• Informacje na temat:

  handlowa eu

Artykuły na temat: handlowa eu
 • Coraz wyższe wynagrodzenia w sieciach handlowych. W ciągu kilku lat mogą wzrosnąć nawet o jedną trze

  ...regularnie podnoszą wynagrodzenia szeregowym pracownikom. Należąca do Jeronimo Martins Polska sieć handlowa Biedronka, największy w Polsce prywatny pracodawca, od kwietnia tego roku po raz kolejny...

 • Giełdy w zachodniej Europie rozpoczynają ostatnią w tym tygodniu sesję na plusach. Rządy od Europy, przez Turcję, po Indie przyłączają się do rundy taryf celnych typu "oko za oko - ząb za ząb". Na pole bitwy handlowej w tym tygodniu powróciły też USA i Chiny - wskazują maklerzy.

 • Zarobki przedstawicieli handlowych w 2017 r.

  Mediana zarobków przedstawiciela handlowego w 2017 roku wyniosła 4100 zł brutto. Zarobki 25 proc. z nich wynosiły 5400 zł i więcej.

 • Świat nie chce wojny handlowej

  Zażegnanie wojny handlowej jest teraz najważniejsze dla światowych gospodarek. To może być recepta na pogarszającą się koniunkturę.

 • Protest części pracowników sieci handlowych

  Część pracowników sieci handlowych zapowiedziała na dzisiaj protest. Ma polegać na dokładnym, bardzo skrupulatnym wypełnianiu obowiązków w zgodzie ze wszystkimi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.

 • Prawdziwe przyczyny wojny handlowej USA

  Coraz więcej mówi się o "wojnie handlowej" pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a kilkoma spośród ich najważniejszych partnerów handlowych. Chiny boleśnie odczuwają wpływ ceł nałożonych przez Stany Zjednoczone na szeroki wachlarz towarów i odpowiadają groźbą działań odwetowych, czego efektem jest wymiana werbalnych ciosów pomiędzy dwoma największymi gospodarkami na świecie. Norman Boersma z zespołu Templeton Global Equity Group analizuje przyczyny bieżących napięć handlowych.

 • Mimo że zaostrzono przepisy konsumenckie, wiele firm próbuje je omijać. Nie brakuje też oszustów. Przeczytaj, jak się przed nimi bronić.

 • Wojna handlowa może nas drogo kosztować

  Wzrost światowej wymiany handlowej może spaść o 50%, jeśli Stanom Zjednoczonym i Chinom nie uda się rozwiązać kwestii celnych - uważają ekonomiści z Euler Hermes, wiodącego na świecie ubezpieczyciela należności handlowych.

 • Nasilają się strajki pracowników sieci handlowych. Rynek pracownika sprzyja protestującym

  Trwają protesty pracowników w sieci Tesco. Zatrudnieni domagają się podwyżek płac rzędu kilkuset złotych, tymczasem pracodawca zaproponował 50 zł brutto. Podwyżki w minionych miesiącach otrzymali też pracownicy Kauflandu i Biedronki. Zdaniem socjologa z Wyższej Szkoły Bankowej przynajmniej część postulatów pracowników będzie musiała być wzięta pod uwagę, zwłaszcza jeśli rynek pracownika będzie w dalszym ciągu rósł w siłę.

 • Długa droga do globalnej wojny handlowej?

  W tej części naszego raportu omówimy zmiany w polityce handlowej Stanów Zjednoczonych, które mogą dać nam wgląd w przyszłość światowego handlu i potencjalnych konsekwencji eskalacji wojny handlowej dla chińskich i amerykańskich obywateli.