• Informacje na temat:

  handel usa

Artykuły na temat: handel usa
 • Sikorski: Umowa UE-USA to szansa na miliony miejsc pracy

  ...- Umowa o wolnym handlu pomiędzy UE i USA, nad którą trwają negocjacje, może być szansą na stworzenie milionów miejsc pracy - powiedział w piątek we Wrocławiu minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

 • Dzisiejsza sesja w Warszawie była przedsmakiem wakacyjnego handlu. Tym samym aktywność inwestorów była obniżona, a zmiany indeksów niewielkie i niewiele nowego wnoszące do ogólnego obrazu sytuacji.

 • Optymizm na rynku pracy największy od 2010 roku

  Pracodawcy w Polsce 19. kwartał z rzędu planują powiększać swoje zespoły, a odnotowany wzrost jest najwyższym od 2010 roku. Zgodnie z wynikami Barometru ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia, pozytywne prognozy na I kwartał 2018 roku odnotowano w 9 z 10 badanych sektorach rynku. Dla szukających pracy najkorzystniejsza będzie sytuacja w branżach Handel detaliczny i hurtowy, Produkcja przemysłowa...

 • Handel pomiędzy Chinami a USA - czy Trumpa się trzeba obawiać?

  Na informację o nowym prezydencie USA, Chiny zareagowały zaskakująco niejednoznacznie, zważywszy że podczas kampanii wyborczej Donald Trump nie szczędził Państwu Środka inwektyw (oskarżenia o oszustwa w handlu międzynarodowym, kradzież własności intelektualnej, manipulacje walutowe).

 • Amazon zatrudni w okresie przedświątecznym ponad 120 000 pracowników

  Amazon.com Inc - amerykański gigant sprzedaży wysyłkowej - zatrudni w USA przez Świętami Bożego Narodzenia ponad 120 00 tymczasowych pracowników. To o 20 proc. więcej, niż rok wcześniej.

 • Polski handel zagraniczny jest coraz mocniej związany z UE

  - Polski handel zagraniczny jest coraz mocniej związany z UE - uważa główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek. Dodała, że słabo za to wygląda eksport do krajów rozwijających się i Europy Środkowo-Wschodniej.

 • Gdy w lipcu Forbes po raz pierwszy przyjrzał się zawodom najbardziej odpornym na recesję, w USA było 8,8 miliona bezrobotnych. W październiku, liczba ta wzrosła do 10,1 miliona i wygląda na to, że wkrótce będzie jeszcze wyższa.

 • Korea Płd. i USA uzgodniły rewizję umowy o wolnym handlu

  Korea Płd. i USA uzgodniły rewizję umowy o wolnym handlu, dzięki czemu firmy z USA będą miały szerszy dostęp do tamtejszego rynku samochodów, a azjatycki kraj zostanie częściowo wyłączony z 25-procentowych amerykańskich ceł na stal - pisze w środę agencja AP.

 • Firma UPS zatrudni w Polsce ponad 300 osób

  Europę Cindy Miller, nowe inwestycje umożliwią firmie nie tylko handel ze Wschodem, ale również poprawią handel Polski z zresztą świata. Przypomniała, że UPS jest w Polsce od 20 lat i zatrudnia ponad(...) usługi we wszystkich krajach świata. Główna siedziba firmy mieści się w Atlancie w USA.

 • Handel online w USA. Ten poniedziałek był rekordowy

  Amerykanie wydali ponad 3,07 mld dolarów na zakupy online w sieci w tzw. Cyberponiedziałek. Pomogły w tym większe niż oczekiwano obniżki cen oraz duży popyt na produkty elektroniczne i zabawki. Takiego Cyberponiedziałku jeszcze nigdy w USA nie było.