• Informacje na temat:

  gpw świat

Artykuły na temat: gpw świat
 • Nowe trendy w rekrutacji: Wysokość zarobków ma być jawna

  ...świadomość, że cały zespół wynagradzany jest na takich samych warunkach, a każdy z zatrudnionych zna drogę do podwyżki czy awansu - dodaje Michał Młynarczyk Warto wspomnieć, że GPW w dokumencie "Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2016" rekomenduje przedstawianie corocznych raportów na temat polityki wynagrodzeń, której transparentność ma obejmować przynajmniej  "ogólną informację na temat przyjętego...

 • Raport bieżący nr 19/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie...

 • Giełda edukuje

  Musimy patrzeć na giełdę w kontekście budowania długoterminowych oszczędności i kapitału w Polsce. To są podstawy naszej misji - mówi prof. Małgorzata Zaleska, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Giełda ma służyć rozwojowi gospodarki, to należy szukać równowagi pomiędzy dbaniem o zysk i wypłatą dywidendy a działalnością misyjną.

 • Prezes warszawskiej giełdy Paweł Tamborski wyprowadzony przez CBA!

  CBA na polecenie prokuratury zabezpiecza dokumentację w Ministerstwie Skarbu Państwa i na Giełdzie Papierów Wartościowych w śledztwie ws. nieprawidłowości przy prywatyzacji Ciech SA - podała w środę Prokuratura Apelacyjna w Warszawie. Paweł Tamborski, prezes GPW, opuścił budynek giełdy w towarzystwie funkcjonariuszy CBA.

 • Prognozy rynkowe Union Investment TFI: "Rok 2017 pod znakiem funduszy akcyjnych"

  Zdaniem analityków Union Investment, wszystko wskazuje na to, że rok 2017 będzie należał do funduszy akcyjnych. Przede wszystkim tych z wysoką betą - bardziej ryzykownych i z większym potencjałem. Akcje będą dominowały nad obligacjami, które pozostaną pod presją. Jednak i na papierach dłużnych da się zarobić.

 • GPW utknęła w pobliżu szczytów i wyraźnie brakuje jej paliwa do dalszych wzrostów. Nie pomaga także sytuacja na zagranicznych parkietach, gdzie zmienność także jest wakacyjna. WIG20 po pokonaniu poziomu 2350 pkt. utknął w przedziale 2350 - 2400 pkt.

 • Kurs franka: Czarny Czwartek po szwajcarsku

  Przez światowe giełdy i rynek walutowy przeszedł dzisiaj istny orkan - Bank Centralny Szwajcarii (SNB) zniósł minimalny kurs wymiany franka. Szwajcarska waluta w Polsce podrożała nawet do ponad 5 zł, zniżkowały indeksy na GPW, podrożeją raty kredytów denominowanych w walucie Helwetów. Prawdziwy Czarny Czwartek.

 • Ostatnie sesje są pod przemożnym wpływem zachowania giełd zagranicznych i dzisiejsze notowania wpisywały się w ten scenariusz. Świat, podobnie jak to miało miejsce w sierpniu ubiegłego roku, zaczął obawiać się chińskiego spowolnienia i inwestorzy ruszyli do sprzedaży akcji.