• Informacje na temat:

  handel detaliczny

Artykuły na temat: handel detaliczny
 • Pracownicy poszukiwani w Niemczech: Handel detaliczny

  Jeśli akurat nie ma nic do roboty... Nie, Olivia Przybysz nie zna takich sytuacji pracując w handlu detalicznym. Rozkładanie towarów, porady dla klientów, praca przy kasie. Zajęcia nigdy jej nie brakuje. Szczególnie w soboty drogeria w centrum Wuppertalu tętni życiem. Tutaj Olivia pracuje od pół roku. Oprócz pracy ma jeszcze wyznaczony cel: naukę zawodu jako kupiec w handlu detalicznym. Jest to...

 • Handel detaliczny w Polsce podlega ciągłym zmianom

  Nowe trendy na rynku wywołują transformację całej branży detalicznej, w tym także w Polsce.

 • Optymizm na rynku pracy największy od 2010 roku

  Pracodawcy w Polsce 19. kwartał z rzędu planują powiększać swoje zespoły, a odnotowany wzrost jest najwyższym od 2010 roku. Zgodnie z wynikami Barometru ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia, pozytywne prognozy na I kwartał 2018 roku odnotowano w 9 z 10 badanych sektorach rynku. Dla szukających pracy najkorzystniejsza będzie sytuacja w branżach Handel detaliczny i hurtowy, Produkcja przemysłowa...

 • Handel detaliczny w sieci rozwija się coraz lepiej

  Handel detaliczny w sieci rozwija się u nas coraz lepiej. Według prognoz, w tym roku wartość tego kanału sprzedaży przekroczy 30 mld zł, a do końca dekady jeszcze się podwoi.

 • Komisja Europejska wszczyna dochodzenie w sprawie działań Amazona

  Komisja Europejska poinformowała w środę o wszczęciu formalnego dochodzenia antymonopolowego, by ocenić, czy wykorzystanie przez Amazon poufnych danych od niezależnych sprzedawców detalicznych handlujących na tej platformie narusza reguły konkurencji UE.

 • MRiRW: rolniczy handel detaliczny musi być notyfikowany

  Sprzedaż bezpośrednia jest korzystną formą zbytu, która pozwala uniknąć pośredników. Korzyści ze sprzedaży bezpośredniej odnoszą nie tylko sprzedający rolnicy ale również nabywcy-konsumenci. Rolnicy sprzedają swoje produkty po cenach rynkowych zamiast oddawać surowce do skupu po niskich cenach, zaopatrywania się jest atrakcyjna nabywa świeżą żywność wiadomego pochodzenia również w dobrej cenie.

 • Podatek sklepowy: czy czekają nas podwyżki cen?

  ...przedsiębiorstwom. Dotychczasowa sytuacja po prostu wyniszczała polski handel – każdego roku upadało dużo małych sklepów – tłumaczy. Zdaniem posłanki nie powinniśmy obawiać się wzrostu cen. - Po pierwsze...

 • Dobre dane o sprzedaży detalicznej

  Zgodnie z opublikowanymi dzisiaj danymi GUS sprzedaż detaliczna w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 9 osób zwiększyła się w listopadzie w cenach bieżących o 8,2% r/r wobec wzrostu o 9,7% w październiku, co było nieznacznie powyżej naszej prognozy (8,0%) i konsensusu rynkowego (7,0%). Dynamika sprzedaży liczonej w cenach stałych zmniejszyła się w listopadzie do 6,9% r/r wobec 7,8% w październiku.

 • ​Paczkowy boom. Poczta zwiększa zatrudnienie

  Szybko rozwijający się handel internetowy wpłynął na politykę zatrudnienia Poczty Niemieckiej.

 • Handel: Algorytm sam ustali sugerowaną cenę

  Rentowność tradycyjnych sklepów szybko spada. Sieci detaliczne najczęściej korzystają z arkuszy w Excelu i w ten sposób zarządzają cenami sprzedaży. Standardowo nakładają marżę i w ten sposób liczą na zysk. Rentowność wyższą o nawet 2 mln zł przy obrotach ok. 100 mln zł mogą jednak przynieść algorytmy sztucznej inteligencji.