• Informacje na temat:

  grecja

Artykuły na temat: grecja
 • Wynagrodzenia w Grecji

  ...wydatków, a ich znaczna część była przeznaczona na transfery socjalne i wynagrodzenia w sektorze publicznym. Pracownicy otrzymywali trzynaste pensje na Boże Narodzenie, a czternaste na Wielkanoc. Grecja(...) papierze. Jesienią odbyły się wybory, władzę w państwie przejęli socjaliści. W tym czasie na światło dzienne wyszły problemy, z którymi już od początku roku borykała się Grecja, a które skutecznie...

 • Grecja wstrzymuje oddech

  Druga próba wybrania prezydenta Grecji okazała się fiaskiem.

 • Po zamachach w Tunezji urlopowe wybory Polaków zdominowała Grecja. Z pięciu milionów planujących w tym sezonie zagraniczne wakacje, aż 16(...) Spraw Zagra- nicznych, które publikuje komunikaty ostrzegające przed zagrożeniami czekającymi za granicą, na daną chwilę* możemy przeczytać, że Grecja ma status: „Zachowaj zwykłą ostrożność”. Ten...

 • Grecja wzywa wierzycieli

  Premier Grecji wzywa europejskich przywódców do przyjęcia planu reform, przedstawionego minionej nocy. Grecja nie tylko musi do 5 czerwca spłacić kolejną transzę swych należności wobec MFW w kwocie około 300 mln euro; do końca miesiąca MFW powinien od niej otrzymać około 1,55 mld euro.

 • Z powodu kryzysu zmniejsza się liczba Polaków w Grecji

  .... - Grecja jest w stanie poważnego kryzysu gospodarczego i finansowego. Boryka się z ogromnym bezrobociem. Są to czynniki, które zmuszają Polaków do poszukiwania możliwości poza Grecją - podkreśliła pani(...) z wierzycielami Grecja zawarła wstępną umowę z zagranicznymi wierzycielami. Otwiera to drogę do długo oczekiwanych rozmów na temat zadłużenia kraju - poinformował grecki minister finansów. - Negocjacje...

 • Trwa spór, na linii Grecja - Zachód. Potwierdza się to, co pisaliśmy wczoraj wieczorem - czyli że unijni oficjele wstępnie pochwalili Ateny i mówili o tym, że w negocjacjach następuje postęp, ale to wciąż za mało, by dać Helladzie pieniądze i wypracować prawdziwe porozumienie.

 • Coraz niższe pensje w Grecji

  ​Coraz bardziej obniżają się pensje w Grecji. Zwiększa się też liczba osób zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin. Sytuacja znacznie pogorszyła się w ostatnim roku, szczególnie w prywatnym w sektorze.

 • Nadzieje na to, że Grecja porozumie się z wierzycielami i otrzyma dalszą pomoc finansową wsparły (razem z danymi z Niemiec) w piątek wspólną walutę. Póżniejsze sceptyczne komentarze płynące z eurogrupy w tej sprawie jednak podcięły skrzydła optymistom, osłabiając jednocześnie euro.

 • Pensja w bonach towarowych w Grecji

  Coraz więcej pracowników w Grecji otrzymuje część wypłaty w bonach. Szacuje się, że dotyczy to ponad 200 tysięcy zatrudnionych. Specjaliści ostrzegają, że tendencja ta będzie rosnąć.

 • Grecja sparaliżowana

  W Grecji systematycznie odbywają się protesty przeciwko bolesnym reformom. Planowana przez rząd Aleksisa Ciprasa zmiana systemu emerytalnego przewiduje m.in. zredukowanie wszystkich nowych emerytur średnio o 15 proc. oraz zwiększenie składek emerytalnych.