• Informacje na temat:

  gpw obligacje

Artykuły na temat: gpw obligacje
 • Makler zostanie zderegulowany

  ...do wykonywania takich czynności. Makler i tak musi zdać dodatkowy egzamin na GPW. Mamy więc maklera i bardziej "maklerskiego" maklera - zwraca uwagę Maciej Witkowski z Domu Inwestycyjnego Xelion(...) certyfikację powinna od KNF przejąć GPW, tak aby wyeliminować potrzebę dodatkowej certyfikacji maklera nadzorującego. Dodatkowo wydaje się, że zakres merytoryczny egzaminu powinien zostać zbudowany na nowo...

 • Obligacje serii D dla inwestorów instytucjonalnych sprzedały się z dużym sukcesem. Inwestorzy zadeklarowali chęć objęcia ponad dwukrotnie więcej obligacji serii D aniżeli oferowane przez GPW. Ostatecznie przydzielono maksymalną liczbę 600 000 obligacji serii D.

 • Rok po udanym debiucie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, Torpol., lider polskiego sektora inwestycji kolejowych i tramwajowych, wyemituje 3-letnie obligacje o łącznej wartości 40 mln zł. Środki pozyskane z emisji pozwolą na zwolnienie limitów bankowych i lepsze przygotowanie pod nadchodzące duże projekty z nowej perspektywy.

 • Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku głównym akcji GPW w pierwszej połowie br. wzrósł o 5 pkt proc. rok do roku i wyniósł 18 proc. - poinformowała GPW. Inwestorzy zagraniczni mieli 52 proc. obrotów - spadek o 2 pkt proc. rok do roku, a instytucjonalni 30 proc. - spadek o 3 pkt proc. rok do roku.

 • KNF zatwierdziła aneks do prospektu emisyjnego obligacji GPW określający wysokość marży * Marża dla obligacji serii D i E została ustalona na poziomie 0,95 proc.

 • Obligacje korporacyjne biją "spółki dywidendowe"

  Część inwestorów kupuje akcje spółek giełdowych, ponieważ spółki te w przeszłości wypłacały dywidendę i deklarują, że będą to robiły w przyszłości. Zdaniem analityka Piotra Ludwiczaka z Domu Maklerski Michael/Ström konkurencją tego inwestowanie są obligacje korporacyjne.

 • "Rzeczpospolita": Obligacje GetBacku straszą inwestorów

  Szukający alternatywy dla lokat mogli kupić papiery będącej w kłopotach firmy windykacyjnej nawet za 1,5 mld zł - podaje piątkowa "Rzeczpospolita".

 • Jeden z liderów branży TSL w Europie Środkowej i największy operator portowy w Polsce planuje pozyskać 10 mln zł w wyniku emisji obligacji serii E, kierowanej przede wszystkim do inwestorów indywidualnych.

 • Dietl: GPW rozważa zaoferowanie własnego know-how zagranicznym podmiotom

  - Giełda Papierów Wartościowych rozważa zaoferowanie własnego know-how zagranicznym podmiotom, upatrując w tym szansę na rozwój spółki w nowych obszarach biznesowych - mówi prezes giełdy Marek Dietl. Potencjał GPW widzi np. w Azji w zakresie obrotu zielonymi certyfikatami.

 • Nowy pomysł na oszczędności Polaków

  - W ramach programu 500 + na dziecko część, np. 100 zł, mogłaby być wypłacana np. w formie obligacji - proponuje prezes GPW Małgorzata Zaleska. Szefowa giełdy chce promować oszczędzanie i lokaty długoterminowe.