• Informacje na temat:

  greckie banki w polsce

Artykuły na temat: greckie banki w polsce
 • Apokalipsa, której nie było: UE zatrzymała falę migrantów kosztem zgniłego kompromisu

  ..., którzy jeszcze rok wcześniej urządzali połajanki greckiemu premierowi, pielgrzymują masowo do Ankary. Tam proszą o pomoc człowieka, który już nawet nie ukrywa swoich autokratycznych zapędów. Prezydent(...) związanej z Trybunałem Konstytucyjnym. Były jedynie generalne tezy przypominające, że "praworządność jest jedną z podstawowych wartości, na których opiera się UE". Wydarzenia w Polsce, które...

 • Arytmetyka Klesyka, czyli jak PZU idzie po banki

  Moim celem nie jest repolonizacja banków. Moim celem jest zbudowanie bardzo silnej grupy bankowej, w której PZU będzie miało decydujący głos - mówi Andrzej Klesyk, prezes zarządu PZU SA.

 • Sprinterzy w maratonie

  Inteligo). On sam nie potwierdza tych spekulacji, ale szanse na to, by to właśnie jemu zdominowana przez przedstawicieli Skarbu Państwa rada powierzyła zadanie pokierowania największym polskim bankiem(...) i nieszablonowe przekazy marketingowe, mocno wzrosła sprzedaż, także dzięki autorskiemu (później podchwyconego przez inne banki) pomysłowi rozwoju przez sieć placówek partnerskich. Pracownicy wspominają...

 • Do spekulacji związanych z możliwością wystąpienia Grecji ze strefy euro, dołączyły w piątek niepokojące doniesienia o poważnych problemach tamtejszego sektora bankowego.

 • Banki w Polsce wymagają repolonizacji

  Kredyty we frankach i repolonizacja banków to główne tematy, które w najbliższym okresie będą miały wpływ na kształt sektora bankowego w Polsce.

 • Strefa euro: Banki po stress testach

  Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (European Banking Authority - EBA) opublikował w piątek wyniki testów warunków skrajnych (stress tests) 51 największych banków z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (UE i Norwegia). Wynik nie jest kolorowy.

 • Nadciąga grecka katastrofa?

  Grecja znów przestanie spłacać długi? Wiele na to wskazuje ocenia Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl. Jak dowód wymienia niewystarczającą skalę reform, zbliżające się terminy spłaty pożyczek oraz spór pomiędzy wierzycielami.

 • Czy kryzys grecki pogrąży polską branżę budowlaną?

  Aktualna sytuacja ekonomiczna Grecji nie napawa optymizmem. Z dnia na dzień pojawia się coraz więcej pytań dotyczących kondycji Unii Europejskiej oraz skutków ewentualnej eskalacji kryzysu. Wielu inwestorów zastanawia się także nad sytuacją polskiej branży budowlanej. Warto bowiem pamiętać, że jest to wrażliwy na zmiany sektor, który ulega stałym przemianom. W związku z tym nasuwa się pytanie, czy kryzys grecki zagrozić polskiej branży budowlanej?

 • Polska na bank. Sprzyjające warunki moga wspierać konsolidację sektora bankowego

  Mając wybór między ekspansją zagraniczną, a konsolidacją rynku w Polsce, powinniśmy postawić najpierw na Polskę. Im szybciej się tutaj uporamy z polonizacją banków, tym łatwiej będzie nam wyjść na zagraniczne rynki kapitałowe - mówi Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku.

 • Ludwik Kotecki: Pomoc dla frankowiczów może zaszkodzić bankom

  Skoro na pierwszym miejscu wśród priorytetów stawiamy kwotę wolną od podatku, to na inne wydatki będziemy mieli mniej pieniędzy. A na niektóre po prostu nie starczy. To kwestia wyboru - mówi w wywiadzie dla DGP Ludwik Kotecki, główny ekonomista Ministerstwa Finansów.