• Informacje na temat:

  gpw new connect

Artykuły na temat: gpw new connect
 • Izo-Blok zadebiutował w piątek na GPW

  Izo-Blok, dotychczas notowany na rynku New Connect, w piątek zadebiutował na GPW. Spółka zadebiutowała na New Connect w grudniu 2011 roku. Jest 474. firmą notowaną teraz na rynku głownym GPW. Jej debiut był szóstym w 2015 r. Jest też 3. spólką, która w tym roku przeszła z NewConnect na rynek głowny.

 • Iberdigest - hiszpański koncern handlujący mięsem przenosi swoją siedzibę do Gdyni. Polska Meat - jej spółka córka przejmuje w niej udziały, dzięki czemu w Polsce powstanie siedziba koncernu z jej centrum operacyjnym, finansowym i zarządczym. Ogłasza również swoje plany na rozszerzenie działalności w Afryce.

 • - Giełda Papierów Wartościowych chce rozwijać rynek NewConnect i liczy na wzrost wskaźnika płynności obrotu na tym rynku do 30 proc. W 2015 roku około dziesięć spółek może przejść na rynek główny GPW - poinformował PAP Mirosław Szczepański, wiceprezes GPW.

 • Leasing-Experts, fundusz leasingowy notowany na rynku New Connect, specjalizujący się w leasingu mniejszych nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, nawiązał współpracę z Grupą Rank Progress. Spółki podpisały umowy leasingu finansowego na dwie nieruchomości gruntowe w Kłodzku i Legnicy o łącznej rekordowej w historii spółki Leasing-Experts wartości transakcji: 9 028 200 zł.

 • FOR: Skok na OFE zahamował rozwój rynku kapitałowego

  Przed zmianami w 2014 r., OFE obejmowały często ponad połowę wszystkich emisji akcji spółek wchodzących na GPW. Na skutek tego, na koniec 2013 r., inwestycje OFE w akcjach reprezentowały 20% całości kapitalizacji warszawskiej giełdy, około połowę akcji w tzw. wolnym obrocie (bez inwestorów strategicznych, Skarbu Państwa, prywatnych właścicieli spółek).

 • Wzrost aktywów trwałych to główny parametr, na który należy zwrócić uwagę w wynikach Boruty-Zachem po czterech kwartałach 2014 roku.

 • Giełda uczy, jak inwestować

  Na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych trwa dobra koniunktura, a już w zeszłym roku udział indywidualnych inwestorów w obrotach giełdy znacząco wzrósł. Jeśli tak dalej pójdzie, inwestorów będzie wciąż przybywać. Dlatego warto najpierw zainwestować w wiedzę o rynku kapitałowym, a tę najlepiej zdobyć w Szkole Giełdowej.

 • Raport bieżący nr 9/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd spółki Flucar S.A. (Spółka, Emitent) informuje, że w związku...

 • Giełda edukuje

  Musimy patrzeć na giełdę w kontekście budowania długoterminowych oszczędności i kapitału w Polsce. To są podstawy naszej misji - mówi prof. Małgorzata Zaleska, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Giełda ma służyć rozwojowi gospodarki, to należy szukać równowagi pomiędzy dbaniem o zysk i wypłatą dywidendy a działalnością misyjną.

 • Legenda o Ludwiku co Niemca nie chciał

  Ludwik Sobolewski na polskim rynku kapitałowym zrobił zawrotną karierę. Warszawska Giełda Papierów Wartościowych (GPW) za jego czasów była finansowym pępkiem Europy Środkowo-Wschodniej. Po siedmiu latach zasiadania na fotelu prezesa stracił jednak pracę. Wyrzucił go w karygodny sposób minister skarbu Mikołaj Budzanowski. Oficjalnie za skandal obyczajowy, który ujrzał światło dzienne w wyniku