...) znaczenie dla branży hotelarskiej, a częściowo także dla gastronomicznej. Gospodarka zyskuje na wpływach ze sprzedaży usług noclegowych, cateringowych, konferencji, wystaw czy targów. Największą...

 • Katowice w centrum kluczowych reform dla polskiej gospodarki

  Polscy przedsiębiorcy przedyskutują z prezydentem Andrzejem Dudą postulaty zmian na Kongresie Law4Growth 28-30 października w katowickim MCK.

 • ...1. Narodowy Bank Polski jest instytucją finansową, bez której nie mogłaby funkcjonować współczesna gospodarka. I choć nie dostaniemy...

 • MFW ostrzega: Gospodarka światowa zwolni

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozy światowego wzrostu gospodarczego w 2015 roku. Raport przynosi bardzo złe wieści dla Rosji. Polska gospodarka wypada nieco poniżej globalnego wyniku.

 • Pomimo ogólnoświatowego spowolnienia gospodarczego i klęsk żywiołowych, jakie dotknęły Australię, rynek pracy tego kraju jest w bardzo dobrej kondycji. Niskie bezrobocie czy wzrost zatrudnienia w wielu obszarach tamtejszej gospodarki to tylko niektóre z pozytywnych wiadomości.

 • Złe wiadomości dla frankowiczów

  Od dawna nie było tak dobrych wiadomości o szwajcarskiej gospodarce, a więc waluta tego kraju będzie się umacniać. To jednak zła wiadomość dla frankowiczów, tym bardziej, że obniżanie ratingu dla Polski także powoduje osłabienie polskiej waluty.

 • W tym kraju dobrze płacą i wciąż szukają pracowników

  W Norwegii wciąż potrzeba ludzi do pracy. Dziś już mało kto pamięta tu okres kryzysu, a pracownicy wysłani na bezrobocie w ostatnich latach są przywracani do pracy. Gospodarka w kraju wikingów rozkręca się na nowo.

 • Gospodarka będzie rosnąć wolniej, ale bez szoków

  Polska gospodarka będzie rosnąć wolniej niż do tej pory. Wzrost PKB już w III kwartale spadł poniżej 5 proc., ale nie powinno zdarzyć się nic, co rzeczywiście mogłoby nam zaszkodzić. Dlaczego wzrost musi hamować? Bo odczujemy światowe spowolnienie. Ale ponieważ polska gospodarka jest dobrze zrównoważona, odczujemy je mniej niż inni - twierdzą analitycy PKO Banu Polskiego.

 • 1600 złotych ma nam na wszystko wystarczyć?

  ...plazmowe, zmywarki do naczyń, komputery z dostępem do internetu. IAR Teraz wiadomości gospodarcze przeczytasz jeszcze szybciej. Dołącz do Biznes INTERIA.PL na Facebooku...

 • Jeśli wczorajszy pogrom na rynkach finansowych choćby częściowo był związany z obawami o słabość danych z chińskiego przemysłu, obawy te okazały się słuszne. Indeks PMI spadł we wrześniu do najniższego poziomu od 2009 r., sugerując spowolnienie wzrostu w III kw. poniżej 7 proc. Na FX JPY i USD pozostają silne, najmocniej tracą AUD, NZD, pod presją są waluty rynków wschodzących.