• Informacje na temat:

  gpw kontrakty

Artykuły na temat: gpw kontrakty
 • Wysokość odpraw przy utracie pracy - przy zwolnieniach grupowych do 25 tys. zł

  W firmach prywatnych odprawy menedżerów wysokiego szczebla zazwyczaj wpisane są w ich kontrakty. To jeden z elementów systemu pozyskiwania wysoko kwalifikowanej kadry i zapewnienia jej skutecznego(...) członków zarządu spółki, w tym również wysokości odpraw. Zarobki prezesów państwowych spółek są zbyt wysokie? Dołącz do dyskusji! Kontrakty jako sposób na obejście limitów w spółkach...

 • Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie 19 września wprowadzi na rynek nowe kontrakty terminowe. Po rozszerzeniu oferty o 5 nowych instrumentów na GPW notowane będą 33 kontrakty na akcje spółek.

 • Od 4 marca 2019 r. na GPW kontrakty terminowe na kursy akcji i kontrakty terminowe na kursy walut notowane będą z dokładnością do czwartego miejsca po przecinku (0,0001 zł). Zmianie ulega również jednostka notowania dla kontraktów terminowych na kursy walut.

 • Po nieudanej środzie, czwartek przyniósł odrobienie strat. WIG20 zakończył dzień 0,8 proc. nad kreską, natomiast szeroki rynek radził sobie nieco gorzej i zwyżka wyniosła tylko 0,6 proc. Spory optymizm także zagranicą. Amerykańskie indeksy dzień po dniu wyznaczają rekordy wszechczasów. We środę historyczne szczyty wyznaczył także niemiecki DAX. Na rozwiniętych rynkach ruch wzrostowy trwa już od dłuższego czasu i nie był przerywany żadnymi korektami.

 • Pomimo dobrych nastrojów za granicą, warszawskim indeksom nie udało się wczoraj odrobić nawet częściowo strat ze środy. O ile o poranku towarzyszyły nam dobre nastroje to końcówka sesji rozwiała wszelkie nadzieje na pozytywne zamknięcie. Najsłabiej radziły sobie duże spółki, gdzie spadkom przewodziły podmioty paliwowe.

 • W ostatnich dniach łatwo zauważyć relatywną słabość naszej giełdy na tle innych zachodnich parkietów.

 • Już na wstępie czwartkowych notowań kontrakty ustanowiły nowe maksimum cenowe kreowanego obecnie ruchu. Tym samym ponownie znaleźliśmy się ponad ważnym oporem Fibo: 1880-1885 pkt, który w dalszej fazie handlu zaczął pełnić rolę intradayowego wsparcia (zasada zmiany biegunów).

 • Wczorajsza sesja skutkowała zdecydowanym odejściem od okolic 2100 pkt., co jest złą informacją dla byków, gdyż najbliższy istotny poziom wsparcia znajduje się na poziomie dołków sprzed miesiąca.

 • Pomimo dwumiesięcznych praktycznie nieprzerwanych wzrostów obóz byków jest w nadal w dobrej kondycji i kiedy wydawało się, że korekta powinna nadejść lada dzień, to indeks WIG20 zdecydowanie obronił pierwsze możliwe wsparcie. Jest nim teras okrągły poziom 2000 pkt., który wczoraj nawet nie był jakoś mocno testowany. Co prawda zarówno indeks jak i kontrakty zbliżyły się na moment do tych okolic

 • zmniejszający się LOP na kontraktach podczas wspomnianego ruchu wzrostowego, co może sprawić, że ewentualny atak na opór może zakończyć się fiaskiem. O poranku zyskują kontrakty na amerykańskie i europejskie indeksy, co powinno pozytywnie wpłynąć na otwarcie notowań także na GPW. Z racji świątecznego weekendu w USA również kalendarz marko jest dzisiaj ubogi.