• Informacje na temat:

  handel złotem

Artykuły na temat: handel złotem
 • Oto najbardziej absurdalne sposoby zarabiania pieniędzy

  Jedzenie przed internetową kamerką? Handel wirtualnymi przedmiotami? Testowanie łóżek? Opisane poniżej historie pokazują, że w dzisiejszym świecie możemy zarobić pieniądze niemal na wszystkim, a jedyną barierą, która może stanąć na drodze do fortuny, jest wyobraźnia.

 • Kiedy złoty błyszczał złotem i dlaczego przestał?

  Niedługo złoty - w swej nowoczesnej postaci - skończy 95 lat. Gdy powstawał, błyszczał prawdziwym złotem. To nie żarty, jeden polski zloty z 1924 roku miał wartość 0,29 grama kruszcu.

 • W obawie przed bańką spekulacyjną indyjski rząd i sektor bankowy piętrzą ograniczenia w handlu kryptowalutami. Jednak młodzi Hindusi wciąż wierzą w nowy pieniądz i znajdują kolejne sposoby na zastosowanie kryptowalut, które wydają się im nowym złotem.

 • Złoty okres dla handlu złotem

  Od 50 zł do 160 zł można dostać za gram złota w firmach skupujących kruszec. Podaż jubilerskiego złomu rośnie, podobnie jak odzysk metalu z przemysłu i elektroniki. Coraz więcej sztabek sprzedajemy za granicę.

 • Gorączka bursztynu pod Howerlą

  Nowy szlak bursztynowy ma swoje źródła na zachodniej Ukrainie i biegnie przez Polskę prosto do Chin. Nic zdrożnego w gigantycznym przedsięwzięciu pewnie by nie było, gdyby nie fakt, że 100 proc. obrotów "słowiańskim złotem" odbywa się tam poza prawem.

 • Pierwsze sankcje na Iran weszły w życie

  O północy czasu waszyngtońskiego czyli o 6 rano czasu polskiego wszedł w życie dekret Donalda Trumpa zakazujący sprzedaży Iranowi amerykańskiej waluty, zakupu irańskich obligacji oraz handlu złotem i innymi metalami szlachetnymi. Prezydent USA zabronił importu irańskiej stali i aluminium, perskich dywanów i pistacji. Restrykcje dotyczą także przemysłu motoryzacyjnego. Sankcje zakazujące importu

 • Handel na FX pozostaje nijaki z okresami marazmu przerywanego chwilowym zamieszaniem w dostosowaniu pozycji. Ubóstwo w danych po silnych akcentach ze strony banków centralnych w poprzednich tygodniach skazuje handel na konsolidację. Dziś lokalne fajerwerki mogą dotyczyć PLN i NZD.

 • Raport bieżący nr 36/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne W odpowiedzi na zapytania ze strony inwestorów...

 • Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług. Jednym z elementów nowelizacji jest podniesienie progu, od którego przedsiębiorca musi zostać płatnikiem VAT. Z obecnych 150 tys. zł rocznie próg zostanie podniesiony do 200 tys. zł.

 • Notowana na głównym rynku GPW jubilerska spółka otwiera kolejne salony jubilerskie. Dziś został otwarty pierwszy salon w Poznaniu i jest to 19 sklep marki BRIJU w kraju. Spółka ma już podpisane umowy na kolejne otwarcia.