• Informacje na temat:

  handel narkotykami

Artykuły na temat: handel narkotykami
 • Handel ludźmi - brudny biznes XXI wieku

  Procesy globalizacyjne, otwarcie granic, ale także nasilenie się różnic społecznych w obrębie danego państwa bądź regionu sprawiają, że handel ludźmi w obecnych warunkach rynkowych staje się na nowo(...), w szczególności zaś ocena, czy handel ludźmi w ostatnich latach przybiera na sile, czy przeciwnie - spada. - Trudno jednoznacznie powiedzieć - komentuje dla portalu Interia Joanna Garnier z Fundacji...

 • Ekspert gospodarczy: Gotówka to przeżytek

  Obrót gotówką przestał być na czasie, twierdzi ekspert gospodarczy Peter Bofinger. Monety i banknoty utrudniają obrót płatniczy oraz ułatwiają handel narkotykami, a także nielegalne zatrudnienie.

 • Prostytucja wciąż żywa

  Handel żywym towarem dla działających na terenie całej Europy zorganizowanych grup, jest - zaraz po narkotykach - najlepszym źródłem zysków. Jeden z największych burdeli w Europie znajduje się w madryckim parku Casa del Campo, przy wytwornej, obsadzonej różami Alei Malarza Rosalesa.

 • Ekspert FOR: To początek kłopotów dla Polaków w sądowych sprawach gospodarczych

  Irlandia nie chce deportować polskiego obywatela poszukiwanego listami gończymi za handel narkotykami. Sędzia z tego kraju, należącego przecież do UE, uzasadniała to naruszaniem w Polsce zasad demokracji i praworządności. To była sprawa karna, ale podobne wyroki mogą być wkrótce ogłaszane w sprawach gospodarczych, dotyczących polskich firm.

 • Polskie pielęgniarki: Pracują na dwóch etatach, ale i tak muszą dorabiać prywatnymi wizytami

  Pracują na dwóch etatach, ale i tak muszą dorabiać prywatnymi wizytami. Pogardzane przez lekarzy i pacjentów, narażone. Polskie pielęgniarki.

 • Medyczna marihuana nie tylko dla chorych. Lekarze ostrzegają przed dziurą w przepisach

  Źle przygotowane przepisy spowodowały, że - pomimo konserwatyzmu państwa - tylnymi drzwiami wprowadzono dostęp do miękkich narkotyków. Całkowicie legalnie można je kupić w aptece.

 • Mafia powinna... wejść na giełdę

  Nie ma dziś różnicy między człowiekiem interesu i mafioso - tak twierdzi włoski komik Beppe Grillo,

 • Prawie co piąta złotówka w obrocie gospodarczym jest ukrywana przed państwem - szacuje Instytut Prognoz i Analiz Gospodarczych; wciąż trzeba więc walczyć z tym zjawiskiem - donosi czwartkowa "Rzeczpospolita".

 • Sąd Najwyższy USA rozpatruje sprawę ochrony danych osobowych w internecie

  Sąd Najwyższy USA rozpoczął we wtorek rozpatrywanie sprawy związanej z ochroną danych osobowych w internecie. Wyrok sądu w tej sprawie będzie mieć olbrzymie znaczenie dla ochrony danych osobowych w internecie i regulacji dotyczących nowych technologii.

 • IBnGR: Udział szarej strefy w gospodarce w 2015 roku spadnie do 19,2 proc. PKB

  Udział szarej strefy w gospodarce w 2015 r. spadnie do 19,2 proc. PKB wobec 19,5 proc. w 2014 r. - wynika z raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. W ocenie Instytutu, w kolejnych latach udział szarej strefy powinien pozostać stabilny na poziomie 19-20 proc. PKB.