• Informacje na temat:

  grafen polska

Artykuły na temat: grafen polska
 • Płace są niskie, bo pracownicy mają słabą pozycję. Nie ma o tym w Strategii - ekspert

  ..., naukowców, lekarzy - przekonywał. - Raz na jakiś czas otrzymujemy wielką szansę i jak dotąd trudno znaleźć przykład jej wykorzystania. Nie udało się z niebieskim laserem, grafen - jak się zdaje - wymknął się nam z rąk. W perowskity, minerały, z których mogą powstać ogniwa słoneczne przyszłości, zainwestowali Japończycy - a to Polska odniosła największe sukcesy w ich badaniu. Brakuje nam...

 • Początek produkcji polskiego grafenu to historyczna chwila

  Potrafiliśmy spiąć potęgę wynalazku, energię finansistów i pomoc państwa - zapowiedział premier Donald Tusk podczas uroczystości z okazji rozpoczęcia produkcji polskiego grafenu. To historyczne i polskie osiągnięcie - mówił.

 • Optyczny analizator jedzenia sprawdzi jego skład

  Sprawdzenie składu danego produktu spożywczego jest możliwe już dzisiaj. Na rynku są produkty pozwalające prześwietlić jedzenie za pomocą np. promieniowania rentgenowskiego. Nowo opracowany optyczny analizator jedzenia wykorzystuje grafen, dzięki któremu rozpoznawanie składu produktu będzie szybsze i dokładniejsze.

 • Grupa Azoty stawia nie tylko na tradycyjne rozwiązania w branży chemicznej, ale też na grafen, który ma być asem atutowym w nowej strategii rozwoju spółki.

 • Realizacja wspólnych projektów badawczo-rozwojowych zmierzających do wypracowania innowacyjnych rozwiązań, wzmocnienia efektywności i bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska to główny cel podpisanych dzisiaj przez PKN ORLEN (GPW: PKN) umów ramowych z dwiema uznanymi uczelniami technicznymi: Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Politechniką Warszawską.

 • Zarząd Arrinera S.A. z siedzibą w Warszawie (Emitent, Spółka) informuje, iż w dniach od 20 do 22 listopada 2015 r. Emitent weźmie udział w odbywających...

 • ERNE VENTURES, fundusz kapitałowy notowany na rynku NewConnect, rozpoczął rozmowy z potencjalnymi inwestorami odnośnie planowanych przez spółkę emisji akcji. Zgodnie z wstępnie ustalonym planem, emisja w wysokości do 10 milionów złotych miałaby zostać przeprowadzona jeszcze w czwartym kwartale 2016 roku. Kolejna emisja na poziomie 50 milionów złotych miałaby zostać przeprowadzona wraz z przeniesieniem notowań ERNE VENTURES z NewConnect na rynek główny GPW w roku 2017.

 • Zarząd Auto-Spa S.A. („Spółka) informuje ,iż w dniu 30 czerwca 2016 r Walne Zgromadzenie Spółki podjęło uchwałę o powołaniu na nową kadencję członków...

 • Innowacje: Start, ale czy up?

  "Chcemy być w oku cyklonu cyfrowej rewolucji" - tak w jednym zdaniu wicepremier Mateusz Morawiecki wyjaśnił, dlaczego rozwój innowacyjnych firm stał się jednym z pięciu filarów jego planu. Czy to wystarczy, aby wesprzeć rozwój rodzimych start-upów i zaaplikować innowacyjny skok polskiej gospodarce?

 • Polska spółka zawalczy o udział w rynku wartym miliardy dolarów

  Nowa generacja ekranów dotykowych, ogniw słonecznych - m.in. takie są zastosowania grafenu wytwarzanego w polskiej technologii. Wdrażaniem zastosowań ma się zająć nowopowołana spółka Nanocarbon. Za rok może powstać konsorcjum zdolne wytwarzać produkty na bazie grafenu.