• Informacje na temat:

  grecja finanse

Artykuły na temat: grecja finanse
 • Kto rozdaje karty w finansach? Rynek pracy finansistów w 2012 roku

  ...częściej mówi się o nadchodzącej trzeciej fazie kryzysu. Zwłaszcza Grecja, której wyjście z Unii Walutowej to kwestia czasu, może być przyczyną nowego trzęsienia ziemi w świecie finansów. Widmo zwolnień...

 • Grecja wzywa wierzycieli

  Premier Grecji wzywa europejskich przywódców do przyjęcia planu reform, przedstawionego minionej nocy. Grecja nie tylko musi do 5 czerwca spłacić kolejną transzę swych należności wobec MFW w kwocie około 300 mln euro; do końca miesiąca MFW powinien od niej otrzymać około 1,55 mld euro.

 • Raport: Tam będą zatrudniać w 2012 roku

  Najlepsze perspektywy zatrudnienia w I kwartale 2012 r. będą w sektorach: transport i logistyka oraz finanse, ubezpieczenia, nieruchomości, a także w usługach - wynika z raportu Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia na I kw. 2012 r.

 • Rynki coraz bardziej odporne na Grecję

  Tymczasowe porozumienie między Grecją a jej wierzycielami nie wywołało poruszenia na rynkach finansowych. Europejska gospodarka uodporniła się już na problemy tego kraju, a to, czy Grecy sobie poradzą, przestało elektryzować inwestorów.

 • Pracodawcy boją się spowolnienia w 2012 r.

  Najlepsze perspektywy zatrudnienia w I kwartale 2012 r. będą w sektorach: transport i logistyka oraz finanse, ubezpieczenia, nieruchomości, a także w usługach - wynika z raportu Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia na I kw. 2012 r.

 • Bankructwo Grecji: Kraj uratowany na 12 godzin

  Nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie Grecji. Wierzyciele nie zgodzili się na redukcję długu i przedłużenie programu pomocowego. Kolejne podejście do rozmów wyznaczono na środę, 1 lipca br.

 • ...poziomie 70% średniej europejskiej. Możemy dogonić niektóre słabsze kraje UE (Portugalia, Grecja) już za 5-10 lat, mimo że one znacznie dłużej od nas funkcjonują w systemie kapitalistycznym. - Oczywiście(...)? Czy wyjeżdżają do jakichś konkretnych krajów? - Finansiści mają jedną podstawową wartość: rozumieją finanse. A skoro tak, to otwarta jest dla nich bardzo szeroka sfera biznesowa. Taki specjalista nie...

 • Niemcy: Bundestag za przedłużeniem pomocy dla Grecji

  Parlament Niemiec (Bundestag) znaczną większością głosów zatwierdził w piątek uzgodnione między Atenami i eurogrupą przedłużenie programu pomocy finansowej dla Grecji do końca czerwca.

 • Absolwenci do pracy!

  Bezrobocie w Polsce wynosi już 14,2 proc. Bez pracy pozostaje prawie 2,3 mln osób. W najgorszej sytuacji są ludzie młodzi do 25. roku życia, których sytuacja pogarsza się nieprzerwanie od 2007 r. – wynika z raportu Międzynarodowej Organizacji Pracy. Chociaż kolejne lata nie zapowiadają się lepiej, aż połowa maturzystów (w stosunku do 13 proc. 19-latków w 1990 r.) idzie na studia wierząc, że są one przepustką do lepszego świata.

 • Grecja nie spłaci długu wobec MFW

  Grecja nie spłaci 5 czerwca należności wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego, jeśli w najbliższych dniach nie pojawi się perspektywa porozumienia z wierzycielami - oświadczył w środę rzecznik rządzącej Syrizy Nikos Filis.