• Informacje na temat:

  handel zagraniczny polski

Artykuły na temat: handel zagraniczny polski
 • Pracownicy poszukiwani w Niemczech: Handel detaliczny

  ...w sklepach kasy samoobsługowe. Markety z artykułami elektrotechnicznymi testują zastosowanie robotów. Perspektywy dla zagranicznych menedżerów Olivia Przybysz na razie nie myśli o tym, co będzie robić za dziesięć lub dwadzieścia lat. Najpierw chce ukończyć kształcenie zawodowe. Powrót do Polski nie wchodzi w rachubę, bo warunki życia z pracą w tym zawodzie są tam gorsze. Inaczej jest, gdy...

 • Polski handel zagraniczny jest coraz mocniej związany z UE

  - Polski handel zagraniczny jest coraz mocniej związany z UE - uważa główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek. Dodała, że słabo za to wygląda eksport do krajów rozwijających się i Europy Środkowo-Wschodniej.

 • Już prawie co drugi Polak robi zakupy w sieci przynajmniej raz w roku, a co dziesiąty zaopatruje się w zagranicznych e-sklepach.

 • W 2017 r. Polska nie utrzyma nadwyżki w handlu zagranicznym?

  Wg najnowszych danych GUS, pierwszą połowę 2017 r. polski handel zagraniczny kończy na plusie, z nadwyżką 972,3 mln EUR w bilansie handlowym. Jak wskazują eksperci instytucji płatniczej AKCENTA, do końca roku, mimo wysokiej dynamiki (+8,4% r/r), eksport może nie utrzymać przewagi nad szybciej rosnącym importem (+10,9% r/r). Czy to koniec nadwyżki w saldzie wymiany zagranicznej Polski?

 • Imigranci: Fala obcokrajowców dopiero zaleje Polskę?

  Wbrew powszechnym obawom związanym z napływem do Polski imigrantów zarobkowych, polscy pracownicy mogą być spokojni o swoje miejsca pracy. Z najnowszych badań Work Service wynika bowiem, że 93 proc. przedsiębiorstw w Polsce nie zatrudnia obcokrajowców. Jak deklaruje zdecydowana większość pracodawców (76 proc.), głównym powodem niekorzystania z zagranicznych zasobów jest wystarczająca liczba...

 • Handel między USA a Polską osiągnął 13,4 mld USD!

  To najlepszy wynik w historii - podkreśliła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Relacje handlowe i gospodarcze między oboma krajami dyplomatka oceniła jako solidne i świetnie się rozwijające.

 • ...wyjazdach zagranicznych. Współczesne niewolnictwo dotyczy 25 mln ludzi. Dotyczy także Polski, a Polacy najczęściej wykorzystują przyjeżdżających z Ukrainy.  (...). - Mitem jest, że handel ludźmi dotyczy przede wszystkim kobiet - mówi w rozmowie z MarketNews24 Joanna Trela z Armii Zbawienia. - Dotyczy samotnych mężczyzn, powyżej 40 lat, wyjeżdżających na prace...

 • Polska miała deficyt w handlu zagranicznym w wysokości 1,5 mld zł

  W okresie styczeń-maj 2018 r. Polska miała ujemne saldo obrotów w handlu zagranicznym w wysokości 1,5 mld zł, wobec nadwyżki w tym samym okresie ub. r. w wysokości 4,6 mld zł - poinformował w czwartek Główny Urząd Statystyczny. Ponad jedna czwarta polskiego eksportu trafiła do Niemiec.

 • Sąsiedzi Polski zarabiają coraz lepiej!

  .... W pierwszym półroczu handel zagraniczny miał na Słowacji dodatni bilans 294,7 mln euro (rok temu pierwsze półrocze zamknięto deficytem 198,4 mln euro. Eksport w I półroczu rok do roku zniżkował o 28,4 proc...

 • Handel z Chinami - Polska ma poważny problem

  Najważniejszym wyzwaniem w relacjach polsko-chińskich pozostaje brak zrównoważonej współpracy gospodarczej - podkreślił dziś szef MSZ Jacek Czaputowicza po rozmowach w Warszawie ze szefem dyplomacji ChRL Wang Yi. W handlu z Chinami nasz kraj notuje gigantyczną nierównowagę wynosząćą ponad 28 mld dolarów.