• Informacje na temat:

  gus płaca średnia krajowa

Artykuły na temat: gus płaca średnia krajowa
 • Ile naprawdę zarabiają górnicy?

  Zarobki i przywileje emerytalne górników od lat budzą wiele emocji. Z jednej strony, podawane przez GUS średnie płace w przemyśle wydobywczym zdecydowanie przekraczają średnią krajową. Z drugiej, przedstawiciele górników twierdzą, że przeciętna pensja w tej branży jest silnie zawyżana przez wysokie wypłaty dla zarządów spółek.

 • W lutym zatrudnienie wzrosło o 1,2 proc., a wynagrodzenie o 3,6 proc.

  W lutym 2015 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 1,2 proc. licząc rok do roku i wyniosło 5572,6 tys. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny. Z kolei przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto było wyższe o 3,2 proc. (niz przed rokiem) i wyniosło 3981,75 zł.

 • Praca w IT - gdzie zarobisz najwięcej?

  Branża IT, która jest uważana za jedną z lepiej opłacanych, oferuje pracownikom stawki znacznie wykraczające poza średnią krajową, wynoszącą niewiele ponad 4000 zł. Wśród popularnych języków programowania najlepiej zarabiają programiści aplikacji mobilnych - 7200 zł miesięcznie oraz programiści JAVA - o 200 zł mniej. Gdzie warto pracować, w jakiej firmie i specjalizacji, aby zarobić najwięcej?

 • Święta będą na bogato

  Wszystko wskazuje na to, że w tegoroczne święta pobijemy rekord wydatków konsumpcyjnych. Sprzyja temu doskonała sytuacja na rynku pracy, dynamiczny wzrost płac oraz niska inflacja. Humory mogą jednak psuć drogie paliwa oraz niektóre produkty żywnościowe.

 • Polska mapa zamożności. Tu zarobisz najwięcej

  Średnia pensja na Śląsku jest o 1,4 tys. zł wyższa niż w biednych regionach.

 • Sytuacja ekonomiczna na Białorusi

  Najnowszy okres w historii Białorusi zaczął się w 1991 roku, kiedy 25 sierpnia Rada Najwyższa BSRR ogłosiła niepodległość republiki. W czasach Związku Radzieckiego Białoruś była jedną z najlepiej rozwiniętych i zamożnych republik radzieckich.

 • Zarobki w polskim górnictwie

  ...systematycznie spada - na koniec 2017 roku wyniosło 129,2 tys., w 2016 r. - 135,3 tys., a w 2015 r. - 145,9 tys. osób. "Średnia płaca" - zarobki niczym w IT Statystyki podawane przez GUS pokazują, że średnie płace w górnictwie zdecydowanie przekraczają średnią krajową. Dla przykładu, w 2017 roku średnia krajowa wyniosła 4530 zł przy średniej dla górnictwa wynoszącej 7180 zł. Co ciekawe, górnictwo...

 • "Bułgaria all inclusive wychodzi taniej niż Bałtyk z dojazdem własnym". Najtańsze zagraniczne kierunki na wakacje 2018

  160-170 zł - o tyle będą w tym roku tańsze wakacje, pokazują prognozy. Jaka jest teraz najtańsza oferta zagranicznego wyjazdu? Wcześniej bywało już tak tanio?

 • Zarobki, dodatki i obciążenia. Oto portret nauczyciela

  ...między nauczycielami i rządem stały się oczywiście pieniądze. Lista pretensji do kierownictwa resortu edukacji jest długa. - Średnia krajowa coraz bardziej nam odjeżdża i ludzie czują narastające(...), przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej (czyli uwzględniające zarówno sektor prywatny, jak i publiczny) wyniosło według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) w IV kwartale ub.r. 4863,74 zł. - Jestem...

 • Najbogatsi zaczną odprowadzać składki do ZUS? Budżet mniej dopłacałby do emerytur

  342 tys. osób zatrudnionych na etatach zarabiało w ubiegłym roku przynajmniej 10 tys. zł miesięcznie. Ich liczba stale rośnie, pensje również. Likwidacja zasady, że nie odprowadza się składek od wysokich zarobków, sprawiłaby, że budżet mniej dopłacałby do emerytur.