• Informacje na temat:

  granica ukrainy z rosją

Artykuły na temat: granica ukrainy z rosją
 • Obywatele Ukrainy szturmują nasz rynek

  To ponaddwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Ponad 97 proc. oświadczeń dotyczyło obywateli Ukrainy. Korzystają na tym takie sektory jak budownictwo i rolnictwo, rośnie też udział przetwórstwa(...), na podstawie których obywatele Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji i Ukrainy mogą wykonywać pracę na terytorium Polski w okresie do 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy bez konieczności...

 • Unia Europejska przedłuży sankcje wobec Rosji o pół roku

  Ambasadorowie państw UE zgodzili się w piątek na przedłużenie o pół roku sankcji gospodarczych wobec Rosji, wprowadzonych w związku z konfliktem na wschodzie Ukrainy - poinformowali unijni dyplomaci.

 • Operacja „Wschód”. Rząd szuka lekarzy i wprowadza ułatwienia dla medyków zza Buga

  Polscy lekarze z Ukrainy chcą wrócić do ojczyzny. Proszą ministra zdrowia o ułatwienia, w tym likwidację jednego z egzaminów.

 • Rosja: Straty banków na Ukrainie mogą wynieść 3-5 mld dolarów

  Ogólne straty filii objętych sankcjami rosyjskich banków na Ukrainie mogą sięgnąć 3-5 mld dolarów - szacuje w piątek rosyjska "Niezawisimaja Gazieta", powołując się na ekspertów. Według "Kommiersanta" sankcje mogą zaszkodzić systemowi bankowemu samej Ukrainy.

 • Zatrudnianie obywateli krajów spoza Unii Europejskiej przestanie się opłacać?

  ...obywateli sześciu państw: Ukrainy, Rosji, Białorusi, Armenii, Gruzji oraz Mołdawii.

 • Rosja wstrzymała dostawy gazu na Ukrainę

  Dostawy rosyjskiego gazu na Ukrainę zostają przerwane do czasu przekazania przez Naftohaz Ukrainy kolejnej przedpłaty - poinformował w środę szef Gazpromu Aleksiej Miller. Wg niego rezygnacja z zakupu rosyjskiego gazu stwarza zagrożenie dla tranzytu do Europy.

 • ​Europa tonie w morzu imigrantów

  ...(+136 proc.), Dania (+121 proc.) i Polska (wzrost o 110 proc.). W Polsce zarejestrowano 3 tys. 710 wniosków. Najwięcej, 2 tys. 695 podań, złożyli obywatele Rosji i 345 Ukrainy. Dopiero trzecią...

 • Rosja traci grube miliardy dolarów na sankcjach

  Rosja traci około 40 mld dolarów rocznie z powodu sankcji i 100 miliardów z powodu spadków cen ropy.

 • Ukraińska recepta na lukę na polskim rynku pracy?

  ...​Według raportu CEED Institute, poza granicami kraju w innych państwach UE przebywa już ponad 1,8 mln Polaków. Odpływ wykwalifikowanych pracowników i starzenie się społeczeństwa przyczyniły się do powiększenia luki kompetencyjnej na polskim rynku pracy, a także niedoboru pracowników, szczególnie na stanowiskach fizycznych. Korzystnym rozwiązaniem dla takiej sytuacji może być zatrudnianie...

 • Ostra reakcja Rosji na ustawę o wolnej Ukrainie

  Rosja podejmie przeciwdziałania, jeśli Stany Zjednoczone nałożą na nią nowe sankcje w związku z kryzysem na Ukrainie - oświadczył w sobotę wiceszef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Riabkow po uchwaleniu przez Kongres USA ustawy o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji.