• Informacje na temat:

  handel na ulicy

Artykuły na temat: handel na ulicy
 • Zarobisz i nawet nie zapłacisz podatku

  Do 19 listopada 2011 r. sprzedaż płodów runa leśnego poza targowiskami nie jest zagrożona istotną karą. W tym czasie oferowanie grzybów przy drodze, na ulicy, niedaleko targowiska czy w domu może(...) przez gminę na handel terenie należącym do gminy lub pozostającym w jej zarządzie, może skutkować: - grzywną; - przepadkiem towarów, nawet gdyby nie stanowiły własności sprawcy. W efekcie grzybiarz...

 • Handel stawia na innowacje

  Nowe technologie zrewolucjonizują handel. Większość sklepów planuje inwestycje w innowacyjne rozwiązania. Co istotne, sklepy stacjonarne, które są ulubionym miejscem zakupów dla 32 proc. Polaków, straciły dominację na rzecz internetu i aplikacji mobilnych, które preferuje 41 proc. konsumentów.

 • Pierwszolistopadowy biznes

  .... Handel przycmentarny W okresie poprzedzającym 1 listopada i w dzień samego święta przy cmentarzach kwitnie handel. Osoby, które chcą prowadzić sprzedaż w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza(...) powierzchni pod handel kwiatami, wiązankami i zniczami wahają się w zależności od dnia od 8 do 22 zł. W Krakowie opłata ta wynosi 5 zł. We Wrocławiu przyjęto opłatę w wysokości od 0,6 do 0,8 zł za metr...

 • Pawłowicz oskarża Kaufland o wprowadzanie w błąd konsumentów

  Posłanka Krystyna Pawłowicz, znana z wielu kontrowersyjnych wypowiedzi, tym razem oskarża sieć Kaufland, że wprowadza w błąd polskich konsumentów hasłem "Odkryj i rozkoszuj się naszymi rodzimymi produktami".

 • Kaufland odpowiada na oskarżenia posłanki Pawłowicz

  Kilka dni temu w mediach ukazała się informacja, że posłanka Krystyna Pawłowicz oskarża sieć Kaufland o to, że sieć wprowadza w błąd polskich konsumentów hasłem "Odkryj i rozkoszuj się naszymi rodzimymi produktami". Sieć Kaufland wydała w tej sprawie oświadczenie.

 • Potężne odbicie na rynku ropy, ale też wzrosty cen innych surowców i wczorajsze gołębie wypowiedzi prezesa Europejskiego Banku Centralnego (ECB) poprowadzą dziś w górę europejskie giełdy. W tym również parkiet przy ulicy Książęcej. Skala wzrostów będzie moderowana przez serię publikacji indeksów PMI.

 • Konkurencja dla galerii

  Brak planowania przestrzennego i architektonicznego w polskich miastach doprowadził do tego, że ruch na ulicach handlowych polskich miast praktycznie zamarł. Co zrobić, żeby odzyskały dawny blask?

 • Słowik: Czarny piątek polskiego handlu

  Black Friday z niespotykaną dotąd siłą przybył do Polski. To taki dzień, kiedy sklepy oferują swoje towary za grosze, a konsumenci się biją o każdą rzecz niczym o karpia bądź crocsy.

 • Zarząd FITEN S.A. (dalej „Spółka”) informuje, że w dniu 4 stycznia 2016 roku zawarł z bankiem ING Bank Śląski S.A. z siedzibą w Katowicach przy ulicy Sokolskiej...

 • Uwaga! Fałszywki w obiegu

  Jeszcze nigdy od wprowadzenia waluty euro w 2002 roku nie ujawniono i wycofywano z obiegu tak wielu fałszywych banknotów jak obecnie. Najczęściej podrabiane są banknoty o nominale 50 euro.