• Informacje na temat:

  gry prowadzenie firmy

Artykuły na temat: gry prowadzenie firmy
 • Nowe trendy w rekrutacji w 2016 roku

  Powrót rynku pracownika i postępujący rozwój technologii w dużym stopniu zdeterminują sposób pozyskiwania talentów w 2016 roku. Na co w tym roku powinny postawić firmy, które chcą przyciągnąć talenty z rynku? Trendy w rekrutacji w 2016 roku prognozują eksperci LeasingTeam Group.

 • Mateusz Morawiecki: Konkurencyjne pole gry

  Trzeba przekonywać wszystkich, że jesteśmy w stanie wcielić w życie nowy, wielowątkowy model gospodarczy, skupiający w sobie nowoczesne widzenie państwa i gospodarki - mówi wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki w rozmowie z Jackiem Ziarno.

 • Myślisz, że do założenia firmy potrzebne są głównie pieniądze. Lecz one same nie zapewniają sukcesu. Jeśli chcesz rozpocząć własną działalność, najpierw przekonaj się, czy masz cechy, które ci w tym pomogą.

 • Hazard: Firmy zawiniły, graczy wieszają

  Statystyki Ministerstwa Finansów pokazują jasno: służby za grę u nielegalnych bukmacherów ścigają głównie obywateli.

 • Wynagradzanie w firmach rodzinnych

  Prowadzenie przedsiębiorstw o charakterze firm rodzinnych jest na całym świecie bardzo popularne. Są nimi zarówno małe sklepy "na rogu", jak i duże, międzynarodowe korporacje, takie jak np. amerykański Wall Mart Stores czy włoski FIAT. Wśród zalet firm rodzinnych wymienia się: rodzinną atmosferę pracy, zaufanie, elastyczność i możliwość szybkiego podejmowania decyzji.

 • Na początek nielegalne firmy bukmacherskie. Jak daleko może posunąć się PiS w blokowaniu stron internetowych?

  Nieprawdą jest, że PiS planuje podporządkować sobie internet. To się już dzieje.

 • Młode talenty odpłyną do Niemiec?

  W maju 2011 r. Niemcy otworzą rynek pracy dla Polaków i innych obywateli nowych krajów Unii Europejskiej. Już teraz niemieckie firmy kuszą młodych, wykwalifikowanych pracowników z Polski. Według badań Deloitte (2011) aż 60 proc. studentów jest gotowych wyjechać z Polski do pracy za granicę.

 • ARP Games podsumowuje pierwszą edycję akceleratora

  - Współczesna kultura zmienia się bardzo szybko - mówi Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu, na której podsumowana została pierwsza edycja akceleratora ARP Games.

 • Gdzie płacą najwięcej? TOP 5 województw przyjaznych informatykom

  W stosunku do zachodnich uczestników polski sektor IT wszedł do gry dość późno. Uwolnienie biznesu, z jakim mieliśmy do czynienia po 1989 roku, umożliwiło niczym nieskrępowany rozwój tej gałęzi gospodarki. Pomimo dysproporcji kompetencyjnych oraz infrastrukturalnych szybko nadrobiliśmy dekady; dziś polskie firmy IT są wysoko oceniane na globalnej arenie. Specjalistę IT zatrudnię na wczoraj Wraz...

 • Ustawa o sukcesji: Co z jednoosobową działalnością po śmierci przedsiębiorcy

  Uchwalona przez Sejm 5 lipca 2018 r. ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej, którą prezydent podpisał 25 lipca, ma rozwiązać wiele dotychczasowych problemów związanych ze śmiercią przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą. Już w listopadzie wejdą w życie przepisy, które sprawią, że firmy przestaną umierać wraz z ich właścicielem.