• Informacje na temat:

  gpw akcje

Artykuły na temat: gpw akcje
 • Jak płacą najbogatsi inwestorzy z GPW?

  W poniższym artykule przyglądamy się, jak giełdowi miliarderzy wynagradzają menedżerów kierujących spółkami znajdującymi się w ich portfelach inwestycyjnych. Pod uwagę wzięliśmy spółki kontrolowane przez pięciu inwestorów o największych portfelach akcyjnych na GPW: Zygmunta Solorza-Żaka, Michała Sołowowa, Tomasza Biernackiego, Dariusza Miłka oraz Tomasza Domogałę.

 • Bezlitosna kontra niedźwiedzi na GPW

  Biorąc pod uwagę skrajne wyprzedanie na GPW, wczorajsza zwyżka nie była wielkim zaskoczeniem, ale przed dzisiejszą sesją raczej dominowała obawa przed kolejnym atakiem niedźwiedzi.

 • Czy w Polsce prezesom płaci się za wyniki?

  Sezon rocznych sprawozdań finansowych spółek notowanych na GPW rozpoczął się na dobre. Kolejne spółki prezentują swoje osiągnięcia. Za wynikami każdej spółki stoi wielu ludzi, ale odpowiedzialność za nie ponosi już jedna osoba - prezes.

 • GPW od listopada obniża opłaty dla członków giełdy

  GPW od 1 listopada obniża opłaty dla członków giełdy, dotyczące transakcji na akcjach oraz danych giełdowych na głównym rynku oraz NewConnect - podała GPW w komunikacie prasowym.

 • Ile zarabiają menedżerowie spółek sektora informatycznego?

  Według najnowszego raportu Sedlak & Sedlak "Wynagrodzenia członków zarządów spółek sektora informatycznego w 2007 roku", przeciętne zarobki menedżerów w spółce informatycznej notowanej na GPW kształtowały się na poziomie 433 000 PLN, co daje średnio 36 000 PLN miesięcznie. W kwocie tej nie zawiera się wartość wynagrodzenia w postaci opcji na akcje.

 • Łączna wartość obrotu akcjami na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w październiku tego roku wyniosła 21,3 mld zł, to o 29,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - poinformowała w piątek giełda w komunikacie.

 • Grupa InPost planuje zwolnienia grupowe; pracę może stracić ok. 1257 osób

  ...ogólnopolską od listopada 2006 roku. Spółka należy do grupy kapitałowej Integer.pl SA (notowany na GPW z oznaczeniem ITG). Akcje potaniały dzisiaj o 4 proc. do 34,15 zł. W ciągu pięciu dni walor potaniał...

 • Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie 19 września wprowadzi na rynek nowe kontrakty terminowe. Po rozszerzeniu oferty o 5 nowych instrumentów na GPW notowane będą 33 kontrakty na akcje spółek.

 • Prezes państwowej spółki dostaje tyle, ile stu pracowników

  Po więcej niż 10 mln zł zarobiło w ubiegłym roku dwóch szefów giełdowych spółek - wynika z naszego podsumowania, obejmującego 50 krajowych firm o największej kapitalizacji na GPW. To Janusz(...) w firmie. Musk zrzekł się regularnej pensji, zarobił jednak na opcjach na akcje niemal tyle, co łącznie cała załoga licząca 45 tys. osób. Czwórka szefów zarobiła w minionym roku ponad 100 mln dol...

 • Dziś na warszawskim parkiecie zadebiutowały akcje City Service. Estońska firma jest 481. spółką notowaną na Głównym Rynku oraz 22. debiutantem na tym rynku w 2015 roku. Jednocześnie City Service to trzecia estońska i 53. zagraniczna firma na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Debiutowi nie towarzyszy oferta publiczna.