• Informacje na temat:

  hipoteka odwrócona

Artykuły na temat: hipoteka odwrócona
 • Rząd pracował kilka lat nad przepisami o odwróconym kredycie hipotecznym, czyli świadczeniach pieniężnych (potocznie nazywanych rentą) wypłacanych seniorom w zamian za ustanowienie hipoteki na ich mieszkaniu lub domu. Te przepisy są niezwykle ważne, bo mają chronić interesy i finanse starszych osób.

 • Odwrócona hipoteka tylko dla wybranych

  - W ofertach odwróconej hipoteki banki będą mogły decydować, o jakich klientów chcą zabiegać - wskazuje analityk Home Broker Marcin Krasoń.

 • Zamierzasz skorzystać z tzw. odwróconej hipoteki, czyli uzyskać dożywotnią rentę w zamian za mieszkanie? Wstrzymaj się z tą decyzją do czasu uchwalenia przepisów, które uregulują wszystkie sporne kwestie. Dzięki nim seniorzy zyskają lepszą ochronę. Poza tym umowy, które obecnie są zawierane, zdaniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) budzą wiele wątpliwości.

 • Odwrócony kredyt hipoteczny został przegłosowany w Sejmie. Ustawa, która reguluje tylko część rynku wejdzie w życie niebawem. Co na to banki? Niestety ich zainteresowanie jest nikłe. Powody? Wysokie ryzyko, długofalowe oczekiwanie na zysk, niewielka wiedza na temat długoterminowej obsługi seniorów.

 • Odwrócona hipoteka nie jest jeszcze uregulowana przepisami prawa! Aktualnie różne instytucje finansowe, które proponują taką usługę, opierają się głównie na przepisach kodeksu cywilnego dotyczących umowy dożywocia. Ponieważ dochodzi na tym obszarze do wielu nadużyć i oszustw, gdzie poszkodowane są starsze osoby, nieświadome konsekwencji podpisywanych umów, stworzono projekt...

 • Odwrócona hipoteka nie będzie hitem

  Odwrócony kredyt hipoteczny nie będzie w żadnym banku w Polsce flagowym produktem; na świecie też nie jest hitem - uważa dyrektor Zespołu Bankowości Detalicznej i Rynków Finansowych w Związku Banków Polskich Norbert Jeziolowicz.

 • Nim zdecydują się Państwo na to rozwiązanie, proszę raz jeszcze zastanowić się, czy nie lepiej będzie zamienić dom na mniejsze mieszkanie. Jeśli jednak jest w dogodnej lokalizacji, nie chcą Państwo rezygnować z niego i mają siłę się nim zajmować, rzeczywiście tak zwana odwrócona hipoteka może być dobrym rozwiązaniem. Jest to bowiem nowy rodzaj kredytu, którego może udzielić bank...

 • Odwrócona hipoteka wirtualnym rozwiązaniem?

  Ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym trafiła do dziennika ustaw, co oznacza, że po upływie 30 dni, 15 grudnia 2014 r., wejdzie w życie. Wygląda jednak na to, że klienci nie będą mogli przebierać w ofertach, bo banki podchodzą do tematu z dużą ostrożnością. Wszystko wskazuje na to, że przez pierwsze miesiące obowiązywania ustawy ofert na rynku nie będzie w ogóle.

 • Odwrócona hipoteka, odwrotna hipoteka czy odwrócony kredyt hipoteczny – to jedno i to samo pojęcie. Oznacza ono usługę finansową oferowaną przez banki. Polega ona na tym, że właściciel(...), stan społeczny czy zaawansowany wiek, przy czym wła ściciel nie musi w niej zamieszkiwać. Odwrócona hipoteka może służyć do spłacania innych kredytów hipotecznych, nawet wówczas, gdy kredytobiorca nie...

 • Odwrócony kredyt hipoteczny - bójcie się, seniorzy!

  Dzisiaj weszły w życie przepisy o odwróconym kredycie hipotecznym, nierozwiązany pozostaje natomiast problem tzw. renty dożywotniej. Przyjęcie ustawy, która ma chronić nieruchomości ubogich seniorów, hamuje spór między resortem gospodarki i KNF.