• Informacje na temat:

  helikopter dla polskiej armii

Artykuły na temat: helikopter dla polskiej armii
 • Wyżyna Lotnicza da Polakom tysiące miejsc pracy

  Informacji i Inwestycji Zagranicznych.  Dodał, że zaczątkiem dla powstania tego klastra jest przetarg na helikoptery, w którym oferta Airbusa została zakwalifikowana jako jedyna do ostatniego etapu(...) końca 2017 roku - podsumował Majman.  Polski przemysł lotniczy zatrudnia teraz ok. 23-24 tys. ludzi w ponad 130 przedsiębiorstwach.  W kwietniu w przetargu na wielozadaniowe śmigłowce dla armii do...

 • Armia zagranicznych interesów

  Polska w latach 2013-2022 ma wydać 130 mld zł na modernizację uzbrojenia armii. Tak duże pieniądze mogłyby nie tylko dźwignąć, ale i rozwinąć polski przemysł zbrojeniowy. Rządzący są jednak "na kursie i ścieżce", by tę szansę zaprzepaścić...

 • ...dla helikoptera, domki gościnne, dom myśliwski, dalej stajnie, lasy. Zamek z XIV wieku bodajże. Łowieckie zainteresowania barona zdradzały liczne statuetki ptactwa łownego z czystego srebra. Ja na(...)W Wielkiej Brytanii spędziłem cztery lata. Zdobyłem cenne doświadczenie zawodowe. Prowadziłem szkolenia dla przyszłych kamerdynerów (ang. butler). Po pobycie w Londynie wróciłem do Polski, aby...

 • Zarząd PZL Mielec dopiero dziś oficjalnie poinformował o przystąpieniu do przetargu na dostawę śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii.

 • Turcy, Francuzi czy Amerykanie? Kolejna wojna o kontrakt dla polskiej armii

  W Polsce już można oglądać turecki śmigłowiec uderzeniowy T129 Atak. W tym tygodniu przyleci także francuski Tiger. W przyszłym amerykańskie AH-1 Zulu i AH-64 Apache Guardian.

 • Śmigłowce dla polskiej armii. MON wskaże maszynę do prób

  Polska gospodarka zyska niezależnie od tego, kto wygra przetarg na nowe śmigłowce dla polskiej armii - tak twierdzi prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jego koncern ma podpisane umowy z wszystkimi trzema producentami startującymi w tym konkursie. Ministerstwo Obrony Narodowej jeszcze dziś ma ogłosić wyniki przetargu.

 • Jeszcze przez tydzień MON czeka na oferty w przetargu na śmigłowce

  Do 27 marca, a nie jak wcześniej deklarowano do 13 marca, Inspektorat Uzbrojenia czeka na oferty wstępne do przetargu na śmigłowce dla polskiej armii. Przesunięcie terminu nastąpiło m.in. ze względu na wniosek jednego z wykonawców.

 • Modernizacja wojska - do korekty, marsz!

  Pięć priorytetów; na tyle nas stać - uważa resort obrony. Nie ma pieniędzy na ambitne założenia planu modernizacji armii. Co przykrojone zamierzenia oznaczałyby dla polskiej branży obronnej?

 • 1400 osób do zwolnienia. Bo Jastrząb nie schodzi...

  Sikorsky - amerykański producent helikopterów Black Hawk mający zakład także w Polsce - musi zwolnić 1400 osób. Spadły zamówienia. Maszyny sprzedaje w 40 krajach.

 • Szturm na 130 miliardów

  Do rywalizacji o rekordowy budżet na modernizację uzbrojenia i wyposażenia Wojska Polskiego stanęli giganci zagraniczni i firmy polskie. Pierwsi mają kolosalny potencjał. Nasi producenci liczą, że języczkiem u wagi stanie się argument, iż rodzimy przemysł zbrojeniowy to kluczowe ogniwo w systemie obrony kraju.