• Informacje na temat:

  gpw wykres

Artykuły na temat: gpw wykres
 • Jak płacą najbogatsi inwestorzy z GPW?

  W poniższym artykule przyglądamy się, jak giełdowi miliarderzy wynagradzają menedżerów kierujących spółkami znajdującymi się w ich portfelach inwestycyjnych. Pod uwagę wzięliśmy spółki kontrolowane przez pięciu inwestorów o największych portfelach akcyjnych na GPW: Zygmunta Solorza-Żaka, Michała Sołowowa, Tomasza Biernackiego, Dariusza Miłka oraz Tomasza Domogałę.

 • Bezlitosna kontra niedźwiedzi na GPW

  Biorąc pod uwagę skrajne wyprzedanie na GPW, wczorajsza zwyżka nie była wielkim zaskoczeniem, ale przed dzisiejszą sesją raczej dominowała obawa przed kolejnym atakiem niedźwiedzi.

 • Zarobki: Podsumowanie raportu „Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2014 roku”

  Poniższy artykuł stanowi podsumowanie raportu "Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2014 roku" wydanego przez Sedlak & Sedlak.  - - - - - W tegorocznej, jedenastej, edycji(...) spółek giełdowych wyniosła 587,8 tys. zł. Połowa menedżerów zarobiła od 334 tys. zł do 1,06 mln zł.  Wykres poniżej przedstawia wynagrodzenia członków zarządów spółek giełdowych w latach 2006-2014

 • Atmosfera na GPW przed piątkowa sesja była fatalna. Poprzednie dni nie dawały żadnych przesłanek do poprawy sytuacji na parkiecie, wręcz przeciwnie - istniała silna obawa o trwałość technicznego wsparcia w okolicach 2200 pkt na wykresie WIG20. Co prawda kontrakty terminowe na WIG20 przed rozpoczęciem sesji na rynku kasowym sygnalizowały zwyżkę indeksu blue chipów, ale po krótkim wzrostowym zrywie

 • Zarobki prezesów zarządu w spółkach z branży energetycznej i surowcowej

  Spółki energetyczne przechodzą ostatnimi czasy gruntowne przemiany. Coraz więcej mówi się o planach połączenia ich ze spółkami górniczymi. Niniejszy artykuł analizuje wynagrodzenia prezesów spółek energetycznych i tych należących do branży surowcowej. Analizy zostały oparte na danych pochodzących z raportu "Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2014 roku".

 • WIG20 pobił tegoroczny rekord

  Przebieg wczorajszej sesji był bardzo korzystny dla byków. Oczywiście dotyczy to segmentu blue chipów, bo szeroki rynek nadal prezentował się słabo. Wykres WIG20 zakończył sesji w wymarzonym miejscu do podjęcia próby ataku na tegoroczne maksima i niezmiernie interesujące było to, czy byki wykorzystają swoją szansę.

 • Prezes zarządu zarobił w 2013 roku 340 pensji minimalnych

  W 2013 roku mediana wynagrodzenia całkowitego prezesów, wiceprezesów, członków zarządów oraz prokurentów spółek notowanych na GPW, którzy przepracowali cały 2013 rok, wyniosła 518,3 tys. zł. Połowa spośród prezesów zarządu zarobiła w tym czasie więcej niż 544,6 tys. zł.

 • Wczorajszy raptowny zwrot akcji i wzrost wartości WIG20 rozbudził oczekiwania inwestorów przed dzisiejszą sesją. Pierwsze godziny sesji je potwierdziły i indeks blue chipów od początku utrzymywał przynajmniej półprocentową zwyżkę. Tym samym udało się ustabilizować wykres powyżej psychologicznej granicy 2300 pkt, poniżej której WIG20 przebywał w ostatnich dniach, powodując rosnącą obawę

 • Zarobki menedżerów spółek sektora handlowego

  Według najnowszego raportu Sedlak & Sedlak "Wynagrodzenia menedżerów spółek sektora handlowego w 2007 roku" mediana wynagrodzeń menedżerów spółek handlowych notowanych na warszawskiej GPW wyniosła w 2007 roku 300 000 PLN. Była o 142 000 PLN niższa od mediany wynagrodzeń wszystkich menedżerów spółek notowanych na GPW.

 • Tydzień na GPW rozpoczął się od bardzo pozytywnego sygnału technicznego w postaci pokonania przez WIG20 bariery w okolicach 2360 pkt., która od połowy maja trzykrotnie zatrzymywała ataki byków.