• Informacje na temat:

  handlowa eu

Artykuły na temat: handlowa eu
 • Coraz wyższe wynagrodzenia w sieciach handlowych. W ciągu kilku lat mogą wzrosnąć nawet o jedną trze

  ...regularnie podnoszą wynagrodzenia szeregowym pracownikom. Należąca do Jeronimo Martins Polska sieć handlowa Biedronka, największy w Polsce prywatny pracodawca, od kwietnia tego roku po raz kolejny...

 • Trump chce wojny handlowej z Chinami?

  Prezydent USA Donald Trump chce nałożyć kary i ograniczenia na Pekin w związku jego praktykami handlowymi; Chiny na pewno odpowiedzą na takie kroki. Może to wywołać wojnę handlową, w której amerykańska gospodarka straci więcej - pisze ośrodek Startfor.

 • Protest części pracowników sieci handlowych

  Część pracowników sieci handlowych zapowiedziała na dzisiaj protest. Ma polegać na dokładnym, bardzo skrupulatnym wypełnianiu obowiązków w zgodzie ze wszystkimi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.

 • Warszawa i Oslo liderami wzrostu opłat za powierzchnie handlowe

  W trzecim kwartale 2014 r. w regionie EMEA (Europe, the Middle East and Africa) najwyższy wzrost czynszów w lokalach zlokalizowanych przy głównych ulicach handlowych odnotowano w Oslo. W stolicy Norwegii zaobserwowano także najwyższy wzrost opłat w centrach handlowych. Na drugiej pozycji w tej kategorii znalazła się Warszawa - wynika z najnowszej publikacji Colliers International o rynku handlowym w regionie EMEA (Retail Snapshot EMEA Q3 2014).

 • Mimo że zaostrzono przepisy konsumenckie, wiele firm próbuje je omijać. Nie brakuje też oszustów. Przeczytaj, jak się przed nimi bronić.

 • Zwykłe centra handlowe to za mało. Klienci chcą dziś czegoś ekstra

  Współczesny klient centrum handlowego jest dużo bardziej wymagający niż jeszcze 10 lat temu. Oczekujemy nie tylko szerokiej oferty handlowej, ale dużego wachlarza usług najróżniejszego typu. Ostra konkurencja między wielkimi obiektami handlowymi sprawia, że galerie przestają być tylko miejscem zakupów. Stają się po prostu miejscem spędzania czasu - z ofertą rekreacyjną, społeczną, a nawet kulturalną.

 • Nasilają się strajki pracowników sieci handlowych. Rynek pracownika sprzyja protestującym

  Trwają protesty pracowników w sieci Tesco. Zatrudnieni domagają się podwyżek płac rzędu kilkuset złotych, tymczasem pracodawca zaproponował 50 zł brutto. Podwyżki w minionych miesiącach otrzymali też pracownicy Kauflandu i Biedronki. Zdaniem socjologa z Wyższej Szkoły Bankowej przynajmniej część postulatów pracowników będzie musiała być wzięta pod uwagę, zwłaszcza jeśli rynek pracownika będzie w dalszym ciągu rósł w siłę.

 • Zakupy w centrach handlowych przestają nas interesować. Jaka przyszłość czeka galerie?

  Galerie handlowe, jak sama nazwa wskazuje, kojarzą się nam głównie z zakupami. Jednak rozwój branży e-commerce, jak również zmiana stylu życia Polaków sprawiły, że coraz częściej kupujemy w internecie. Jaki los czeka zatem galerie handlowe? Czy niebawem przestaną istnieć?

 • Sieć handlowa stawia na własne apteki

  Jesień mocno dała w kość aptekarzom, a teraz przybędzie im jeszcze silny rywal - informuje "Puls Biznesu". Atrakcyjny rynek skusił m.in. francuską sieć hipermarketów E.Leclerc.

 • WTO ostrzega przed wojną handlową z USA

  Szef Światowej Organizacji Handlu (WTO) ostrzegł wczoraj przed ryzykiem wojny handlowej w związku z planami USA wprowadzenia ceł na stal i aluminium.