• Informacje na temat:

  gus liczba sklepów w polsce 2015

Artykuły na temat: gus liczba sklepów w polsce 2015
 • Polska to nie jest kraj dla... Polaków

  Liczba rodaków żyjących za granicą znowu rośnie. Jednak zdecydowanie bardziej martwią się tym ci, którzy nie wyjechali.

 • - Po bardzo dobrym dla rynku nieruchomości 2014 r. nadal widać wzmożoną aktywność deweloperów, kupujących i inwestorów w sektorze magazynowym, biurowym, handlowym i mieszkaniowym - twierdzą eksperci EY.

 • Tani pracownik pilnie poszukiwany

  ...2004 r.), jak i swojego kraju. W 2015 r. wysłali na Ukrainę ok. 5 mld zł zarobionych u nas. Według danych NBP pracownik z Ukrainy zarabia w Polsce średnio 2,1 tys. zł netto. Najwyższe stawki osiągali(...) stopa bezrobocia będzie nadal spadać. Z opublikowanych w marcu danych GUS wynika, że już pod koniec 2016 r. w Polsce było 78 tys. wakatów. Najwięcej wolnych miejsc pracy było w przetwórstwie...

 • GUS podał dane o produkcji i sprzedaży

  Produkcja przemysłowa w marcu wzrosła tylko o 0,5 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 6,8 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny. W marcu br. odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku o 3,0% (wobec wzrostu o 6,2% przed miesiącem oraz o 6,6% w marcu ub. roku). Dane te są znacznie poniżej prognoz i oznaczają mocne wyhamowanie naszej gospodarki.

 • Jak dobrze mieć bogatego sąsiada, czyli dokąd Polacy jadą do pracy

  ...etacie, lecz rodzina z Niemiec informowała, że mieliby dla mnie kolejne zlecenia od swoich sąsiadów. Po naradzie z żoną zdecydowałem się zrezygnować ze stałej pracy w Polsce. Myślałem wtedy, że to(...) odpoczynek. Niby próbuję rozkręcić własną działalność w Polsce, bo niedługo może mi zabraknąć sił i zdrowia do dalekich dojazdów, murarki, tynkowania, montażu instalacji, kucia ścian itp. Ale rozkręcanie...

 • GUS podał dane dotyczące produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej za październik

  Produkcja przemysłowa w październiku spadła o 1,3 proc. rdr, a w porównaniu z wrześniem br. spadła o 2,5 proc. - wynika z poniedziałkowego komunikatu Głównego Urzędu Statystycznego. Ekonomiści w tzw. konsenusie rynkowym spodziewali się wzrostu produkcji o 1,1 proc. w ujęciu rocznym i spadku o 0,1 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem.

 • GUS podał dane o produkcji i sprzedaży w styczniu

  Główny Urząd Statystyczny podał ważne dane gospodarcze o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej w styczniu. Wzrosła ona odpowiednio o 9,0 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 1,9 proc. natomiast sprzedaż detaliczna wzrosła o 11,4 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym spadła o 22,1 proc. -podał GUS. Rynek spodziewał się znacznego odbicia produkcji

 • Rynek mieszkaniowy czeka demograficzna rewolucja

  Według prognozy GUS, w 2050 r. co drugi mieszkaniec polskich miast będzie miał powyżej 50 lat. Do tego czasu liczba Polaków zmniejszy się aż o 4,5 mln osób, a polskie społeczeństwo będzie jednym z pięciu najszybciej starzejących się w Europie. Będzie to miało dalekosiężne skutki dla rynku nieruchomości.

 • Dynamika sprzedaży detalicznej w czerwcu 2018 r.

  Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w czerwcu br. była wyższa niż przed rokiem o 8,2% (wobec wzrostu o 5,8% w czerwcu ub. roku). W porównaniu z majem br. miał miejsce wzrost sprzedaży detalicznej o 3,5%. W czerwcu br. tempo wzrostu sprzedaży detalicznej r/r było wyższe niż w dwóch poprzednich miesiącach br. Dane te są lepsze niż prognozy analityków.

 • Finansowy portret Polaków 2014. Plany na rok 2015

  O ile na początku 2014 roku ożywienie w gospodarce nie przekładało się jeszcze na wyraźny optymizm Polaków, to w ostatnim kwartale nastroje były już zdecydowanie lepsze.