• Informacje na temat:

  handel ludźmi

Artykuły na temat: handel ludźmi
 • Handel ludźmi - brudny biznes XXI wieku

  Może się wydawać, że czasy niewolnictwa i handlu ludźmi są już dawno za nami i kwestie te nie dotyczą współczesnej cywilizacji. Może się wydawać, że nie ma już powrotu do transportowania niewolników do przymusowej pracy. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna...

 • "Ta ustawa nas wykończyła". Zakaz handlu w niedziele to dla drobnych przedsiębiorców koszmar

  Prawo ograniczające handel w niedziele weszło w życie rok temu. Miało przywrócić godność pracownikom, wspomóc polski handel w walce o rynek z zagranicznymi sieciami. Dziś jedno jest pewne: przysłużyło się dyskontom i stacjom paliw.

 • Akt oskarżenia w sprawie werbunku obcokrajowców do niewolniczej pracy

  Do stołecznego sądu trafił akt oskarżenia wobec dwóch mężczyzn, którym zarzucono handel ludźmi - poinformowała w czwartek Prokuratura Okręgowa w Warszawie. W sprawie chodzi o werbunek Ukraińców i Białorusinów do niewolniczej pracy w lokalach gastronomicznych.

 • Przepychanki i odgryziona szminka. Tak na Polaków działa promocyjne szaleństwo

  Tłumy koczujące pod sklepami od bladego świtu, potem szturm na sklepowe półki, przepychanki i przyświecająca z tyłu głowy idea, że "wszystkie chwyty dozwolone". Wszystko po to, aby zdobyć szminkę, perfumy, markową torbę, czy sportową odzież w atrakcyjnej cenie.

 • Oto najbardziej absurdalne sposoby zarabiania pieniędzy

  Jedzenie przed internetową kamerką? Handel wirtualnymi przedmiotami? Testowanie łóżek? Opisane poniżej historie pokazują, że w dzisiejszym świecie możemy zarobić pieniądze niemal na wszystkim, a jedyną barierą, która może stanąć na drodze do fortuny, jest wyobraźnia.

 • Międzynarodowe powiązania gospodarcze rozumiane jako handel, inwestycje, migracje, technologie komunikacyjne czy sieć transportowa stawiają Polskę wśród liderów w Europie - wynika z raportu Banku Światowego.

 • Specjaliści: Sprawdź pracodawcę i umowę przed zatrudnieniem za granicą

  Mimo wielu akcji informacyjnych, przypadki wyzyskiwania wyjeżdżających do pracy za granicą i handlu ludźmi nadal zdarzają się bardzo często - alarmują specjaliści, zalecając planującym podjąć pracę w innym kraju staranną analizę umowy i sprawdzenie pracodawcy.

 • Motyw pieniądza jest stale obecny w sztuce

  Brzęk monet i blask złota towarzyszą ludzkości odkąd Fenicjanie wymyślili pieniądz. Ten środek wymiany od wieków ułatwia handel, bywa też przyczyną radości i nieszczęść, ślubów i pogrzebów. Niezmiennie fascynuje ludzi, mając jednocześnie ogromny wpływ na ich życie. Nic dziwnego, że motyw pieniądza w sztuce jest stale obecny.

 • Szczególnie narażone na ryzyko związane z handlem ludźmi są osoby, które nie mają zbyt wielu więzi społecznych. Z powodu nieszczęść, które się przytrafiają, chcą uciec przed swoimi kłopotami. - Mitem jest, że handel ludźmi dotyczy przede wszystkim kobiet - mówi w rozmowie z MarketNews24 Joanna Trela z Armii Zbawienia. - Dotyczy samotnych mężczyzn, powyżej 40 lat, wyjeżdżających na prace...

 • Bochniarz: Zamiast zakazu handlu w niedziele - zgoda na pracę lepiej płatną

  - Zamiast zakazu handlu w niedziele, bardziej racjonalne byłyby rozwiązania dotyczące zgody pracownika na podjęcie zatrudnienia za większą płacę - uważa przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego Henryka Bochniarz.