• Informacje na temat:

  handel kobietami

Artykuły na temat: handel kobietami
 • Handel ludźmi - brudny biznes XXI wieku

  Procesy globalizacyjne, otwarcie granic, ale także nasilenie się różnic społecznych w obrębie danego państwa bądź regionu sprawiają, że handel ludźmi w obecnych warunkach rynkowych staje się na nowo(...), w szczególności zaś ocena, czy handel ludźmi w ostatnich latach przybiera na sile, czy przeciwnie - spada. - Trudno jednoznacznie powiedzieć - komentuje dla portalu Interia Joanna Garnier z Fundacji...

 • Obywatelski projekt w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę jest już w Sejmie. Rząd zarekomendował dalsze prace nad nim. Nie określił, ile niedziel w miesiącu zakaz handlu powinien obejmować. Nie zgodził się też na karanie więzieniem za złamanie zakazu.

 • ..., to warto zapoznać się z danymi pokazującymi, jak wiele można zyskać poprzez sprawiedliwe traktowanie kobiet, poprzez docenienie ich roli i wpływu na biznes, handel, politykę.

 • Każda kobieta chciałaby chodzić w futrach z norek z Polski

  Skóry zwierząt futerkowych mogą stać się polskim hitem eksportowym. Już teraz trudno na świecie znaleźć zakątek, w którym kobiety nie chciałyby chodzić w futrach z norek z Polski. Rocznie nasz kraj eksportuje skóry o wartości 1,7 mld zł i zajmuje szóste miejsce na świecie.

 • Do kobiet należy co trzecia firma w Polsce

  ...proc.). A jaki biznes prowadzą najczęściej przedsiębiorcze kobiety w Polsce? Prawie połowa z nich ma firmę związaną z rolnictwem (510 tys.). W następnej kolejności jest handel (203 tys. firm), a potem...

 • Coraz więcej kobiet miliarderek

  Dynamicznie rośnie liczba kobiet, które mogą pochwalić się miliardowym majątkiem - współczynnik wzrostu w ich przypadku wyniósł 6,6, a w przypadku mężczyzn jedynie 5,2. Co ciekawe, jedynie 44 proc. miliarderów z roku 1995 utrzymało ten status do dzisiaj - wynika z raportu "Zmienne twarze miliarderów" przygotowanego przez UBS i firmę doradczą PwC.

 • 72 proc. kobiet w Polsce boi się zwolnienia

  ..., których pracownicy boją się zwolnień, są handel (8 proc.) i edukacja (7 proc.). Mimo że kryzys rozpoczął się w branży finansowej, tylko 6 proc. ankietowanych, zatrudnionych w finansach i bankowości...

 • Święta coraz bliżej. Handlowcy zacierają ręce

  Na Boże Narodzenie wydamy średnio 720 zł. Święta sfinansujemy z własnych oszczędności i bieżących dochodów.

 • Oto najbardziej absurdalne sposoby zarabiania pieniędzy

  Jedzenie przed internetową kamerką? Handel wirtualnymi przedmiotami? Testowanie łóżek? Opisane poniżej historie pokazują, że w dzisiejszym świecie możemy zarobić pieniądze niemal na wszystkim, a jedyną barierą, która może stanąć na drodze do fortuny, jest wyobraźnia.

 • Zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski wsparło obywatelski projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele w pierwotnym kształcie i opowiedziało się za zachowaniem wszystkich niedziel w miesiącu jako dni wolnych od pracy w handlu.