• Informacje na temat:

  grunty pod inwestycje

Artykuły na temat: grunty pod inwestycje
 • 445 nowych miejsc pracy w sercu kraju

  Co najmniej 455 miejsc pracy stworzy 10 inwestorów, którzy w czwartek odebrali zezwolenia na inwestycje w Łódzkiej SSE.

 • Boom na grunty. Jakie tereny są najbardziej poszukiwane?

  Boom na grunty inwestycyjne trwa. Poszukiwane są tereny pod budowę mieszkaniową, realizację parków handlowych, biurowców oraz inwestycji hotelowych. Ze względu na zmianę prawodawstwa spadła aktywność w sektorze gruntów rolnych. Eksperci prognozują, że 2017 rok będzie równie dobry albo nawet lepszy dla wszystkich uczestników rynku.

 • ​Rekord na południu Polski - 1700 nowych etatów

  ...- Rok 2014 jest rekordowy w dotychczasowej działalności krakowskiej strefy pod względem ilości wydanych zezwoleń, nakładów inwestycyjnych i miejsc pracy - poinformowała prezes Krakowskiego Parku Technologicznego Wiesława Kornaś-Kita. Jak podkreśliła, działalność Krakowskiego Parku Technologicznego wpisuje się w przyjętą przez władze regionu strategię specjalizacji Małopolski. Największe nakłady...

 • Ostatni dzwonek na inwestycje w grunty rolne

  1 maja 2016 r. wejdzie w życie nowelizacja Ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Ustawa "ma na celu przeciwdziałanie rozdrobnieniu gospodarstw rolnych oraz ułatwienie w powiększaniu rodzinnych gospodarstw indywidualnych". Efektem ubocznym ustawy będzie blokada obrotu inwestycyjnego ziemią rolną.

 • ​Ponad 800 nowych miejsc pracy w warmińsko-mazurskiej SSE

  ...i produkcji wyrobów mleczarskich. Przedsiębiorca zadeklarował inwestycje na poziomie 130 mln zł i utworzenie 80 nowych miejsc pracy. W podstrefie Mrągowo spółdzielnia mleczarska Mlekpol, skupiająca ok(...) o prywatne grunty inwestorów. Dodał, że chodzi głównie o firmy związane z produkcją mebli, która jest wiodącą dziedziną gospodarki woj. warmińsko-mazurskiego. Obecnie Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa...

 • Inwestorzy mają apetyt na grunty. Ich niska dostępność znacząco winduje ceny

  Niska podaż atrakcyjnych gruntów pod inwestycje była w 2018 roku jedną z głównych bolączek inwestorów z każdego segmentu rynku nieruchomości. Zwłaszcza deweloperzy mieszkaniowi mieli duże problemy(...) i nadal rosnące ceny terenów pod nowe inwestycje będą w 2019 roku najmocniej wpływać na wszystkie segmenty rynku gruntów.

 • W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstanie 4400 miejsc pracy

  Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" zostaną włączone nowe treny pod inwestycje o powierzchni ponad 150 ha. We wtorek Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie o poszerzeniu(...) Sadzyńskiego to bardzo dobra wiadomość, bo oznacza nowe inwestycje i nowe miejsca pracy w regionie łódzkim. Liczy on, że pod względem liczby wydanych zezwoleń 2014 rok będzie rekordowy w całej 17-letniej...

 • Grunty inwestycyjne - biurowce hitem na rynku nieruchomości

  Wyścig inwestorów na rynku nieruchomości nasilił się w ostatnich latach przede wszystkim w związku z realizacją nowych inwestycji mieszkaniowych. Rozbudowa infrastruktury biurowej, magazynowej i handlowej idzie krok w krok za perspektywami rozwoju urbanistycznego największych ośrodków miejskich - za tym z kolei idzie wzrost cen wartości gruntów.

 • ​Kolejne tereny mają wejść do podstrefy SSSE Białystok

  Władze Białegostoku oraz Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE) chcą włączyć do podstrefy Białystok kolejne tereny. Trwają prace nad wnioskiem o poszerzenie podstrefy o 19 hektarów.

 • Hossa na rynku mieszkaniowym napędza sprzedaż ziemi. Inwestorzy chętnie kupują też grunty pod biura i hotele

  Zainteresowanie działkami przeznaczonymi pod inwestycje mieszkaniowe przewyższa podaż i napędza wzrost cen. Dzięki dobrym wynikom sprzedaży mieszkań deweloperzy dysponują pieniędzmi na budowę własnych banków ziemi.