• Informacje na temat:

  hektar

Artykuły na temat: hektar
 • W tym roku właściciele gospodarstw do 6 hektarów przeliczeniowych nadal będą zwolnieni z opłacania składek na ubezpieczenie zdrowotne. Pozostali rolnicy...

 • W całym kraju hektary drożeją, a na Podkarpaciu korekta

  32,5 tys. zł - tyle płacono w Polsce za przeciętny hektar ziemi rolnej w pierwszym kwartale 2015 roku - wynika z indeksu wartości ziemi rolnej stworzonego przez Lion's Bank. Najwięcej za ziemię trzeba płacić w województwach kujawsko-pomorskim i opolskim, a najmniej na Podkarpaciu, gdzie już od pół roku notowana jest niewielka korekta cen ziemi.

 • Mam 58 lat, pracuję ale mam też rentę po mężu. Niedawno mama dała mi około hektar pola, częściowo w dzierżawie. Czy mogą mi przez to zabrać rentę rodzinną? Sylwia O., woj. łódzkie...

 • Jeszcze tylko przez tydzień można składać wnioski o dopłaty bezpośrednie. Dotychczas dokumenty złożyło niemal milion sto tysięcy rolników. Uprawnionych jest jeszcze ponad dwieście tysięcy.

 • Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna: Powstanie 600 nowych miejsc pracy

  ...​O 21 hektarów zostanie wkrótce rozszerzona Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Na jej terenie może powstać aż 600 nowych miejsc pracy.

 • Temat kościelnych działek wzbudza sporo emocji, nie tylko w kontekście działania komisji majątkowych. Mimo tego, znalezienie informacji o gruntach należących do kościołów i związków wyznaniowych, nadal jest stosunkowo trudne. Odpowiednich danych na próżno szukać np. w Roczniku Statystycznym Kościoła Katolickiego. Ogólne statystyki na temat kościelnych gruntów, prezentuje tylko Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP). Z danych MSP wynika, że pod koniec 2014 roku, polskie kościoły i związki...

 • Jestem w 3. miesiącu ciąży. Teść zgłosił mnie do KRUS jako domownika. Jego gospodarstwo obejmuje obszar użytków rolnych powyżej 1 hektara. Czy dostanę zasiłek? Zuzanna C. z Wielkopolski...

 • Łódź będzie się zmieniać za unijne pieniądze. Rewitalizacja obejmie obszar 1,4 tys. hektarów

  Władze Łodzi liczą na co najmniej 4 mld zł ze środków unijnych. Zamierzają wydać te pieniądze na poprawę jakości życia w mieście, m.in. sprawniejszą komunikację, potrzeby wspólnot mieszkaniowych oraz rewitalizację zaniedbanych kwartałów centrum. Dzięki inwestycjom mają wzrosnąć szanse Łodzi na organizację Małego Expo 2022.

 • 1500 nowych miejsc pracy w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

  Rada Ministrów podjęła decyzję o powiększeniu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o ponad 180 hektarów. Dzięki temu, w najbliższych latach może powstać 1500 miejsc pracy, a nakłady inwestycyjne mogą wynieść ok. 833 mln złotych.

 • ANR: Państwowa ziemia podrożała o 13 procent

  - Państwowa ziemia podrożała w 2013 r. o 13,0 proc. rdr - poinformowała Agencja Nieruchomości Rolnych. Średnia cena gruntów w 2012 r. wyniosła 21.813 zł za 1 hektar.