• Informacje na temat:

  grafen polska

Artykuły na temat: grafen polska
 • Płace są niskie, bo pracownicy mają słabą pozycję. Nie ma o tym w Strategii - ekspert

  ..., naukowców, lekarzy - przekonywał. - Raz na jakiś czas otrzymujemy wielką szansę i jak dotąd trudno znaleźć przykład jej wykorzystania. Nie udało się z niebieskim laserem, grafen - jak się zdaje - wymknął się nam z rąk. W perowskity, minerały, z których mogą powstać ogniwa słoneczne przyszłości, zainwestowali Japończycy - a to Polska odniosła największe sukcesy w ich badaniu. Brakuje nam...

 • Początek produkcji polskiego grafenu to historyczna chwila

  Potrafiliśmy spiąć potęgę wynalazku, energię finansistów i pomoc państwa - zapowiedział premier Donald Tusk podczas uroczystości z okazji rozpoczęcia produkcji polskiego grafenu. To historyczne i polskie osiągnięcie - mówił.

 • Pieniądze za grafen znalazły się w... Azotach

  Po tym jak Polska Grupa Zbrojeniowa i KGHM TFI wycofali się z finansowania prac nad grafenem, do gry wkracza chemiczny koncern. Wstępne analizy dają nadzieję na przemysłową produkcję - czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

 • "Rzeczpospolita": Grafenowa klęska

  Miał być spektakularny sukces. Jednak polska technologia, zamiast trafić do fabryk, utknęła w laboratoriach - czytamy w środowym wydaniu "Rzeczypospolitej".

 • Grafenowy niewypał wart miliony. Porażający raport NIK

  Spółka NanoCarbon, która miała uczynić z nas potentatów w produkcji grafenu, okazała się inwestycyjną dziurą bez dna. Wpompowano w nią kilkadziesiąt milionów złotych, a efektów jak nie było, tak nie ma. Dziś spółce grozi upadłość.

 • Optyczny analizator jedzenia sprawdzi jego skład

  Sprawdzenie składu danego produktu spożywczego jest możliwe już dzisiaj. Na rynku są produkty pozwalające prześwietlić jedzenie za pomocą np. promieniowania rentgenowskiego. Nowo opracowany optyczny analizator jedzenia wykorzystuje grafen, dzięki któremu rozpoznawanie składu produktu będzie szybsze i dokładniejsze.

 • Grupa Azoty stawia nie tylko na tradycyjne rozwiązania w branży chemicznej, ale też na grafen, który ma być asem atutowym w nowej strategii rozwoju spółki.

 • Realizacja wspólnych projektów badawczo-rozwojowych zmierzających do wypracowania innowacyjnych rozwiązań, wzmocnienia efektywności i bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska to główny cel podpisanych dzisiaj przez PKN ORLEN (GPW: PKN) umów ramowych z dwiema uznanymi uczelniami technicznymi: Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Politechniką Warszawską.

 • Zarząd Arrinera S.A. z siedzibą w Warszawie (Emitent, Spółka) informuje, iż w dniach od 20 do 22 listopada 2015 r. Emitent weźmie udział w odbywających...

 • ERNE VENTURES, fundusz kapitałowy notowany na rynku NewConnect, rozpoczął rozmowy z potencjalnymi inwestorami odnośnie planowanych przez spółkę emisji akcji. Zgodnie z wstępnie ustalonym planem, emisja w wysokości do 10 milionów złotych miałaby zostać przeprowadzona jeszcze w czwartym kwartale 2016 roku. Kolejna emisja na poziomie 50 milionów złotych miałaby zostać przeprowadzona wraz z przeniesieniem notowań ERNE VENTURES z NewConnect na rynek główny GPW w roku 2017.