• Informacje na temat:

  gus zatrudnienie

Artykuły na temat: gus zatrudnienie
 • ​GUS: Spada zatrudnienie "na czarno"

  Obniża się skala zjawiska pracy w szarej strefie. Jak wynika z badania GUS, w 2014 r. "na czarno" pracowało w Polsce 711 tys. osób. 10 lat wcześniej było to 1,3 mln osób. W 2014 r. zatrudnienie poza formalną gospodarką znalazło 4,5 proc. wszystkich pracujących.

 • W styczniu 2015 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 1,2 proc. rok do roku i wyniosło 5572,7 tys. - podał we wtorek GUS. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto było wyższe o 3,6 proc. rok do roku i wyniosło 3942,78 zł.

 • GUS: Najkrócej pomagający członkowie rodzin

  ...pracujących znajduje zatrudnienie w sektorze usługowym.   W więcej niż jednym miejscu pracy pracowało 902 tys. osób. Udział tej populacji w liczbie pracujących ogółem wyniósł 5,5%. Pracę dodatkową(...) Ekonomicznej Ludności (BAEL), przeprowadzonego przez Główny Urząd Statystyczny w IV kwartale 2015 roku. Publikację można znaleźć na stronie internetowej GUS:   Źródło GUS...

 • GUS podał dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniach w marcu

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w marcu 2018 roku wyniosło 4886,56 zł, co oznacza, że rdr wzrosło o 6,7 proc. - podał w środę Główny Urząd Statystyczny. Zatrudnienie rdr wzrosło o 3,7 proc. vs konsensus wzrostu o 3,8 proc. i po wzroście o 3,7 proc.

 • Rosną płace i zatrudnienie

  Początek wakacji obfituje w wysoką liczbę zatrudnionych i nowe miejsca pracy. Główny Urząd Statystyczny ogłosił, że w czerwcu br. zatrudnienie w przedsiębiorstwach wzrosło o 3,1 proc. r/r. W górę poszły również płace - Polacy zarabiali przeciętnie o 5,3 proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Jak podał Główny Urząd Statystyczny , przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze...

 • GUS podał dobre dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniach

  W grudniu 2014 r. przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 4379,26 zł, co oznacza wzrost o 3,7 proc. rdr. Z kolei przeciętne zatrudnienie zwiększyło się w tym czasie o 1,1 proc. rdr - poinformował we wtorek danych Główny Urząd Statystyczny.

 • Jak znaleźć zatrudnienie?

  Z danych GUS wynika, że coraz mniej osób rejestruje się jako osoby bezrobotne w urzędach pracy. Dzieje się tak m.in. dlatego, że coraz częściej szukamy pracy za pośrednictwem portali internetowych. To prawda, że znajdziemy tam więcej ofert i często są one lepiej płatne niż te, które trafiają do urzędów pracy. Jednak zarejestrowanie się w urzędzie może dać nam dodatkowe plusy. Po pierwsze...

 • Zatrudnienie nadal rośnie, ale płace rozczarowują

  Najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że zatrudnienie w średnich i dużych przedsiębiorstwach wzrosło o 3,1 proc. rok do roku. Rozczarowujące okazały się poziomy poprawy średniego wynagradzania, które wzrosło jedynie o 2,8 proc. w stosunku do grudnia 2015 roku. Jak zaznacza ekspert Work Service, dane z końca roku potwierdzają, że mamy duży popyt na pracowników, ale wyraźniejszy

 • GUS: W marcu koszty zatrudnienia największą barierą działalności przedsiębiorstw

  ...​W marcu koszty zatrudnienia były najczęściej wymienianą barierą działalności przez przedsiębiorstwa - wynika z badania GUS. Dodano, w porównaniu z marcem ub. r. najbardziej wzrosło znaczenie barier związanych z niedoborem wykwalifikowanych pracowników w budownictwie i usługach oraz niedoborem pracowników w handlu detalicznym.

 • GUS: Rosną przeciętne płace i zatrudnienie

  Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w marcu 2015 r. wyniosło 4214,14 zł - poinformował Główny Urząd Statystyczny. To oznacza wzrost o 4,9 proc. licząc rok do roku - podał w piątek GUS.