• Informacje na temat:

  greckie obligacje

Artykuły na temat: greckie obligacje
 • Apokalipsa, której nie było: UE zatrzymała falę migrantów kosztem zgniłego kompromisu

  ..., którzy jeszcze rok wcześniej urządzali połajanki greckiemu premierowi, pielgrzymują masowo do Ankary. Tam proszą o pomoc człowieka, który już nawet nie ukrywa swoich autokratycznych zapędów. Prezydent...

 • Powtarzanie niemal każdego dnia, że istotna jest i będzie w najbliższym czasie kwestia grecka - to truizm, by nie rzec wprost - banał. A jednak taka właśnie jest prawda, jeśli chodzi o tak zwane rynki finansowe.

 • Nasze wielkie greckie rentowności

  Mija osiem lat od pierwszego pakietu ratunkowego dla Grecji. Tymczasem dziesięcioletnie obligacje skarbowe tego kraju nadal zapewniają rentowność na poziomie 4%, czyli ponad dwukrotnie więcej niż porównywalne europejskie obligacje skarbowe.

 • Analitycy Credit Agricole Bank Polska w tym tygodniu najważniejszym wydarzeniem dla kształtowania się kursu złotego będzie rozwój sytuacji w Grecji. Zgodnie z ostatecznymi wynikami referendum Grecy opowiedzieli się za odrzuceniem warunków pomocy finansowej zaproponowanych przez wierzycieli.

 • W Grecji powoli realizuje się czarny scenariusz. Scenariusz wyjścia ze strefy euro. Paradoksem jest to, że większość Greków z tego się cieszy, chociaż jest to równoznaczne ze skokowym spadkiem ich dochodów. Mniej radosne są natomiast rynki finansowe.

 • Koniec hossy na globalnym rynku obligacji

  To już koniec hossy na światowym rynku obligacji. Do wzrostu rentowności przyczyniły się m.in. zwiększona podaż i spadające oczekiwania inflacyjne - uważają uczestnicy debaty PAP Biznes "Strategie rynkowe 2015".

 • Czwartek przebiegał pod znakiem odreagowania wzrostów dochodowości Bundów z ostatnich dni. Sposób zachowania był zbliżony do tego z poprzednich dni, przy czym spadki rentowności znalazły po południu napęd w postaci informacji z MFW, że wciąż są znaczące rozbieżności co do porozumienia z Grecją.

 • Początkowy wybuch awersji do ryzyka i silne ruchy z otwarcia wczorajszej sesji, w trakcie dnia na większości rynkach zostały całkowicie albo częściowo wymazane. Co ciekawe eurodolar jest obecnie notowany tuż pod 1.12, czyli nawet nieco wyżej niż był przed weekendem, a spread rentowności między obligacjami peryferii Eurolandu i Niemcami wczoraj uległ zawężeniu.

 • Ciekawie było już po zamknięciu notowań w Europie. Najpierw EBC poinformował, że nie będzie przyjmował już greckich obligacji pod zabezpieczenie pożyczek udzielanych tamtejszym bankom.