• Informacje na temat:

  handel bronią

Artykuły na temat: handel bronią
 • Pracownicy Fabryki Broni Łucznik domagają się podwyżki

  .... Suliga nie chciał zdradzić przyczyn zwolnienia, m.in. szefa marketingu, odpowiedzialnego za handel bronią. - Zarząd ocenił, że inna osoba będzie lepiej zabiegać o te sprawy, a w każdym bądź razie...

 • Raport SIPRI: Złote czasy dla handlarzy bronią

  O dziesięć procent wzrósł w latach 2013-2017 światowy handel bronią w porównaniu do lat 2008-2012 - wynika z najnowszego raportu sztokholmskiego Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI). W czołówce eksporterów są USA.

 • Nie popieramy tego święta?

  ...i styczeń). Handel nas broni? Dodatkowy dzień wolny z tytułu święta oznacza zakaz pracy w placówkach handlowych. W sektorze handlu, każdy dodatkowy dzień, szczególnie weekendowy, to mniejszy przychód o ok. 1,5 mld złotych. To właśnie handel uchronił Polskę przed recesją (60% PKB pochodzi ze spożycia indywidualnego). Jeśli teraz zaczniemy zawężać rynek, to efekt będzie nieuchronny...

 • Raport SIPRI: Świat znowu się zbroi

  Globalny handel bronią osiągnął w minionych 5 latach poziom najwyższy od czasów zimnej wojny. Największymi eksporterami broni są USA i Rosja, importerami Indie i państwa Bliskiego Wschodu.

 • Żywność jest tania jak nigdy. Sklepy się bronią, wprowadzając nowe produkty na półki - informuje "Gazeta Wyborcza".

 • Choć na głównych giełdach europejskich, a po południu również na Wall Street, niedźwiedzie mocno zaznaczały swoją przewagę, nasze indeksy trzymały się zdecydowanie lepiej. Trudno jednak przypuszczać, by warszawski parkiet mógł na dłuższą metę oprzeć się pogarszającym się coraz bardziej nastrojom na świecie.

 • Wtorkowe wydarzenia polityczne na świecie, w tym przede wszystkim wystąpienie brytyjskiej premier wzmocniło przede wszystkim funta osłabiając tym samym londyńską giełdę. Innym europejskim parkietom, w tym Warszawie nie pomogły osłabiające dolara wypowiedzi amerykańskiego prezydenta elekta o przewartościowaniu tej waluty w kontekście konkurencji handlowej z Chinami. W efekcie GPW musiała podobnie jak inne europejskie parkiety zakończyć wczorajszy dzień spadkami mimo wytężonych starań strony...

 • Czwartkowy handel zapisze się raczej jako ubogi w emocje ze względu na Święto Dziękczynienia w USA. W każdym razie dolar pozostał w głównych układach słaby, co potwierdza wcześniejsze wskazania płynące z koszykowego indeksu BOSSA USD sugerujące możliwość wejścia w głębszą korektę dolara w najbliższych tygodniach.

 • Zaproponujemy ustawę, która utrudni dużym sklepom sprzedaż produktów pod ich własną marką - powiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie debaty w podrzeszowskiej Jasionce w ramach Europejskiego Forum Rolniczego.

 • Kreml idzie na wojnę z dolarem. Wydał tajne dyrektywy

  Moskwa kontra amerykański dolar. Największe rosyjskie korporacje - głównie eksporterzy surowców energetycznych - dostały z Kremla polecenie, by kontrakty zawierać w euro i chińskich juanach. Takie tajne dyrektywy trafiły również - jak donosi korespondent RMF FM Przemysław Marzec - do eksporterów broni.