• Informacje na temat:

  grecja przyczyny kryzysu

Artykuły na temat: grecja przyczyny kryzysu
 • ...zorganizować jedynie z powodów ekonomicznych. Na znalezieniu odpowiedniej przyczyny utrudnienia się nie kończą. Dopóki obowiązują układy zbiorowe dotyczące wynagrodzeń, czasu pracy itp., o strajku...

 • Dwa półwyspy, które mogą zatrząść Europą

  Kiedy w 2008 roku "Financial Times" użył terminu PIGS (ang. skrót od nazw państw i z ang. świnie - red.) narzekając na Portugalię, Włochy, Grecję i Hiszpanię - kraje, które przekroczyły dopuszczalną wielkość deficytu finansów publicznych, na południu Europy zawrzało. Interweniowali nawet politycy. Jedenaście lat od rozpoczęcia kryzysu gospodarczego nad Unią Europejską znów zbierają się ciemne

 • Rynki pracy 2012: Gdzie i komu będzie najłatwiej znaleźć pracę w 2012 roku

  Europa stoi na krawędzi ponownego kryzysu. Jednak istnieją branże, w których emigranci wciąż mogą nieźle zarobić. Dowiedz się, gdzie i komu będzie najłatwiej znaleźć pracę w 2012 r.

 • Uwaga, nadciąga kolejny kryzys gospodarczy

  Najgorszy w historii początek roku dla giełd na świecie, niskie ceny surowców, problemy w krajach rozwijających się, rosnące stopy procentowe w USA - fatalny początek roku na giełdach spowodował porównania z rokiem 2008. Ale bardziej trafione są analogie do azjatyckiego krachu z 1997 r.

 • Praca jest, kołaczy brak

  ...europejską strzechą Przyczyny ubóstwa pracujących mogą być związane z pracą - niestabilnym zatrudnieniem czy niską płacą. Powodem biedy może być też trudna sytuacja w gospodarstwie domowym - np. liczba...

 • Włosi szykują się na najgorsze?

  Włochy podczas kryzysu gospodarczego w Europie były jednym z krajów "pieszczotliwie" określanych mianem PIIGS, a więc tych, które były dla gospodarki eurostrefy największym zagrożeniem. I chociaż przyczyny problemów w poszczególnych państwach były nieco inne, wspólnym mianownikiem kłopotów okazał się być sektor bankowy, rozbudowane wydatki socjalne, czy skostniałe struktury rynku pracy.

 • Dzisiaj nie jesteśmy gotowi zrezygnować ze złotego, a strefa euro wymaga jeszcze wielu reform. Ale bez wspólnej waluty nie dogonimy Zachodu.

 • Nowy rząd i stare problemy Włoch

  Istotną przyczyną stagnacji włoskiej gospodarki jest słabość instytucji państwowych, konserwatyzm zarządzania oraz sztywność rynku pracy. Obecny rząd koalicji Ruchu Pięciu Gwiazd i Ligi kontynuuje politykę powolnych reform strukturalnych.

 • Jarosław Kaczyński: Przyjmiemy euro, gdy będzie to w naszym interesie

  - Mówimy "nie" euro, mówimy "nie" europejskim cenom; przyjmiemy euro, gdy osiągniemy poziom Niemiec - mówił w sobotę podczas konwencji w Lublinie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Premier Mateusz Morawiecki ocenił, że Polsce nie opłaca się dziś przyjąć euro i rząd chce opierać gospodarkę o polską walutę.

 • Arytmetyka Klesyka, czyli jak PZU idzie po banki

  Moim celem nie jest repolonizacja banków. Moim celem jest zbudowanie bardzo silnej grupy bankowej, w której PZU będzie miało decydujący głos - mówi Andrzej Klesyk, prezes zarządu PZU SA.