• Informacje na temat:

  historia lotnictwa

Artykuły na temat: historia lotnictwa
 • ​Paczkowy boom. Poczta zwiększa zatrudnienie

  Szybko rozwijający się handel internetowy wpłynął na politykę zatrudnienia Poczty Niemieckiej.

 • Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego w piśmie do irlandzkich linii lotniczych Ryanair wyraził "duże zaniepokojenie" w związku z odwołaniem przez tego przewoźnika rejsów do Polski - poinformowała rzeczniczka ULC Karina Lisowska.

 • Polska po deregulacji - kraj "złotych rączek"

  ...lotnictwa przejdzie ubiegłoroczny wyczyn kapitana Wrony. Ale bohaterów miękkiego lądowania Boeinga 767 bez podwozia było znacznie więcej. To nie tylko pozostali członkowie załogi pamiętnego lotu, ale także...

 • Polski przewoźnik PLL LOT będzie miał większe dreamlinery

  PLL LOT wyleasingują trzy nowe samoloty Boeing 787-9 Dreamliner - poinformowała we wtorek spółka. To większe dreamlinery od tych, które obecnie ma firma - nowe maszyny zabiorą na pokład 294 pasażerów. Pierwszy z nich, prosto z fabryki Boeinga, trafi do spółki w marcu 2018 r.

 • Chcemy chleba i katastrof! Czyli o deregulacji zawodów oczami polityków

  Deregulacja zawodów budzi wiele skrajnych emocji. Nie pomagają nawet konsultacje społeczne: okazuje się bowiem, że i tu opinie badanych są mocno podzielone. Przedstawiciele zawodów, które mają zostać "zderegulowane" są zdecydowanie przeciwni ustawie, natomiast ma ona wielkie poparcie wśród bezrobotnych.

 • Rośnie liczba skarg na linie lotnicze

  Wściekli pasażerowie koczujący na walizkach - to staje się normą. Ten rok będzie rekordowy pod względem liczby skarg na linie lotnicze. Dane Urzędu Lotnictwa Cywilnego są jednoznaczne: od czerwca do sierpnia Polacy złożyli 1308 skarg, czyli o ponad 30 proc. więcej niż w roku poprzednim. W porównaniu do wakacji 2014 r. liczba ta zwiększyła się o ponad 50 proc. To i tak kropla w morzu - z badań

 • Gruby - leniwy, nieatrakcyjny i droższy

  Czy takie opinie rzeczywiście funkcjonują na polskim rynku pracy? Gdzie upatrywać przyczyn dyskryminacji osób otyłych?

 • Polska wciąż jest najszybciej rosnącym rynkiem lotniczym w Europie. Według bardzo ostrożnych prognoz na naszych lotniskach odprawi się w tym roku ponad 45 mln pasażerów - 5 mln więcej niż w 2017 roku - podaje wtorkowa "Rzeczpospolita".

 • Emerytura, a co to jest?

  45 PLUS. Kolor blond już jest passé, przynajmniej na menedżerskim rynku pracy w Europie Zachodniej. Nadchodzą czasy siwych panter - twierdzą nasi koledzy z niemieckiego "MM". W Polsce o rewolucji mowy jeszcze być nie może, ale już widać, że "starszaki" wracają do gry. Nareszcie!

 • Najstarsza na świecie obchodzi 95-lecie!

  Dokładnie 95 lat temu powstała linia, która wniosła ogromny wkład w rozwój światowego lotnictwa. KLM (Koninklijke Luchtvaart Maatschappij NV), holenderski przewoźnik z prawdziwie królewskim rodowodem, wciąż prezentuje się świetnie.