• Informacje na temat:

  gus płaca średnia krajowa

Artykuły na temat: gus płaca średnia krajowa
 • Ile naprawdę zarabiają górnicy?

  Zarobki i przywileje emerytalne górników od lat budzą wiele emocji. Z jednej strony, podawane przez GUS średnie płace w przemyśle wydobywczym zdecydowanie przekraczają średnią krajową. Z drugiej, przedstawiciele górników twierdzą, że przeciętna pensja w tej branży jest silnie zawyżana przez wysokie wypłaty dla zarządów spółek.

 • W lutym zatrudnienie wzrosło o 1,2 proc., a wynagrodzenie o 3,6 proc.

  W lutym 2015 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 1,2 proc. licząc rok do roku i wyniosło 5572,6 tys. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny. Z kolei przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto było wyższe o 3,2 proc. (niz przed rokiem) i wyniosło 3981,75 zł.

 • Praca w IT - gdzie zarobisz najwięcej?

  Branża IT, która jest uważana za jedną z lepiej opłacanych, oferuje pracownikom stawki znacznie wykraczające poza średnią krajową, wynoszącą niewiele ponad 4000 zł. Wśród popularnych języków programowania najlepiej zarabiają programiści aplikacji mobilnych - 7200 zł miesięcznie oraz programiści JAVA - o 200 zł mniej. Gdzie warto pracować, w jakiej firmie i specjalizacji, aby zarobić najwięcej?

 • Sytuacja ekonomiczna na Białorusi

  Najnowszy okres w historii Białorusi zaczął się w 1991 roku, kiedy 25 sierpnia Rada Najwyższa BSRR ogłosiła niepodległość republiki. W czasach Związku Radzieckiego Białoruś była jedną z najlepiej rozwiniętych i zamożnych republik radzieckich.

 • Polska mapa zamożności. Tu zarobisz najwięcej

  Średnia pensja na Śląsku jest o 1,4 tys. zł wyższa niż w biednych regionach.

 • "Bułgaria all inclusive wychodzi taniej niż Bałtyk z dojazdem własnym". Najtańsze zagraniczne kierunki na wakacje 2018

  160-170 zł - o tyle będą w tym roku tańsze wakacje, pokazują prognozy. Jaka jest teraz najtańsza oferta zagranicznego wyjazdu? Wcześniej bywało już tak tanio?

 • Ile naprawdę zarabiają górnicy?

  ...31 grudnia 2013 roku, 68 proc. pracuje wciąż w sektorze publicznym. Zarobki w górnictwie w 2013 roku o 85 proc. wyższe od średniej płacy W I kwartale 2014 roku średnia płaca w górnictwie wyniosła(...) średnia płaca w gospodarce narodowej (3650 zł). Konsekwentnie lepiej płacił sektor publiczny: w ubiegłym roku średnio o 10 proc. więcej niż w prywatnym. CZYTAJ RÓWNIEŻ: Polsce nie starcza węgla...

 • Najbogatsi zaczną odprowadzać składki do ZUS? Budżet mniej dopłacałby do emerytur

  342 tys. osób zatrudnionych na etatach zarabiało w ubiegłym roku przynajmniej 10 tys. zł miesięcznie. Ich liczba stale rośnie, pensje również. Likwidacja zasady, że nie odprowadza się składek od wysokich zarobków, sprawiłaby, że budżet mniej dopłacałby do emerytur.

 • Jest lepiej - w tym roku na wakacje pracujemy pół dnia krócej!

  W maju bieżącego roku Główny Urząd Statystyczny podał, że średnia płaca w Polsce wynosiła 3617,98 złotych brutto (2586,98 netto). Pracownik z taką właśnie pensją na swoje wakacje zagraniczne za 2000(...) pracownicy zatrudnieni w sektorze księgowości (19,1 dnia potrzebnego do zarobienia na urlop, podczas gdy średnia krajowa wynosi 19,3). Oblicz swoją płacę netto. Sprawdź, ile trafia do ZUS, NFZ i US...

 • Jak obniżenie wieku emerytalnego wpływa na wysokość emerytur kobiet?

  Od października 2017 roku kobiety, które ukończyły 60 lat, a mężczyźni 65, uzyskali prawo do emerytury. Obniżenie wieku emerytalnego powoduje wzrost liczby wypłacanych emerytur i wiąże się również z konsekwencjami dla samych uprawnionych do świadczeń.