• Informacje na temat:

  hiperinflacja

Artykuły na temat: hiperinflacja
 • Wiele osób nadal ma stare banknoty i monety, które były wyemitowane przed deno minacją w 1995 roku (szalała wówczas hiperinflacja i w obiegu były banknoty o ogromnych nominałach).

 • Wenezuela bankrutuje

  Notowania obligacji Wenezueli na światowych giełdach ostatnio załamały się. Agencja Bloomberg donosi, że cena obligacji dwuletnich spadła do 63 centów ( o 16 centów niżej). Rentowność obligacji (która rośnie, gdy cena spada) wrosła w ciągu jednego dnia z poziomu 62 procent do 188 procent. Hiperinflacja szaleje, wielkim problemem stało się wypłacanie pieniędzy z bankomatów. Jednorazowo wydają one

 • Zarobki w PRL

  Jak zmieniały się wynagrodzenia w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej?

 • Prof. M. Noga: Polska powinna jak najszybciej wejść do strefy euro. W przeciwnym razie sama zepchnie się na margines

  Polska mogłaby wejść do strefy euro, wprowadzając podobne rozwiązanie jak wcześniej Bułgaria, która zmagała się z hiperinflacją. Tzw. currency board, czyli sztywny kurs złotego do euro, zapobiegłby wahaniom, pozwolił na spokojny okres przejściowy i nie wymagałby zmian w Konstytucji - wskazuje ekonomista prof. Marian Noga.

 • Globalne prognozy wynagrodzeń na 2018 rok

  Nowe trendy wynagradzania determinowane są postępującą globalizacją, trudną do przewidzenia sytuacją ekonomiczną i polityczną oraz pogłębiającą się różnorodnością grup pracowniczych. Są to czynniki, które w 2018 roku pracodawcy i HR-owcy z całego świata będą brać pod uwagę przy ustalaniu polityki wynagradzania.

 • Kryzys w Wenezueli - po raz pierwszy czterocyfrowa inflacja

  Kryzys gospodarczy narastający w Wenezueli doprowadził po raz pierwszy do czterocyfrowej inflacji - sięgnęła ona 1369 proc.

 • Portfele Polaków, czyli na co wydajemy?

  Przeciętny polski portfel nie jest zasobny. Ale potrafimy jego zawartością dobrze gospodarować. I w ukrytej kieszonce zwykle mamy zaskórniaki na czarną godzinę.

 • Prezydent Wenezueli zabiega w Pekinie o pożyczki

  Prezydent pogrążonej w kryzysie Wenezueli Nicolas Maduro spotkał się w piątek w Pekinie z szefem chińskiej dyplomacji Wangiem Yi i przewodniczącym Państwowej Komisji Rozwoju i Reform (PKRiR) sterującej chińską gospodarką - wynika z komunikatu chińskiego MSZ.

 • Związkowcy są dobrzy (w Niemczech)

  Z polskiej perspektywy to rzecz niewyobrażalna: kraj, w którym związki zawodowe są potęgą, relacje między pracownikami a firmami regulują układy zbiorowe, a mimo to silna i bogata gospodarka rozwija się z korzyścią dla obu stron. Czy Niemcy mają lepszych związkowców, czy mądrzejszych pracodawców?

 • 25 tysięcy urzędników do zwolnienia w Zimbabwe!

  Rząd Zimbabwe podjął decyzję z zwolnieniu z pracy 25 000 urzędników. Celem jest obniżenie wydatków państwa.