• Informacje na temat:

  herman van rompuy

Artykuły na temat: herman van rompuy
 • 30 stycznia kolejny szczyt Unii Europejskiej

  Przewodniczący Rady Europejskiej, Herman Van Rompuy, zapowiedział, że unijni przywódcy będą dyskutować o problemie zatrudnienia. Spotkanie z pewnością zdominuje jednak kwestia kryzysu w państwach strefy euro.

 • W Mediolanie dziś rozpoczyna się szczyt Unii Europejskiej w sprawie zatrudnienia. Polskę reprezentuje na nim minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

 • 25 milionów bez pracy, ludzie nie mają co jeść

  W Brukseli rozpoczęła się dwudniowa konferencja poświęcona tej sprawie. Przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy przytoczył najnowsze dane. - Liczby mówią same za siebie. W Unii(...). Wiele już zostało zrobione, ale nie jesteśmy jeszcze na końcu drogi - podkreślał Herman Van Rompuy. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso wykorzystał okazję i zaapelował do bogatych...

 • - Wpływy do rosyjskiego Funduszu Dobrobytu Narodowego, do którego trafiają nadwyżki z dochodów budżetu z ropy i gazu, mogą sięgnąć w tym roku do 3 proc. PKB - poinformował we wtorek minister finansów Anton Siłuanow w kuluarach trwającego w Moskwie Forum Gajdara.

 • Sukces klimatyczny w Brukseli osiągnięty

  Unia Europejska ograniczy emisje CO2 o co najmniej 40 proc. do 2030 r. względem roku 1990 - uzgodnili przywódcy państw w nocy z czwartku na piątek w Brukseli. Mniej zamożne kraje UE, w tym Polska, będą mniej obciążone kosztami ambitnej polityki klimatycznej.

 • UE ma nową, futurystyczną siedzibę za ponad 320 mln euro

  Zmagająca się z kryzysami Unia Europejska doczekała się nowej siedziby. W futurystycznym budynku, który przypomina gigantyczne świecące jajo w klatce, będą obradować przywódcy i ministrowie państw UE. W sobotę mogli go zwiedzić mieszkańcy Brukseli i turyści.

 • G20: Tylko rynki złamią opór Putina?

  Podczas szczytu G20 w australijskim Brisbane przywódcy najbogatszych państw świata wzywają Rosję, by przestała wspierać separatystów na wschodzie Ukrainy.

 • Pakiet energetyczno-klimatyczny głównym tematem szczytu UE

  Pakiet energetyczno-klimatyczny będzie głównym tematem dzisiejszego spotkania szefów państw i rządów w Brukseli. Rozbieżności między krajami członkowskimi Unii Europejskiej utrzymywały się do ostatnich negocjacji przed szczytem. Niektórzy unijni dyplomaci są jednak dobrej myśli.

 • Donald Tusk ostoją dla strefy euro?

  Wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej, a także szczytów euro, świadczy o zaufaniu do niego i sygnalizuje niwelowanie podziałów między strefą euro a resztą - uważają brukselscy eksperci.

 • Coraz bliżej unijnej bitwy o pieniądze

  Donald Tusk zaplanował już na luty 2018 r. pierwszą dyskusję przywódców UE o budżecie na okres po 2020 r. Ale ostateczne porozumienie jest planowane dopiero na 2019 r.