• Informacje na temat:

  handel zagraniczny polski prace

Artykuły na temat: handel zagraniczny polski prace
 • Pracownicy poszukiwani w Niemczech: Handel detaliczny

  ...w sklepach kasy samoobsługowe. Markety z artykułami elektrotechnicznymi testują zastosowanie robotów. Perspektywy dla zagranicznych menedżerów Olivia Przybysz na razie nie myśli o tym, co będzie robić za dziesięć lub dwadzieścia lat. Najpierw chce ukończyć kształcenie zawodowe. Powrót do Polski nie wchodzi w rachubę, bo warunki życia z pracą w tym zawodzie są tam gorsze. Inaczej jest, gdy...

 • Handel detalicznie zabetonowany

  Rynkiem obrotu detalicznego rządzą wielkie podmioty, zależne od zagranicznego kapitału. Dzisiaj dla polskiego przedsiębiorcy start od zera na tym rynku jest z góry skazany na klęskę.

 • Nielegalna praca i "kindergeld". Zaostrzenie kontroli

  ...w przypadku nawiązania takiego stosunku pracy, a nie jak do tej pory, dopiero po stwierdzeniu go w miejscu zatrudnienia. W przypadku podejrzenia o wyzysk, pracę przymusową lub handel żywym towarem celników będzie wspierać policja. Pobierz za darmo program PIT 2018 Warunki zakwaterowania Kontrole dotyczyć będą także warunków zakwaterowania zagranicznych pracowników. Kwatery muszą spełniać...

 • Idea Trójmorza jest szansą na ekspansję polskiego biznesu. Wykorzystają ją tylko te firmy, którym uda się pozyskać finansowanie.

 • Na polskich uczelniach studiuje 35 tys. Ukraińców. Gdzie najłatwiej znajdą pracę?

  W ostatnim roku akademickim na polskich uczelniach studiowało ponad 65 tys. zagranicznych studentów, wśród których aż 54 proc. stanowiły osoby z Ukrainy - wynika z danych GUS. Eksperci Personnel Service zwracają uwagę, że młodzi Ukraińcy często decydują się na łączenie pracy z nauką, co jest dobrą informacją dla polskich pracodawców, którzy chętnie sięgają po młodą kadrę. Ofert pracy dla...

 • W niedziele markety będą zamknięte? "Cios w polski handel"

  miesięcznie. Plany resortu krytykują zarówno przedstawiciele krajowego małego i średniego handlu (w tym spółdzielczego), jak i reprezentanci handlu wielkopowierzchniowego z zagranicznym kapitałem.

 • Zakaz handlu w niedziele: 30 tysięcy osób może stracić pracę

  ...proc. sprzedaży. Stracą przede wszystkim małe sklepy w galeriach handlowych, markety budowlane i meblowe, a także firmy obsługujące handel. Skutki ustawy odczuje też branża magazynowo-logistyczna(...), chodzi do kina czy restauracji. - Oceniamy, że nawet kilkadziesiąt tysięcy ludzi w skali kraju może utracić pracę. Mam na myśli nie tylko handel, lecz także obsługę handlu, ludzi, którzy sprzątają...

 • Dziś oficjalną, dwudniową wizytą rozpoczyna w Polsce prezydent Ukrainy. Oprócz spraw politycznych, ważne miejsce zajmą zagadnienia gospodarcze.

 • Gdzie jest praca dla specjalistów IT?

  Większość firm korzysta z technologii informatycznych i potrzebuje wsparcia wykwalifikowanych pracowników z dziedziny IT. Ta zależność powoduje, że aktualnie ponad 8 tysięcy firm zatrudnia specjalistów IT. W jakim regionie Polski najczęściej zatrudniany jest informatyk i w jakiej branży może liczyć na pracę?

 • Polski eksport wzrośnie ponaddwukrotnie i przekroczy 500 mld dolarów

  Eksport z Polski będzie rosnąć w tempie ok. 5-6 proc. rocznie w nadchodzących latach, a do 2030 roku jego wartość może osiągnąć poziom ponaddwukrotnie wyższy niż teraz - wynika z prognoz przygotowanych przez ośrodek analityczny Oxford Economics na zlecenie banku HSBC. Będzie to możliwe dzięki rosnącemu apetytowi polskich firm na wykorzystanie szans rozwoju biznesu za granicą.