• Informacje na temat:

  gus pkd

Artykuły na temat: gus pkd
 • Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), a także do urzędu skarbowego, ZUS i GUS. Na tym etapie wybieramy formę opodatkowania – mamy cztery możliwości: według skali podatkowej 18 i 32 proc., podatek liniowy ze stawką 19 proc., ryczałt ewidencjonowany lub kartę podatkową. Działalność, którą chcemy wykonywać, oznaczamy numerem PKD (Polskiej Klasyfikacji Działalności). Procedura...

 • GUS pokazał twarz naszych związków zawodowych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował raport na temat związków zawodowych w Polsce. W naszym kraju aktywnych jest 13 tys. organizacji związkowych, to liczba oficjalnych strajków, jest bardzo skromna. Zdaniem analityków ich rola jest marginalna poza sektorem wydobycia i surowców.

 • Wynagrodzenia w 2015 r. Wielu pracowników dostało podwyżki!

  ..., od stycznia 2016 roku wzrośnie płaca minimalna o 100 PLN z 1 750 PLN brutto do 1 850 PLN brutto. Pomimo, że GUS szacuje, że niecałe 8% pracujących Polaków pobiera wynagrodzenie minimalne, wzrost ten(...) rynku jest coraz więcej ofert pracy, a pracodawcy mają problemy ze znalezieniem specjalistów. Według danych GUS, w 2014 roku średniorocznie 11,8 tys. stanowisk specjalistycznych nie było obsadzonych...

 • Wirtualne waluty, realne podatki. Jak zminimalizować opodatkowanie zysków z bitcoinów?

  Przychód uzyskany z obrotu bitcoinami powinien zostać uwzględniony w zeznaniu rocznym jako pochodzący z praw majątkowych. Kryptowaluty nie są jednak opodatkowane, dopóki nie będą wymienione na "prawdziwe" pieniądze lub towary. Podpowiadamy, jak wprowadzić kryptowaluty do legalnego obiegu. Z pomocą mogą przyjść spółki zagraniczne lub zmiana rezydencji podatkowej.

 • BIG InfoMonitor: Co czwarty student i co siódma studentka myślą o założeniu firmy

  ...natomiast na etacie. Takie oczekiwania ma 66 proc. studentek wobec 54 proc.  studentów. Koniec końców jak pokazują analizy GUS, to właśnie osoby z wykształceniem wyższym i pomaturalnym w 2012 r. stały za(...) NIP lub Regonu firmy ukazuje się jej adres, nr PKD, nazwisko właściciela, data rozpoczęcia działalności, data zawieszenia, wznowienia, zakres działania. Dobrym adresem jest również strona Centralnej...

 • E-podpisy nie tylko pomagają przedsiębiorcy załatwiać internetowo codzienne sprawy związane z prowadzeniem działalności. Umożliwiają one również samo wystartowanie z biznesem. Podłączamy się do sieci, podpisujemy wniosek CEIDG-1 Profilem Zaufany albo podpisem z certyfikatem i otwieramy jednoosobową działalność gospodarczą bez wychodzenia z domu.

 • Luka płacowa w Polsce - w których zawodach i branżach kobiety zarabiają najmniej

  ...częściej niż kobiety decydują się na pracę w dalszej odległości od miejsca zamieszkania), - ograniczona liczba zawodów w jakich są zatrudnione kobiety. Mniej godzin nadliczbowych Według GUS w roku 2012(...) PKD największa dysproporcja występowała w dziale finansowym i ubezpieczeniowym. Przyjmując, że pensje mężczyzn równe są 100 proc., to wynagrodzenie kobiet stanowiło 63 proc. ich wynagrodzenia. Ogromna...

 • Rejestracji firmy oraz zmiany danych przedsiębiorca może dokonać bez wychodzenia z domu. Nie wszystkie dane jednak zgłosi bezpośrednio w CEIDG.

 • Polski sektor motoryzacyjny idzie na rekord

  Polska produkuje stosunkowo mało samochodów osobowych, jednak polska branża motoryzacyjna szybko rośnie w siłę. W całym 2017 roku wartość jej produkcji sprzedanej może przekroczyć 150 mld zł, a liczba zatrudnionych zbliża się już do 200 tys. osób - wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez analityków Banku BGŻ BNP Paribas.

 • Polska może uciec z pułapki średniego dochodu

  Polska wpadła w pułapkę średniego dochodu. Co to oznacza? Czy możemy z niej wyjść? A jeśli tak - to w jaki sposób? Na te pytania starali się znaleźć odpowiedź autorzy raportu "Kierunki 2016. Polska w pułapce średniego dochodu" - Bank DNB Polska i firma doradcza Deloitte.