• Informacje na temat:

  hektar

Artykuły na temat: hektar
 • W tym roku właściciele gospodarstw do 6 hektarów przeliczeniowych nadal będą zwolnieni z opłacania składek na ubezpieczenie zdrowotne. Pozostali rolnicy...

 • W całym kraju hektary drożeją, a na Podkarpaciu korekta

  32,5 tys. zł - tyle płacono w Polsce za przeciętny hektar ziemi rolnej w pierwszym kwartale 2015 roku - wynika z indeksu wartości ziemi rolnej stworzonego przez Lion's Bank. Najwięcej za ziemię trzeba płacić w województwach kujawsko-pomorskim i opolskim, a najmniej na Podkarpaciu, gdzie już od pół roku notowana jest niewielka korekta cen ziemi.

 • Mam 58 lat, pracuję ale mam też rentę po mężu. Niedawno mama dała mi około hektar pola, częściowo w dzierżawie. Czy mogą mi przez to zabrać rentę rodzinną? Sylwia O., woj. łódzkie...

 • Jeszcze tylko przez tydzień można składać wnioski o dopłaty bezpośrednie. Dotychczas dokumenty złożyło niemal milion sto tysięcy rolników. Uprawnionych jest jeszcze ponad dwieście tysięcy.

 • Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna: Powstanie 600 nowych miejsc pracy

  ...​O 21 hektarów zostanie wkrótce rozszerzona Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Na jej terenie może powstać aż 600 nowych miejsc pracy.

 • Temat kościelnych działek wzbudza sporo emocji, nie tylko w kontekście działania komisji majątkowych. Mimo tego, znalezienie informacji o gruntach należących do kościołów i związków wyznaniowych, nadal jest stosunkowo trudne. Odpowiednich danych na próżno szukać np. w Roczniku Statystycznym Kościoła Katolickiego. Ogólne statystyki na temat kościelnych gruntów, prezentuje tylko Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP). Z danych MSP wynika, że pod koniec 2014 roku, polskie kościoły i związki...

 • Jestem w 3. miesiącu ciąży. Teść zgłosił mnie do KRUS jako domownika. Jego gospodarstwo obejmuje obszar użytków rolnych powyżej 1 hektara. Czy dostanę zasiłek? Zuzanna C. z Wielkopolski...

 • 12 ton winogron z hektara; to był rekordowy rok podkarpackich winnic

  Na Podkarpaciu w tym roku winobranie przyspieszone było prawie o miesiąc. Zebrano ok. 12 ton z hektara. - Teraz winiarze wykazują się wiedzą i doświadczeniem, by zrobić jak najlepsze wina - powiedziała dyrektor Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle Ewa Wawro.

 • 1500 nowych miejsc pracy w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

  Rada Ministrów podjęła decyzję o powiększeniu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o ponad 180 hektarów. Dzięki temu, w najbliższych latach może powstać 1500 miejsc pracy, a nakłady inwestycyjne mogą wynieść ok. 833 mln złotych.

 • Prezydent Poznania podjął decyzję o zalesieniu działki pomiędzy ulicami Słupską, Polanowską i Białoborską w Krzyżownikach. Cały teren ma około 60 ha. Wcześniej, przez wiele lat mówiło się, że na tym terenie powinno powstać pełnowymiarowe pole golfowe.