• Informacje na temat:

  gpw kontrakty

Artykuły na temat: gpw kontrakty
 • Wysokość odpraw przy utracie pracy - przy zwolnieniach grupowych do 25 tys. zł

  W firmach prywatnych odprawy menedżerów wysokiego szczebla zazwyczaj wpisane są w ich kontrakty. To jeden z elementów systemu pozyskiwania wysoko kwalifikowanej kadry i zapewnienia jej skutecznego(...) członków zarządu spółki, w tym również wysokości odpraw. Zarobki prezesów państwowych spółek są zbyt wysokie? Dołącz do dyskusji! Kontrakty jako sposób na obejście limitów w spółkach...

 • W dniu 23 stycznia br. do obrotu giełdowego zostaną wprowadzone kolejne dwa kontrakty terminowe: na akcje Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA oraz PBG SA. Giełda pracuje nad dalszymi instrumentami pochodnymi.

 • Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie 19 września wprowadzi na rynek nowe kontrakty terminowe. Po rozszerzeniu oferty o 5 nowych instrumentów na GPW notowane będą 33 kontrakty na akcje spółek.

 • Od 4 marca 2019 r. na GPW kontrakty terminowe na kursy akcji i kontrakty terminowe na kursy walut notowane będą z dokładnością do czwartego miejsca po przecinku (0,0001 zł). Zmianie ulega również jednostka notowania dla kontraktów terminowych na kursy walut.

 • Po nieudanej środzie, czwartek przyniósł odrobienie strat. WIG20 zakończył dzień 0,8 proc. nad kreską, natomiast szeroki rynek radził sobie nieco gorzej i zwyżka wyniosła tylko 0,6 proc. Spory optymizm także zagranicą. Amerykańskie indeksy dzień po dniu wyznaczają rekordy wszechczasów. We środę historyczne szczyty wyznaczył także niemiecki DAX. Na rozwiniętych rynkach ruch wzrostowy trwa już od dłuższego czasu i nie był przerywany żadnymi korektami.

 • Pomimo dobrych nastrojów za granicą, warszawskim indeksom nie udało się wczoraj odrobić nawet częściowo strat ze środy. O ile o poranku towarzyszyły nam dobre nastroje to końcówka sesji rozwiała wszelkie nadzieje na pozytywne zamknięcie. Najsłabiej radziły sobie duże spółki, gdzie spadkom przewodziły podmioty paliwowe.

 • Od dziś zmiana dokładności notowania na giełdzie

  Od dziś na GPW kontrakty terminowe na kursy akcji i kontrakty terminowe na kursy walut notowane będą z dokładnością do czwartego miejsca po przecinku (0,0001 zł). Obecnie krok notowań akcji uzależniony jest od płynności i ceny danej akcji, licząc jednak w wariancie najniższym, to obecnie 1 grosz. Zamiast dwóch miejsc po przecinku pojawią się cztery i będzie to najszybciej zauważalna zmiana dla

 • W ostatnich dniach łatwo zauważyć relatywną słabość naszej giełdy na tle innych zachodnich parkietów.

 • Już na wstępie czwartkowych notowań kontrakty ustanowiły nowe maksimum cenowe kreowanego obecnie ruchu. Tym samym ponownie znaleźliśmy się ponad ważnym oporem Fibo: 1880-1885 pkt, który w dalszej fazie handlu zaczął pełnić rolę intradayowego wsparcia (zasada zmiany biegunów).

 • Wczorajsza sesja skutkowała zdecydowanym odejściem od okolic 2100 pkt., co jest złą informacją dla byków, gdyż najbliższy istotny poziom wsparcia znajduje się na poziomie dołków sprzed miesiąca.